[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2016
Europa-Universalis-4-wallpaper.jpg

Multiplayer Bilgileri :

Host : Furkovic
Oyun Günleri : Pazartesi-Çarşamba-Cuma
Oyun Saati : 21.00-24.00 
Kazanma Koşulu : Skorda birinci olmak

Multiplayer Kuralları :
  • Oyuncular açtıkları savaşlara maksimum 1 great power çağırabilirler.
  • Bir oyuncunun max 2 great power müttefiği olabilir (support independence müttefiklik sayılır)
  • Vassalize edilen oyuncu başka ülke seçmek zorundadır.
  • Bir ülke fiilen yıkılmadan başka ülkeye geçiş yapılamaz.
  • Bir savaş ilan edildikten sonra savaşı ilan eden veya savunan taraf sonradan bir ülke ile müttefiklik bağı kurarak savaşa çağıramaz.
  • Her türlü exploit, abuse, hile hurda yasaktır.
  • Oyuncular başka bir oyuncu ile savaşta olan AI ülkesine sonradan müttefiklik atarak o ülkenin savaşına dahil olamaz.
  • Oyuncular kendi kültüründeki topraklarda client state kuramazlar, kurdukları client statelere kendi kültürlerinden toprak veremezler. 
  • Herkes kendi ülkesi için oynar, başkasının çıkarını kendi ülkesinin çıkarından yüksekte tuttuğu görülen oyuncular multiplayerdan ihraç edilir.
  • Oyuncular belirlenmiş ülkelerden birini seçmek zorundadırlar. *
  • Oyuncu sayısı en fazla 8 olabilir. *
* = Sonradan eklenmiş olan kurallardır.

Ülke Kuralları :
  • Her müttefiklik çıkar üzerine geçici bir şekilde kurulur, müttefiklik sistemini kalıcı ortaklıklar veya birlikler gibi kullananlar multiplayerdan ihraç edilir.
  • Bir ülke bir başka ülkeye aylık 3 sub'tan fazlasını atamaz.
  • Bir ülke isyan fiilen ona sıçramadıkça başka bir ülkede başlamış bir isyanı bastıramaz.
  • Bir ülke başka bir ülkeye 5 yıl içerisinde 100 gold'dan fazla para atamaz.
  • İki güçlü (birbiriyle savaşabilecek ülke) oyun içerisinde avantaj elde etmek adına Victory Card bölgelerini birbirine veremezler. (Zayıf ve küçük ülke threaten war ile o toprağı verebilir)
  • Bir ülke kasti bir şekilde Batılı olmayan bir ülkeyi batılılaştıramaz. Eğer Tüm Hindistanın 1550'de batılılaşmasına sebep olacaksanız Portekiz seçmeyin.

Oyuncu Ve Ülke Listesi

Fransa - Furkovic
Osmanlı -Poyraz
Avusturya - lithium26
İngiltere - EthemSisli
İsveç - Duman
Moskova - Redtay
Japonya - Alper412
Ming - Dogo
Napoli - Leon
Etiyopya - fodunkiran
French Brasil - Barbarossa
Norveç - Fire
Ara
Ecdad reyiz Ve polland

Her saat uygundur siz ayarlayin
Ara
Osmanlı veya floransa

715 saat
Ara
Alıntı:Başvuru için bu listeden istediğiniz 2 ülkeyi ve EU4 oynama sürenizi yazmanız yeterlidir. 

Bu kısmı unutmayalım lütfen.
Ara
.....
Ara
Alıntı:
  • Oyuncular belirlenmiş ülkelerden birini seçmek zorundadırlar. *

@Xepluper
Ara
Katılımcılara başarılar.
Osmanlı ya da Fransa

1450 saat
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Acaba multi ne zaman başlayacak?Eğer bir hafta sonra yine katılılabilir olursa ben katılabilirim
Ara
Katılımlara bağlı başlama tarihi.
Ara
.....
Ara
başka ülke seçilmiyormu
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
İnternetim fazla oyuncuyu destekleyemediğinden oyuncu sınırlaması getirdim, oyuncu sınırlaması olunca Avrupa'nın boş kalma ihtimali var o yüzden böyle bir kural koydum.
Ara
.....
Ara
Milan Portekiz 1500 saat
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
(13-07-2016, 19:24)Xepluper : O zaman listenin altına "Avrupa içerisinde herhangi bir ülke seçilebilir." gibi bir not düşmemiz mümkün mü ? @Redtay

Avrupada büyük ülkeler alınmadıkça Avrupa dolu olmaz. Hangi ülkeyi seçmek istiyorsun?
Ara
Anlamsız müttefikliklerin ve saçma sapan olayların olmadığı bir mp dilerim. 

Gönül isterdi ki bende katılayım ama çeşitli sebeplerden dolayı katılmayacağım @Furkovic
Ara
İngiltere Fransa tam 1000 saat şu an
Ara
kimsenin almadığı en sona kalan ülkeyi bana verin orjinalde oynayışım 100 saat felan
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
.....
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.