[HS] Medieval 2 - Grand Hotseat: Ocak 2024 [RP]
bu konudan rp yapılabilir.

@Númenorë - İspanya
@Aytaç - Danimarka
@elefsar - Fransa
@hamza060 - İngiltere
@/warrior_king - Macaristan
@mithrandiris - Venedik

1) Oyuncuların turlarını oynamaları için 24 saati vardır, tur linkleri Strategyturk Discord'daki #yükle kanalına yüklenebilir.

2) Tur paylaşımı esnasında oyuncular kendilerinden sonra gelen üyeyi mentionlarlar.

3) Kuşatılmış limanlardaki gemiler kuşatan gemiyi yenmediği sürece limandan çıkamazlar. Kuşatmayı bozarken dahi içeride olmak zorundadırlar.

4) Kayıp edileceği düşünülen şehir ve kalelerde bina yıkmak yasaktır.

5) Her ülke, bir bölgede maksimum 2 fort kurma hakkına sahiptir. 3. bir fortu ele geçirdiğinde önceki fortlardan birini boşaltmak zorundadır. Yani boş fortlar sayılmaz.

6) Fort içinde ajan bulundurarak fortun yok olmasını engellemek yasaktır.
7) Oyuncular birbirleri arasında her türlü gizli anlaşma yapabilir.

humanitas una debet esse; aliter evanescet.
Ara
Denmark.png
Danimarka krallığı olarak sahip olduğumuz toprakları genişleterek Hristiyanlığı yayacağız! Şimdiye kadar pagan atalarımızın yaptığı barbarlıkları affettirmek için elimizden geleni ardımıza koymayacağız. Bu yolda karşımızda durmaya cüret edenler de kutsanmış baltalarımızın hedefinde olacaklardır.
Ara
İspanya'nın yüce kralı Hristiyanlığın koruyucusu Alfonso'dan selam olsun. Biz Müslümanların geldikleri çöllere göndermek için elimizden geleni yapacağız. Buna karşılık olarak müslüman akınlarından koruduğumuz Fransa Kralına bir teklifle gidiyoruz. Size ticaret ve harita anlaşmaları öneriyorum. Karşılığında bordeaux'un ispanyaya ait oldugunuzukabul etmenizi istiyoruz. Diplomatımız size 3 tur içinde ulaşacaktır.
Ara
France.png
Fransa Krallığı olarak Güneyimizdeki İspanyollar ile barış içinde yaşamak istediğimizi Pireneler'i doğal sınırlarımız olarak belirlemenin her ikimiz için de uygun olduğunu belirtmek isterim.
Kuzey Doğumuzda bulunan ve Hıristiyanlık için mücadeleler veren Danimarka Kralına selamlarımızı iletir, paganlar karşısındaki savaşlarında başarılar dilerim.
Ve Avrupa Ana Kıta topraklarına gelmiş İngilizler. Sizin yeriniz burası değil. Ata topraklarınıza geri dönmenizi, aksi takdirde Avrupa'nın öz çocukları tarafından haddinizin bildirileceğini belirtmek isterim.
Ara
İspanya Kral'ı olarak Fransa Kral'ına bir sorumuz var:
Diplomat gönderdik ama şehirlerinizi bulamıyoruz. Lütfen bize bir yol haritası gönderiniz.
Ara
(06-01-2024, 18:55)Númenorë : İspanya Kral'ı olarak Fransa Kral'ına bir sorumuz var:
Diplomat gönderdik ama şehirlerinizi bulamıyoruz. Lütfen bize bir yol haritası gönderiniz.

Güney Avrupa sahillerini terk etmeden Kuzey Doğu'ya doğru ilerlerse kendisi, Marsilya'ya ulaşacaktır.
Ara

Spain.png
Haşmetli İspanya Kral'ından Fransa Kral'ına selam olsun. diplomatımız şehrinize ulaşmış ve tekliflerimizi iletmiştir. umarım kabul edersiniz.

Ayrıca Yüce Papa tarafından Afaroz edilen Macaristan'ı kınıyorum ve kendilerinin derhal doğru yola dönmelerini talep ediyorum. Din kardeşleri olarak birlik içinde yaşamamız gerektiğini düşünüyorum. ve son olarak Fas ile olan savaşımızda bize destek olmak isteyen varsa gönderecekleri altınlar doğru yerlere harcanacaktır.
Ara
Denmark.png
Fransa kralına, bu yeni sayılabilecek dinimizi yeryüzünde hakim kılmak üzere verdiğimiz mücadelemize olan manevi desteği için şükranlarımızı sunuyoruz. Danimarkalılar olarak artık yeni sınır komşumuz olan Fransızlarla iyi geçinmek isteriz. Bu mektubun elinize ulaşmasından kısa bir süre sonra başkentimizden yola çıkan delegemizin, tanrının izniyle, ticari antlaşma yapmak amacıyla size ulaşmak üzere olacağını tahmin ediyoruz.

