[Forum Oyunu] Königsberg 1945 [Savaş Başlıyor]
Doğudaki Oyuncular 
(Her kişi bir şık seçecek aynı şıkkı seçebilirsiniz eğer savunma hazırlığı içeren şıklarsa birden çok kişinin seçmesi aynı işin daha kısa sürede daha iyi yapılmasını sağlayacak)
Şehrin doğusu önceki top ateşlerinden daha fazla etkilenmiştir.Etraftaki evlerin büyük çoğunluğu yıkılmış harabelere benziyordur adeta.Bölgede etrafa yayılmış 60-70 Adet Flak88'de mevcuttur.

A)Sokaklara anti tank mayınları yerleştirelim ve siperler kazalım.
B)Harabelerin içlerine tuzaklar yerleştirelim sokaktansa buralarda savunma hazırlıkları yapalım
C)Düşmana direk ateş açmaktansa biraz şehirin girişine çekelim.Şehir içinde sıkıştırmaya çalışalım
D)Benim birliğim savaş alanındaki bölgelere hızlı yardım ve müdafaa birliği olsun.(Aynı kanattaki diğer bölgelerde sorun çıktığında oraya gidecek normalde savaş hattının gerisinde olacak) (Herkes bunu seçerse düşmanla kimse kapışmadan mereze doğru kaçarsınız ) 
E)Düşman tanklarını öne çekmek için yer yerde geri çekilirmiş gibi yapalım tanklar üstümüze ilerlemeye başladığında piyadeden ayırıp yok edip yardıma gelmeye çalışan piyadeye bastırma ateşi açalım.(Makinalı tüfeklerle vs yerlerine kitlemek yani) 
F)Flakları Tank savar olarak kullanalım benim birliğim flakların olduğu konumlara dağılıp onları düşman piyadesine karşı korusun tanklarıysa flaklar vursun.
G)Yolların altlarını kazalım ağır bir yük bindiğinde 1 metre kare kadar bir alan 30 cm yere doğru göçsün (Amaç tanklar üstünden geçerken tankların önünün yere göçüp topunu kullanılamaz hale getirmek) 
H)Küçük gerilla birlikleri oluşturalım en elit birimlerden oluşan bu birlikler şehirde küçük gruplar halinde kanalizasyonlarda yıkıklarda kamufle olup saklansın.Düşman iletişim araçlarını radyo vs yok etsinler.

Güneydeki Oyuncular
Güney düşmanın saldırısının en sert geçeceği yerlerden birisidir.Evler burada doğuya göre daha sağlam durumdadır.En azından içlerine yerleşmek mümkün gözüküyordur.Burada ise 100 adet Flak88 mevcuttur.

B)Ev içlerine tuzaklar yerleştirelim sokaktansa buralarda savunma hazırlıkları yapalım
C)Düşmana direk ateş açmaktansa biraz şehirin girişine çekelim.Şehir içinde sıkıştırmaya çalışalım
D)Benim birliğim savaş alanındaki bölgelere hızlı yardım ve müdafaa birliği olsun.
E)Düşman tanklarını öne çekmek için yer yerde geri çekilirmiş gibi yapalım tanklar üstümüze ilerlemeye başladığında piyadeden ayırıp yok edip yardıma gelmeye çalışan piyadeye bastırma ateşi açalım.
F)Flakları Tank savar olarak kullanalım benim birliğim flakların olduğu konumlara dağılıp onları düşman piyadesine karşı korusun tanklarıysa flaklar vursun.
G)Yolların altlarını kazalım ağır bir yük bindiğinde 1 metre kare kadar bir alan 30 cm yere doğru göçsün 
H)Makinalı tüfek gibi düşman piyadesiyle ilgilenecek birlikleri sokaklarda tutalım Evlere Panzerfaust yada Panzershreck kullanacak birimleri saklayalım düşman tankını patlatabileceklerinden emin olana kadar yerlerini belli etmeyip düşmana kendilerini göstermesinler tankları vurup piyadeye katılsınlar.
I)Evlere patlayıcılar yerleştirelim.Başta evlerde savunacak görünüşü verip düşmanı evlerin üstüne çekip evleri uçuralım ayrıca evlerin kolonlarını patlatırken evin sokağa düşman birliklerinin üstlerine yıkılacağından emin olalım.
İ)Küçük gerilla birlikleri oluşturalım en elit birimlerden oluşan bu birlikler şehirde küçük gruplar halinde kanalizasyonlarda yıkıklarda kamufle olup saklansın.Düşman iletişim araçlarını radyo vs yok etsinler.

