Sohbet: Panzer Campaigns - Genel Sohbet: Ordu Karargâhı
Bunun zamanı geldi de geçiyordu. Neyse, geç olsun güç olmasın ve bugsuz olsun.
tTRiYax.png
Ara
(09-04-2022, 17:51)unonimus : France '40 güncellemesi tamamlanmaya yakın.

F40_Jump.png
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
[+] 1 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Eskisi bile yeterince korkutuyordu, bunu hiç oynayamam sanırım.
IbnE9P2.gif
Ara
@unonimus, bi sen bi ben oynuyoruz herhalde Operation Uranus'ü falan bir saatte xd
Space-Background.gif
Ara
Uranus'u 1 saatte oynayabileceğimden emin değilim.
Ara
(19-04-2022, 23:24)unonimus : Uranus'u 1 saatte oynayabileceğimden emin değilim.

Çok birlik yok aslında, tanklarının bulunmadığı yerlerden deli gibi saldırmayacaksan tabi?
Space-Background.gif
Ara
O zaman sorun yok, seninkini bilmediğim için emin olamamıştım sadece.
Ara
(26-01-2022, 17:16)reddga : Save Movement Cost özelliğinin HQ birimlerinde çalıştığını herhangi bir PZC oyununda görmedim. Niye böyle ve bunun düzeltilmesi planlanıyor mudur, bir bilginiz var mı?

Nedenini buldum. Üç atış değerinin hiçbirine (sert ve yumuşak saldırı değerleri çoğu karargâh için zaten olmadığından varsa genelde bunlardan sadece biri, yani uçaksavar değeri olur) sahip olmayan birliklerde (sanırım bu şartı sağlıyorsa karargâh olması gerekmiyor) Save Movement Costs yapılamıyor.

Niye böyle; çünkü Save Movement Costs hesabı için atış bedelleri kullanılıyor ve bu karargâhların ani hedef atışı dâhil hiçbir atışı bulunmadığı için bu karargâhlar atış yapamıyor, dolayısıyla bunların atış bedelleri yok ("0" değil, direkt yok, tanımlanmamış), o yüzden onlarda hareket puanını koruyamıyoruz. Bilinen bir şeymiş.
[+] 2 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bilgi için teşekkürler. Save Movement Cost'ta kullanma amacım travel modda en uzun mesafede ilerletip sonra güvenlik için travel moddan çıkmaktı. Yani atış yapmak harici bir kullanımının olacağını geliştiriciler düşünmemişler sanırım.
tTRiYax.png
Ara
Bilindik bir şeymiş dedim de sanırım Strela bilmiyormuş :xd: .

Yalnız, aynı oyunda tümen karargâhlarının bazılarında uçaksavar değeri varken bazılarında olmaması da direkt yanlış. Bununla ilgili bir şeyler yapılacak.

(30-05-2022, 11:29)unonimus : Üç atış değerinin hiçbirine (sert ve yumuşak saldırı değerleri çoğu karargâh için zaten olmadığından varsa genelde bunlardan sadece biri, yani uçaksavar değeri olur) sahip olmayan birliklerde (sanırım bu şartı sağlıyorsa karargâh olması gerekmiyor) Save Movement Costs yapılamıyor.

Denedim, evet, bu şartı sağlıyorsa karargâh olması gerekmiyor. France '14'teki ikmal birlikleriyle de denedim, onlarda da olmuyor. Tabiî siz siz olun France '14'ü aşikâr ikmal kuralıyla oynamayın.
Ara
(30-05-2022, 17:02)unonimus : Tabiî siz siz olun France '14'ü aşikâr ikmal kuralıyla oynamayın.

Nedenmiş o?
IbnE9P2.gif
Ara
Direkt "aşikâr ikmal kuralıyla oynamayın" desen de olurdu.
tTRiYax.png
Ara
(30-05-2022, 17:39)Attila the Hun :
(30-05-2022, 17:02)unonimus : Tabiî siz siz olun France '14'ü aşikâr ikmal kuralıyla oynamayın.

Nedenmiş o?

Bunu seviyorsan bilemem tabiî.

(01-09-2021, 17:44)unonimus : Elimdeki makinede (işlemcisi Intel Core i7-3632QM) F14-A senaryosunda test ettim.

Virtual Supply Trucks açıkken senaryonun ilk turunun başlaması (Strateji seçeneklerinin geldiğini gösteren kutucuğun gözükmesini ilk turun başlaması olarak kabul ettim, dolayısıyla arada geçen süre YZ seçeneklerinde OK'e bastıktan strateji seçeneklerinin olduğu kutucuğun gözükmesine kadarki süre. İlk turda strateji seçeneği olmasaydı komuta raporu açılır penceresinin gözükmesini alacaktım.) yaklaşık 35,5 saniye sürdü. Kapalıyken (veya Explicit Supply açıkken) bu süre 4-5 saniye. 1-2 saniye yanılma payı eklenebilir veya çıkartılabilir.

Yeni bilgisayarımda Virtual Supply Trucks açıkken aynı senaryo 11 saniye sürdü (işlemcisi Intel Core i7-11800H).

(30-05-2022, 17:57)reddga : Direkt "aşikâr ikmal kuralıyla oynamayın" desen de olurdu.

O da var. İkmal kuralı basitleşecek diye angaryayı artırmak bana sorarsan da iyi fikir değil.
[+] 3 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(30-05-2022, 17:59)unonimus : Yeni bilgisayarımda Virtual Supply Trucks açıkken aynı senaryo 11 saniye sürdü (işlemcisi Intel Core i7-11800H).

Kapalıyken 1-2 saniye falan sürüyordur herhalde?
tTRiYax.png
Ara
Evet 2 saniyeden az sürüyor.
Ara
Yine büyük fark varmış.
tTRiYax.png
Ara
Explicit'ten mi bahsediyoruz? Bence explicit gayet iyi bir kural, her yere de ikmal götürmenize gerek yok. Saldırı noktalarına ikmalleri yönlendirmeniz saldırıyı yönetmeniz açısından çok yardımcı oluyor, böylece ikmaller de verimli yönetiliyor aksaklıklara yer kalmıyor.
Space-Background.gif
Ara
17 Haziran - 4 Temmuz arası Civil War Battles: Forgotten Campaigns ve Naval Campaigns - Kriegsmarine haricinde, fiyatı 39,95$ olan bütün Wargame Design Studio oyunları 29,95$ olacak. 199$'ın üstündeki tek seferlik alışverişlerde yapılan %20 indirim ile birleştirilebilir.

(08-12-2021, 11:54)unonimus : Dolar 13,5 lira olmuş, bu devirde WDS'den oyun alınmaz :xd: .

Dolar 17 lira olmuş, bölgesel fiyatlandırma gelmeden veya oyunlar Steam'e gelmeden WDS'den oyun alınmaz. Caucasus '14 hariç :xd.
Ara
@unonimus kafkaslarda donup ölme olayını nasıl yapıcaklar acaba oyunda
Space-Background.gif
Ara
Türklerde donmuş durum değişkeni olur, bir de Türklerin savunmalarını düşük tutarlar. Toplam zaiyatı bu şekilde az çok tutturabilirler sanırım. Sarıkamış Harekâtında toplam zaiyat (yaralı/esir vs. dâhil) 50 bin civarı olmalı. Sırf oradan 150-200 turluk bir sefer çıkabilir gibi.

Bu arada, oyun adı yazmış olmama bakmayın, leak filan değil, yeni gelecek FWWC oyunları hakkında doğru düzgün bilgimiz yok Volcano Man'in verdiği 2-3 bilgi kırıntısı harici.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.