Kendisini Kutsal Roma İmparatorluğu olarak anan ancak ismindeki 3 niteliği de taşımayan, göz göre göre bizim sınırlarımızda ordu gezdirme yanlışı yapan Cermen devleti ve sınırlarımızdaki köyleri yağmalayarak bizi açıkça savaş ilan etmeye zorlayan Polonyalı Slavlara karşı meşru müdafaa hakkımızı kullanmamız sebebiyle Papa hazretlerinin bizi aforoz ettiğini öğrendik. Papa hazretlerinin yanındaki dalkavuklar güruhunun onu yanlış bilgilerle zehirlediğini ve en kısa zamanda gerçeği görerek bizi yeniden onurlandıracağını umuyoruz.
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Spain.png
Fransa Kral'ına şükranlarımızı sunuyoruz. birlikte büyük işler başaracağımıza şüphem yok. İngiltere Kral'ına elçimizi gönderdik. 2 tur içinde Caen şehrine ulaşacaktır.
Ayriyetten tüm hükümdarlara İberya'nın artık birleştiğini büyük bir övünç ile bildiriyoruz. artık portekiz ve fas İberya'dan atılmış, portekiz yıkılmıştır.
Ara
France.png
İspanya Kralı'nı tercihlerinden dolayı kutluyoruz.
İngiltere'nin cüret ederek casuslarıyla başkentimizi zapt etmesi ise kabul edilemez ve geri dönüşü olmayan bir harekettir. Kısa süre içerisinde hadleri bildirilecek!
Ara
Spain.png
İspanya Kral'ı olarak İngiltere Kral'ına elçimiz ulaştı. taleplerimizi bildirdik. eğer başka bir istekleri varsa işbirliğine hazırız. Fransa ve İngiltere arasındaki savaştan rahatsız olduğumuzu ilan ediyoruz. Masum insanlar ölmeden bu savaşı sonlandırın. elimize geçen bazı belgelere göre ingiltere paris kentini bombalıyormuş. bu kabul edilemezdir. Son olarak din için çalışan Danimarka Kral'ını en içten dileklerimle kutluyorum. Tanrı sizi korusun. Amen.
Ara
Denmark.png
İspanya kralına iyi dilekleri için teşekkürlerimizi sunarız. İber'in İspanya sancağı altında birleştirilmesi haberi bizi ziyadesiyle sevindirmiştir. Yüzyıllardır istikrarsızlıkla çalkalanan İber topraklarının artık bir sancak altında toplanma vakti gelmişti...

Bunun yanında yeni fethettiğimiz topraklarla yine sınır devletler haline geldiğimiz Venedik ve Macarlarla da iyi geçinmek ve ticaret yaparak Orta Avrupa'yı müreffeh bir hale getirmeye hazır olduğumuzu bildiririz.

Ayrıca biz atalarımızdan kalan yağma geleneğimizi bırakıp barış tahsis etmeye çalışırken, Avrupa'nın en önemli kentlerinden biri olan Paris'in İngiliz casus ağıyla alınması haberi bizleri derinden yaralamıştır. Savaşın daha da kızışmaması için tarafsız kalıyor olsak da sınırımızın çok yakınlarında meydana gelen bu savaşın gidişatını yakından takip ediyor olacağımızdan emin olabilirsiniz.
Ara
Kutsal Roma İmparatorluğu tarih mi oldu? Harita olmayınca cahil kalıyoruz işte.
Ara
Denmark.png
Macarlar dostça mesajlar ve ticaret teklifimizi iletmekle görevli elçimizi aylarca cevapsız bekletmekteydi. Biz bu saygısızca bekletmenin ne anlama geldiğini anlamaya çalışırken bir anda Breslau kasabamızdan zar zor kaçmayı başaran bir ulak Kralımıza kasabanın Macarlarca kuşatılmış olduğunu bildirdi. Yalnızca bu da değil. Macarlar sınırlarımıza başka ordular da getirdiği gelen diğer haberlerle de açığa çıktı.

20240114025724_1.jpg?ex=65b5990d&is=65a3...328719a7c&
Macar Kralına bir barış teklifi ve kabul etmeleri için 3 tur mühlet veriyoruz! Ordularınızı derhal sınırlarımızdan çekin. Halkımıza yaşattığınız korku ve bu agresifliğiniz tazminatı olarak Prague şehrini derhal bize teslim edin. Aksi halde kasabalarımızı ve şehirlerimizi savunmak için gerekli olan her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz...