Batıdaki Oyuncular 
Şehrin batısı diğer bölgelere göre daha büyük ve geniş sokaklara sahiptir.60 Adet Flak 88'de buradadır.Evler burada nerdeyse pek hasar almamış apartmanlardan oluşmaktadır.

B)Ev içlerine tuzaklar yerleştirelim sokaktansa buralarda savunma hazırlıkları yapalım
D)Benim birliğim savaş alanındaki bölgelere hızlı yardım ve müdafaa birliği olsun.
E)Düşman tanklarını öne çekmek için yer yerde geri çekilirmiş gibi yapalım tanklar üstümüze ilerlemeye başladığında piyadeden ayırıp yok edip yardıma gelmeye çalışan piyadeye bastırma ateşi açalım.
G)Yolların altlarını kazalım ağır bir yük bindiğinde 1 metre kare kadar bir alan 30 cm yere doğru göçsün 

H)Makinalı tüfek gibi düşman piyadesiyle ilgilenecek birlikleri sokaklarda tutalım Evlere Panzerfaust yada Panzershreck kullanacak birimleri saklayalım düşman tankını patlatabileceklerinden emin olana kadar yerlerini belli etmeyip düşmana kendilerini göstermesinler tankları vurup piyadeye katılsınlar.
I)Evlere patlayıcılar yerleştirelim.Başta evlerde savunacak görünüşü verip düşmanı evlerin üstüne çekip evleri uçuralım ayrıca evlerin kolonlarını patlatırken evin sokağa düşman birliklerinin üstlerine yıkılacağından emin olalım.
İ)Apartmanların çatılarına keskin nişancılar yerleştirelim.Düşman subaylarını vurup geri çekilsinler.Emir komuta zincirini yok edelim.
J)Küçük gerilla birlikleri oluşturalım en elit birimlerden oluşan bu birlikler şehirde küçük gruplar halinde kanalizasyonlarda yıkıklarda kamufle olup saklansın.Düşman iletişim araçlarını radyo vs yok etsinler.

PashaZade
Liman ve etrafına makinalı tüfek yuvaları yaptırırsın.Yeni üretilen anti tank silahlarıda birliğine verilir.Burayı kaleye dönüştürmeye devam etmek yada burayı bu şekilde bırakıp başka bir cepheye gitmek sana kalmıştır

A)Burayı güçlendirmemiz gerek
B)Batıya Git
C)Güneye Git
D)Doğuya Git
Not:Şıklar aynı olabilir ama her bölgede aynı şık işe yaramayacağı için bölgenin özelliklerini verdim.Ek Not Donanmanın gelmesine 2 Tur var ama şehre 10 bin kişilik ufak bir denizci denizden yeni geldi.(Bunlara şık seçemeyeceksiniz)

Kalan Cephane =200
Kalan Erzak   =1580
Cpt Macmillian Doğu 
Probang Güney
Sübaşı Güney
Hulkspider03 Batı
PashaZade Liman 
Feldmarschal Doğu
Menars Doğu 
Destek Birlikler Batı
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
E)Düşman tanklarını öne çekmek için yer yerde geri çekilirmiş gibi yapalım tanklar üstümüze ilerlemeye başladığında piyadeden ayırıp yok edip yardıma gelmeye çalışan piyadeye bastırma ateşi açalım.(Makinalı tüfeklerle vs yerlerine kitlemek yani)
Ara
A)Burayı güçlendirmemiz gerek

bRhuqd.gif
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A şıkkı.
Ara
Büyük Führer ve Reichkanzler Adolf Hitler'in direk olarak Konigsberg Şehri Koruma Kumandanı Reichsmarschall PashaZade'ye göndermiş olduğu haritadır.

Kesin zafer alınması ve Sovyetler Birliğinin savaştan çekilmesi sonrasında bölgelerin valiliklerinin gösterimidir.

