CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Bir krallığın başında kraliçe var. Yaşı 13 ve çocuğu yok bekar. Oğlumla evlendirmek istiyorum. Halihazırda çok müttefikim olduğu için -60 yiyorum. Anlaşmada -30 da kalıyor. Müttefiklerimi nasıl azaltabilirim?
Ara
Müttefiklerin nasıl kurulduysa bunun yolunu bozarak. Örneğin oğlunu biriyle evlendirdiysen oğlunun eşini öldürerek müttefikliği bitirebilirsin.
WhaW8Am.gif
Ara
Hızlı dindarlık nasıl kasabilirim? Adanmışlık seviyesini hızlı nasıl arttırabilirim? Modlar konusunda cahilim, şu modu kesinlikle kullanmalısın oyunun tadını arttırıyor dediğiniz bir mod var mı? Ve modu kurduktan sonra save ime devam edebilir miyim?
Ara
Genelde oyunu etkileyen modlar, mekanik ekleyen vs, kayıt dosyaları ile birlikte çalışmıyor. Ayrıca Türkçe Yamayı kullanıyorsanız eklenen yeni içerikler de çevrili olmayacaktır. Dindarlık konusunda ise inancın kutsal bölgelerini toplayıp buraları doğrudan kontrol etmeye çalışabilir, tapınak mülkler inşa edebilirsiniz.
WhaW8Am.gif
Ara
Oyun hızını artıran güncel (çalışan) bir mod var mı?
Ara
Bir adam benden italya krallığı ünvanı istiyor. Örgütleşmeyi nasıl bitirebilirim? 5-6 örgütleşme kuruldu. İlerleyen zamanda hepsi ayaklanıyor başa çıkamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?
Ara
Müttefikler edinip savaşta yenebilir, savaştan sonra da isyan eden vasalların unvanlarını ellerinden alabilirsin.
WhaW8Am.gif
Ara
Sonu gelmiyor onun. 4 Örgütleşme de ayaklanıyor. 10bin 10bin diye gücüm yetmiyor.
Ara
(26-06-2022, 17:05)destursuz : Sonu gelmiyor onun. 4 Örgütleşme de ayaklanıyor. 10bin 10bin diye gücüm yetmiyor.
Ver kurtul boşver dünya malı. Sonra güçlenir alırsın.
Ara
(26-06-2022, 17:05)destursuz : Sonu gelmiyor onun. 4 Örgütleşme de ayaklanıyor. 10bin 10bin diye gücüm yetmiyor.

guclu vasallarinla muttefikler kurmak uzere evlen boylece sana karsi koalisyona giremezler.
Ara

İsyancıların en güçlüleriyle müttefik olursan isyan etmiyorlar. Gerekirse karını boşa, düşmanınla evlen. Çocuklarını evlendir vs.
Ara
Kıyafet vb mod kullandığımızda karakterlerin varsayılan olarak elbisesiz olmasını nasıl düzeltebiliriz?
Ara
Royal Court ile yeni oyuna başladım ve eşari'den ayrılıp mezhep kurdum. Halife kendim olmak istiyordum ancak önüme gelen kararların ikisinde de mevcut sünni halifeyi, halife olarak kabul etme var. Birinde "şimdilik" ibaresi yer alıyor. Hangisini seçersem daha sonra kendim halife olabilirim? Önceki oyunlarımda halife olmadan kuruluyordu mezhep, sonradan halife oluyordum.
Ara
O olayda seçtiğiniz seçeneğin önemi yok diye biliyorum. Açılan bir karar ile sonradan kendinizi gerçek halife ilan edebiliyorsunuz.
WhaW8Am.gif
Ara
Teşekkürler. Cevabı bekliyordum, devam edeyim madem.
Ara
Kadınların doğurmasında bir yaş sınırı var mı? Şu yaştan sonra doğuramaz diye bir şey?
Ara
Gerçek hayatta olduğu gibi kadınlarda menopoz durumu söz konusu. 40 yaşlarından sonra doğurganlık hızla düşüyor ve 50'lere ulaşmadan 0 oluyor. Bu yüzden fazla çocuğa sahip olmamak için yaşlı bir eş almak uygulanabilecek taktiklerden. Tam değer olarak 16-25 arası %100, 26-30 arası %90, 31-35 arası %70, 36-40 arası %50, 41-45 arası %33, 46+ ise %0 doğurganlığa sahip oluyorlar. Erkeklerde ise doğurganlık en aşağı 70+ olduklarında %50'ye düşüyor.
WhaW8Am.gif
Ara
Peki eşim 40 yaşında, oğlum yok. Çocuğum olması için neler yapabilirim? Aşk yaşa ya da baştan çıkar işe yarar mı?

Ayrıca Katolik bir imparatorum, italyayı aldım. Papalığı almak için ne yapmalıyım? Romayı aldım üzerimde.
Ara
İkisi de işe yarayabilir. Kendin papa olamazsın fakat papalığın topraklarını alabilirsin.
WhaW8Am.gif
Ara
İtalya impatatoru olarak baya bir yeri topraklarıma kattım. Toplam 70 vasalım var. Ama bizans imparatorunun 40 vasalı var. Neredeyse aynı büyüklükte hatta daha büyük diyebilirim.

Anlamadığım kısım şu; Onun topraklarında bulunan düklük kademesi bende neredeyse 3-4 düklük boyutunda. Bu normal mi? Yoksa düklük ünvanlarını birleştirip tek büyük bir düklük ünvanı yapmak diye bir şey var mı?

Ayrıca 70 vasalımın olması çok fazla örgütleşme olmasına sebep oluyor. Bunun için altımda 2 kral tutup bazı vasalları ona aktarsam daha mı mantıklı olur?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.