20240114024913_1.jpg?ex=65b5990d&is=65a3...height=566
Venedik doçesinin de Güney'e inmemiz konusunda tedirgin olduğu kulağımıza çalındı. Oysa ki biz Venedikli mahir tüccarlarla iyi ilişkilere sahip olmak ve ticaret yapmak arzusundayız. Fakat halihazırda başkenti kaybetmiş olan Fransızlara Venedikliler ve İngilizler bu zulmü reva görmemeli diye düşünüyoruz.
Ara
Macaristan Kralına 2. Kez anlaşma teklifinde bulunduk. Ama o bizi oyalıyor gibi. Lütfen sizin hakkınızda kötü düşünmenizi sağlamayan. Son olarak Avrupa'daki savaşlardan çok rahatsız, olduğumuzu bildiriyoruz. Barış yarınki hep beraber güçlenelim.
Ara
Venice.png

Ben ki, doçlar doçu, krallar kralı, hükümdarlara taç giydiren, Allah'ın yeryüzündeki gölgesi ve atalarımın fethettiği Akdeniz'in, Lombardiya'nın, Rumeli'nin, Anadolu'nun, Rum'un , Girit Vilayeti'nin, ve bütün Bizans memleketlerinin ve daha nice ülkelerine hükmeden ve benim muhteşemliğimle de ateş saçan mızrağımın ve zafer getiren kılıcımın gücüyle fethettiğim nice memleketlerin doçu ve kralı olan Kral Paolo Lucio Anafesto oğlu Kral Marcello Tegalliano oğlu Kral II. Brave Mithrandiris The Grim.

Sen ki, Fransa vilayetinin kralı olan Françesko'sun. Sana gönderdiğim barış teklifini yineliyorum ve bunun son şansın olduğunu bildiriyorum.
Ara
Sayın Yüce Doç daha 10 tur olmadan bu devasa büyüklüğe ulaşmanız bizi sizin şaaşaaniz karşında hayrete düşürdü. Başarılarınızın devamını diler. Akdenizde keyifli tatiller yapmanızı temenni ederim efendim.
Ara
(14-01-2024, 17:31)Númenorë : Sayın Yüce Doç daha 10 tur olmadan bu devasa büyüklüğe ulaşmanız bizi sizin şaaşaaniz karşında hayrete düşürdü. Başarılarınızın devamını diler. Akdenizde keyifli tatiller yapmanızı temenni ederim efendim.

Baş üstat @Merco The Sly rehberinde ve ışığında yolumuzu açarak ilerledik. Latin İmparatorluğunu kurma yolunda kendisinin desteğini esirgeyemeyiz. Bizlere bıraktığı eserler ufkumuzu açıyor. Kendisinin çalışmalarını bu forumda bulabilirsiniz.
Ara
England.png
Selam olsun Katolik krallıklarına.
Ben , İngiltere kralı III. Edward of Windsor olarak 
Fransa ile Yüz Yıl Savaşları'nı başlattım. Fransa Kralı IV. Philippe'in anne tarafından büyükbabam olması sebebiyle Fransa tahtında hak talep ediyorum. Ve iyi niyetimizi göstermek amacıyla prenses İsabella'yı fransız başkentinde bulunan Vali Guillemot de Lyon ile izdivacı için Paris şehrine hediyelerle yolladım. Prenses İsebella'nın cazibesine ve göz alıcı güzelliğine dayanamayan Vali bey benim haklı mücadeleme ortak olmak istemiş ve krallığımıza katılmıştır. Paris'te kendisi dışında kolluk kuvveti bulundurmayan Fransa kralına benim hakkım olan tahtı işgal ettiğini düşünerek bir ders vermek istedim ve başkentini ele geçirdim. Aynı yıl içerisinde Angers kalesinden bir saldırıya uğramamak için kaleyi kuşattım. Fakat uzun yıllar süren kuşatma süresince hakkım olan Fransa tahtını işgal eden işgalci Fransa kralı tarafından herhangi bir af mektubu almadığım gibi bir de Paris kentini geri almaya çalıştılar. Şanlı askerlerimizin kuşatmayı yarmasıyla yaşlı [b]IV. Philippe'in son şansını da kullandığını tüm Katolik ittifakına bildirmek isterim. Hanedan hakkımı almak için Fransa topraklarını tümüyle fethetmeden durmayacağımızı bilmenizde fayda var![/b]
Ara
Fransa Krallığının yıkılmasına izin veremeyiz. Haşmetli ve Güçlü İngiltere Kralına bunu bildiririz.
[+] 1 üye Númenorë nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.