Leningrad ve Yekaterinburg (Sverdlovsk) - General Feldmarschal
Baltık - General Cpt.MacMillan
Belarus - General Menars
Ukrayna - General HulkSpider03
Kafkasya - General Sübaşı
Orta Asya - Probang

ve

Rusya/Sibirya - Reichsmarschall PashaZade

giphy.gif
Ara
Bizi de alsaydınız
Ara
(17-04-2017, 16:02)HulkSpider03 : Bizi de alsaydınız

Siz derken ?
Ara
Şıkları seçerken dikkat edin.Aynı bölgedeki takım arkadaşlarınızla sinerji oluşturmaya çalışabilirsiniz(yada kendinizi öldürebilirsiniz) destek birliklerinin yerine ben seçicem şık.
Ara
(17-04-2017, 16:19)TR Ace : Şıkları seçerken dikkat edin.Aynı bölgedeki takım arkadaşlarınızla sinerji oluşturmaya çalışabilirsiniz(yada kendinizi öldürebilirsiniz) destek birliklerinin yerine ben seçicem şık.

Bana bir şık sunsana, karşı taraf 1.000.000 kaybedecek lakin sen ölceksin diye xd.
Ara
(17-04-2017, 16:23)PashaZade :
(17-04-2017, 16:19)TR Ace : Şıkları seçerken dikkat edin.Aynı bölgedeki takım arkadaşlarınızla sinerji oluşturmaya çalışabilirsiniz(yada kendinizi öldürebilirsiniz) destek birliklerinin yerine ben seçicem şık.

Bana bir şık sunsana, karşı taraf 1.000.000 kaybedecek lakin sen ölceksin diye xd.

Sende mi patlayacaksın pasha...

How about no ? :D
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Panzerfaust ve panzershreck talimi yapamamıştık daha.Düşman üzerinde yapalım talimimizi.
Ara
Ara
H şıkkını seçiyorum.Mİllan´a önerim G şıkkı ama kendi bilir.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
@Sübaşı Panzerschrecklere talim gerek yok xd. Hatırlamıyormusun Londra'daki siviller nasıl da Totempkof'dan alıp, Totempkof'u sakat etmişlerdi :D
Ara
(17-04-2017, 17:22)PashaZade : @Sübaşı Panzerschrecklere talim gerek yok xd. Hatırlamıyormusun Londra'daki siviller nasıl da Totempkof'dan alıp, Totempkof'u sakat etmişlerdi :D

:D .İlk 5 Metre içerisindeyse ıskalaması mümkün değil olarak varsaydım sadece ingilizlere kıyak olsun diye :D .
Ara

D)Benim birliğim savaş alanındaki bölgelere hızlı yardım ve müdafaa birliği olsun.(Aynı kanattaki diğer bölgelerde sorun çıktığında oraya gidecek normalde savaş hattının gerisinde olacak) (Herkes bunu seçerse düşmanla kimse kapışmadan mereze doğru kaçarsınız )

Doğuda 3 kişiyiz bence eğer 2 kiiş F yi 1 kişide D yi seçse savaş kazanırdık ama madem menars başlamış menarsa göre hareket edelim aralarından en iyi şık değil takım çalışmasına en uygun şıkku seçmemiz gerek

G şıkkını seçiyorum G)Yolların altlarını kazalım ağır bir yük bindiğinde 1 metre kare kadar bir alan 30 cm yere doğru göçsün (Amaç tanklar üstünden geçerken tankların önünün yere göçüp topunu kullanılamaz hale getirmek)

Felde de artk
B)Harabelerin içlerine tuzaklar yerleştirelim sokaktansa buralarda savunma hazırlıkları yapalım

şıklarından birini seçerse iyi olabilir
Ara
O zaman bu kadar kıyakla İngilizleri yenmişsek Sovyetleri de yeneriz. :D
Ara
@Cpt.MacMillan @Menars ben seçtimde şık gözden kaçırmışsınız heralde napalım peki G mantıklı seçim ama benim şıkka bi bakın sizin durumunuza faydalıysa değiştirmeyim değilse değiştireyim
Ara
Fakat mermimiz bol değil.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Görmeimişim yaw 3 ü de çok alakasız oldu ya biz değiştirelim ya da sizde değiştriebilirsiniz farketmez tabi şık değiştrime varsa @TR Ace
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.