2017 İlkbahar Supremacy Etkinliği
(06-04-2017, 06:54)PashaZade : @Probang la aynı birlikteymişiz de haberim yok xd.

Sjaeland ve Talinin tarafımızca elegeçirilmiştir. @TR Aceye buğday nakliyatını başlatıyorum :))

Adamsın
Ara
Bugünün sonunda demiryolları yapılabilir olacak. Bu gece aktif olmayan oyuncuları atacağım. Katılıpta ülkesinden memmun olmayan oyuncular yeni bir ülkeyle başlayabilir. Mesela Osmanlı gibi guzide ülkelerimiz boşta.
Ara
ojX2j2.jpg
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-04-2017, 20:11)Probang : Viyana Antlaşması gereğince Avusturya Macaristan toprakları Polonya, Almanya, Hellas arasında paylaşılmıştır.

Antlaşmaya göre Almanya ile Polonya barışacaktır.
Almanya Inssburck, Prag, Viyana,  şehirlerini alacaktır.
Polonya Lwiw, Krakow, Miskolc, Baia Mare şehirlerini alacaktır.
Hellas ise daha önce belirttiği gibi Saraybosna, Trieste şehirleri dışında Budapeşte şehrini alacaktır. Bunlarla beraber Avusturya'nın ele geçirip yağmaladığı 2 Rumen şehride Hellas'a bırakılacaktır.

Antlaşma başarıyla tamamlandı. Trieste şehri Yunanlılardan önce bölgeye İtalyanların gelmesi sonucu malasef Yunanistan yerine İtalya'nın eline geçti. Antlaşmaya saygısızlık eden İtalya'yı kınıyoruz, Trieste Hellasındır.

Ayrıca oyundan değil, buradan RP yaparsanız daha sağlıklı. Oyundaki mesajlar silinecek fakat buradakiler kalacak.
Ara
Alman imparatorluğu ile Fransa devleti savaşıyor bulunmaktadırlar.
Ara
@Lothebork Doğu Libya Kralı olarak Mısırı aldığınız ittifakımızdan derhal mısırın atılmaılıdır. 1 saat bile beklemeden ve sınırımı gördüğünüz halde mısırı bana danışmadan almanız hem kabul edilemez hemde ayıp bir olay. Ayrıyeten Batı libyadaki antlaşmamızı unutmayın...
[+] 2 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Derhal ihracını başlatıyorum.
Ara
Entrikacı çakma romalı yunan kralı probanga selamlar.İşlerime burnunu fazla karıştırmasın paylaşma antlaşmalarımıza sadık kalsın yoksa cezasını bulur
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Kafkasların balkanları istila planı, Yunan ordularının karşılık vermesiyle suya düşmüştür. Onun dışında kendileri ile herhangi bir ilişkide bulunduğumuzu düşünmüyoruz.
Ara
Helsinki antlaşması şartları: Tüm demir ve odun olan bölgeler Kuzey Rusya'ya teslim edilecek ayrıca 4.PiyadeTümen Kuzey Rusya Hükümeti'ne verilecektir. Yoksa tüm ülkeyi alacağız.
Ara
(06-04-2017, 18:21)Lothebork : Derhal ihracını başlatıyorum.

Bunu yapmanız müttefikliğimizi daha da pekiştirmiştir. Tüm Libya halkı size şükranlarını sunuyor.
Ara
Kuzey ittifağına Rusyayı bölüşmeyi teklif ediyorum müzakerelere açığım zaten istediğim çok bir toprak yok
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Bakın, Ülkenin başına geçince 20.000 aktif personel vardı şimdi 76.500 aktif personel düşmanda öğrenirse öğrensin.
Ülkenin kontrolüne geçtiğimde yoksulluk sınırı 100€dı. şimdi 546€ ülkeye geçtiğimde Kuzey Merkez Bankası' da 250.000€ vardı şimdi tam 284.670€ Savunma için açtığım bütçe 20.000€ ! Ulaşımda ise 3 günde hemen 4.000€lık gelişim yapıldı ayrıca seçimlerde %90 çıktı oyum. Kaderin üzerinde kader vardır. Marşımız hiç değişmeyecek! Ve Dünya ekonomisindeki 5. sırayı 1. ye çıkartmaya çalışacağız
Bir gazetede paylaştığım haber bakın ekonomiye
Ara
Commonwealth ruhunu tekrar canlandırmak için Litvanya topraklarına operasyon başlatılmıştır.
Ara
Aktif olmayan oyuncular atıldı. Oyuna katılacaklar acele etsinler.
Ara
Kimler?
Ara
7-8 kişi.
Ara
Afrika ülkeleri arasında çıkan çatışmalar bizi kaygılandırıyor. 

Özellikle; aşağıdaki yazışmalardan sonra Doğu Cezayir'in Libya'yı arkadan vurması dünya kamuoyu için kabul edilemez bir davranış oldu. Doğu Cezayir bu tutumuyla Avrupalılar tarafından kesinlikle güvenilemez ülkeler arasında başı çekecektir.

(06-04-2017, 17:59)HulkSpider03 : @Lothebork Doğu Libya Kralı olarak Mısırı aldığınız ittifakımızdan derhal mısırın atılmaılıdır. 1 saat bile beklemeden ve sınırımı gördüğünüz halde mısırı bana danışmadan almanız hem kabul edilemez hemde ayıp bir olay. Ayrıyeten Batı libyadaki antlaşmamızı unutmayın...

(06-04-2017, 18:21)Lothebork : Derhal ihracını başlatıyorum.

(06-04-2017, 18:53)HulkSpider03 : Bunu yapmanız müttefikliğimizi daha da pekiştirmiştir. Tüm Libya halkı size şükranlarını sunuyor.

kb9Okq.png

Doğu Cezayir'i kınıyor, bununla beraber bölgeye barış çağrısı yapıyoruz.
[+] 2 üye Probang nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Libya, ittifağa danışmadan kafasına göre önce Mısır'a savaş açtı sonra uyarılara rağmen geri çekilmeyerek tüm ordusunu kaybetti. Kafasına göre iş yapıp dış güçlerle bizi tehdit ederek ittifak içi huzuru bozan Libya'ya gereken dersi verdik. Hellas ve Almanya'nın iç işlerimize karışmasını kabul etmiyoruz.
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bilader sen bana saldıracaksan almayayım ittifaka demedin mi? Bu nasıl ikilemdir. Hayır sizinle oynayanda hata...

Hepimizin işi gücü var ha sizi bilemem. Lakin ben her vakit oyunu takip edemiyorum. İtirazlarınızı dahi görmedim. Bu ne küstahlıktır.

Yöneticinin bir el atmasını istiyorum. Daha 1 gün bile geçmedi hatta savaş açacaksan ittifaka almayayım dediği halde bana saldırdı. Ben arkadaşın bu oyun tarzını doğru bulmuyorum.

@Lothebork açıklamanı bekliyorum...
[+] 1 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.