Dizi: House of the Dragon (2022)
Yine entrikalarla dolu bir 2. bölümün ardından nihayet 3. bölümde savaş göreceğimiz dizidir. Umarım savaş sahnelerini uzun tutmuşlardır.
Ara
Ben de Game of Thrones müziğini introda duyunca bir şaşırdım, gereksiz olmuş keşke yeni müzik yapsalarmış. Onun dışında bölüm klasik Game of Thrones bölümüydü, bol saray entrikası, manipülasyon, haneler arası çatışma, beklenmedik ittifaklar vs.. Bu bölümden sonra umutlarım daha yüksek, izleyip göreceğiz.
WhaW8Am.gif
Ara
Çok iyi olmuş dizi. Got'un ilk sezonlarını hissettirdi. Ayrıca Got'un introsunu duymak güzel oldu.
Ara
Güzel başladı
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
Bu diziyi yuksek goruntu kaliteli sekilde nasil izleyebiliriz? Yasal yollarla hbo max olmadigindan tr de izleyemiyoruz sanirim. Stremio uygulamasindan izleniyor ama onda da tv ye aktaramadim
Ara

Dizinin kalitesi bu bölümle birlikte çok düştü ya, ilk 2 bölüm iyiydi bakalım tekrardan yükselir mi acaba...
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
Buz ve Ateşin Şarkısı’nın ilk iki kitabını okumuş ve Ateş ve Kan’a şöyle bir göz gezdirmiştim. Şimdilik iyi gidiyor ama asıl yavaş yavaş ekilen entrika tohumlarının meyve verdiğini görmek lazım.
IbnE9P2.gif
Ara
Bölüm baya iyiydi.

[+] 1 üye Ragnvaldr nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
WhaW8Am.gif
Ara
Yalnız dizi bana çok durağan geldi özellikle de Rings of Power ile karşılaştırmadan ne yazık ki yapamıyorum o yüzden çok sıkıcı geliyor bana, entrikalardan bıktım yani biraz heyecanlı olaylar görsek iyi olacak. Bu konuda bence Rings of Power çok daha iyi , sürekli aksiyon sahneleri var vs. hiç sıkmıyor. Umarım bu dizide düzelir artık iyice baydı çünkü.
Ara
(12-09-2022, 16:43)Joseph16 : Yalnız dizi bana çok durağan geldi özellikle de Rings of Power ile karşılaştırmadan ne yazık ki yapamıyorum o yüzden çok sıkıcı geliyor bana, entrikalardan bıktım yani biraz heyecanlı olaylar görsek iyi olacak. Bu konuda bence Rings of Power çok daha iyi , sürekli aksiyon sahneleri var vs. hiç sıkmıyor. Umarım bu dizide düzelir artık iyice baydı çünkü.[/font][/color][/size]

Rings of Power'a en yakın House of the Dragon vari dizi Game of Thrones'un son sezonları olabilir. Sıkılan izleyebilir.
Ara
Rings of power High fantasy iken GoT House of Dragon felan daha gerçekçiliği ve entrikası ön planda olan bir fantezi yazımıyla yapılıyor. İki tarafında 'fantastik' eser olması dışında hiçbir ortak yanı yok. Hızlı ve öfkeli ile John wick'i kıyaslamak gibi bir şey ikisinde de aksiyon var.
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Bölüm çok iyidi. Martinin senaryo da parmağı olduğu çok belli. Ayrıca Ateş ve Kan kitabını hatırlamak için geçen bölüm üzerine anlatılan tarihi tekrar okudum. Ufak tefek noktalar dışında çok iyi yansıtıldığını söyleyebilirim. Ben HBO'ya biat ettim başka yerden dizi izlemem.
[+] 2 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-09-2022, 19:35)cemal : Rings of power High fantasy iken GoT House of Dragon felan daha gerçekçiliği ve entrikası ön planda olan bir fantezi yazımıyla yapılıyor. İki tarafında 'fantastik' eser olması dışında hiçbir ortak yanı yok. Hızlı ve öfkeli ile John wick'i kıyaslamak gibi bir şey ikisinde de aksiyon var.

İki popüler fantastik eserin prequel'ları olmaları yönünden benzeşip yakın tarihlerde çıkmaları sebebiyle ister istemez birlikte anılıp mukayese edildiklerini görüyorum.
IbnE9P2.gif
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İki dizide de bembeyaz olması gereken ırklar rengarenk karakterler barındırıyor. Bu da bir ortak yön bence.
Ara
(12-09-2022, 23:00)elefsar : İki dizide de bembeyaz olması gereken ırklar rengarenk karakterler barındırıyor. Bu da bir ortak yön bence.
7f0e0803922e3a21c1efa8e322c39ef5.jpg
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 2 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.