Save Game sorunu
Oyunu savelediğimde, save dosyası alınıyor fakat 0 kb olarak gözüküyor haliyle oyun güme gitmiş oluyor. Autosavelerde aynı şekilde 0kb olarak gözüküyor. Oyuna devam etmek istediğimde old_autosave'den devam etmek zorunda kalıyorum. Var mı çözümü?

Normalde MP oynarım tüm oyunlarımı, SP'de bir oyun açayım dedim 1560'lı yıllardan sonra bu sorunlar çıkmaya başladı.
Ara
Cloud'a kaydetmeyi denedin mi?
Cloud'a kaydetmeyi deneyince oyun bekliyor sonra kapanıyor.
Arada bir alt-tab yapıyorum acaba onunla ilgisi var mıdır?

İşin ilginci oyunun hiçbir hata vermemesi. Savaşırken toprakları işgal etmeme rağmen işgal ettiğim görünmediği zaman save game bugunun başladığını anlıyorum.
Ara
Oynarken arada sırada alt tab yapıyorsan Windowed Fullscreen oynamanı öneririm, o şekilde gerçekleşebilecek sorunların önüne geçiyor.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Deneyeceğim, teşşekürler.
Ara
Benim oyundada hem autosave hem manual save yaparken bir uyarı geliyor(Backup save falan birşeyler söylüyor her autosave yaptığında karşıma çıktığı için kanser etti beni.Çözümünü bulamamış olmam daha çok kanserlik :P ) eğer save alındığı gün oyunu kapatırsam save dosyası 0 Kb olup bir daha açılmıyor.
Bu yüzden save aldıktan 1-2 gün sonra oyunu kapatıyorum.Save alınmadığı bir gün kapattığımda save hiç silinmedi.
Ara
Bende de o problem var ama o uyarı geldiği zaman 'oyun içinde' kapatıp oyuna devam ediyorum.

Save 0 kb evet ama Cloud'a yüklenmişse bir problem yok, bilidğim kadarıyla ilk save'in üzerine yüklüyor oyun. @altnkurt 0 kb'lik saveleri silince oyununun 50 sene kadar geri gittiğini söylemişti sanırsam,

yani o 0 kblik saveleri silmemek lazım.
Ara
@PashaZade 1 kere kapatıyoruz 2 kere kapatıyoruz sonra 3 4 5 derken durmadan autosave yaptığı için yüzlerce kere kapatmak durumunda kalıyoruz.İnternette çözümü araştırdın mı hiç ?
Ara
(12-02-2017, 18:56)Royal Guard : @PashaZade 1 kere kapatıyoruz 2 kere kapatıyoruz sonra 3 4 5 derken durmadan autosave yaptığı için yüzlerce kere kapatmak durumunda kalıyoruz.İnternette çözümü araştırdın mı hiç ?

Vallaha ben hiç sıkıntı yaşamıyorum kapama konusunda ya :D Biraz arsızım yani kapayıp geçiyorum :)
Ara
Save alırken saveyi compresslemeyince sorun düzeliyor.
Ara
Ben hiç compresslemedim daha ama yine de oluyodu.
Sic Parvis Magna
Ara
Yeni güncelleme gelsin düzelir hele
Ara
Compress ne demek ?
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(12-02-2017, 20:15)Royal Guard : Compress ne demek ?

Save dosyaları normalde 40 mb. Oyun save alırken bunu sıkıştırarak 3-4 MB seviyesine indirgiyor.
Bu arada bu compresslememe olayı geçiçi çözümmüş. Tam sorun düzeldi derken gene başladı, compressiz save alma işe yaramıyor.
[+] 1 üye Pierro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
32 bit ve 2 gb ramsa benim gibi bu sorun vardı çözüldü bende.2 den fazla ram varsa çözümlerde cmd ye yazılan bi kod var onu deneyin
Ara
@etzel /set increaseuserva 3072 kodu mu ?
[+] 1 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Evet o. bende 2 gb ram var onu 2500 yapmıştım :)
Ara
Arkadaşlar bende EU4 de singilplayer oynarken bazen 20 bazen 30 sene sonra oyun donuyor.  çıkıp girdiğimde veya oyunu silip yüklediğimde değişmiyor bu seferde başka bir tarih de donuyor. Bu sorunu nasıl çözerim ? bilgisayarım 2 gb ram 1 gb ekran kartı var ? 1t hafıza  windows 7 i5 işlemci var.oyun çok hoşuma gidiyor bu yüzden oynayamıyorum....
Ara

Konuyu Okuyanlar: 16 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.