Stellaris - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Ben de adamları nasıl mutlu edeceğim bilmiyorum o yüzden direk hepsi katlediyorum.
Ara
normalde o gezegeni de boşaltcaktım fakat başkent olduğu için boşaltılamıyor.. bir de arid gezegen türüne kolonileşiyordu köle ırkım..şimdi ben de continental olmama ragmen aridi kolonileştirebiliyorum.. hem de %80-90 oranda..malesef edict vesaire denedim.. hiç azalma yok. vassal olarak salınmaz mı ?
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(14-04-2017, 21:18)jax61 : bir defansif savaşta kazandım .. karşı taraftan gezegenlerini boşaltmasını istedim.. bir de ana gezegenini ele geçirdim.. şimdi 20 lk köle bir gezegenim var ve 100 puan unresti var.. hiç geçecek gibi değil.. 3 sorum var..

unrest nasıl düşer?

burdaki köleler diğer gezegenlere migration yapablir mi?

bu köle gezegeni  vassal olarak salabilir miyim. salabilirsem nasıl salarım..

Merhaba Jax61,

Ele geçirdiğin gezegenleri teba devlet (vassal) haline getirmek için devlet ekranında ki (en sol üstte, devlet simgene basınca açılan ekran) demographics alt ekranında çıkan "Create Vassal" (teba yarat) seçeneğini kullanmalısın.

Unrest'i (huzursuzluğu) bastırmanın yollarından epey bahsedilmiş. Yeni ve bahsedilmeyen bir bastırma yolu ise gezegene garnizon konuşlandırmak. Artık her gezegen büyüklüğü kadar ordu kaldırabiliyor ve bu ordular huzursuluğu düşürüyorlar (mış. Şu ana kadar hep mutlu tuttuğum küçük devletler kurdum Utopia'da). Örneğin senin 20'lik köle gezeninde artık 20 ordu (eskiden max 12'di)  tutabilirsin, huzursuzluğu belli bir oranda düşüreceklerdir.
Ara
Arkadaşlar bu sonsuzluk makinesi ile nasıl iletişim kuracağım?
Ara
(16-04-2017, 18:45)Semavi7 : Arkadaşlar bu sonsuzluk makinesi ile nasıl iletişim kuracağım?

Sonuszluk Makinasını (Infinity Machine) bulunca, durum kayıtlarında (situation log) ilgili araştırma başlığı açılıyor olmalı.
Araştırmanın başlaması için 5. Seviye bilim insanı(?) komutasındaki bir bilim gemisinin, sonsuzluk makinası yörüngesinde olması gerekiyor. 

Eğer araştırma, durum kayıtlarında hemen ortaya çıkmıyorsa Makina'nın seninle iletişime geçmesini beklemekten başka çaren yok.
Ara
(17-04-2017, 16:38)SteelOgre :
(16-04-2017, 18:45)Semavi7 : Arkadaşlar bu sonsuzluk makinesi ile nasıl iletişim kuracağım?

Sonuszluk Makinasını (Infinity Machine) bulunca, durum kayıtlarında (situation log) ilgili araştırma başlığı açılıyor olmalı.
Araştırmanın başlaması için 5. Seviye bilim insanı(?) komutasındaki bir bilim gemisinin, sonsuzluk makinası yörüngesinde olması gerekiyor. 

Eğer araştırma, durum kayıtlarında hemen ortaya çıkmıyorsa Makina'nın seninle iletişime geçmesini beklemekten başka çaren yok.
Eyvallah kardeşim konuştuk baya fakat bu oyun mokoko oldu. Yazdım imparatoluklar konusuna.
Ara
Bu Hive-Mind ve minded ne oluyor?
Ara
Burada bilgi var: https://forum.strategyturk.com/konu-gunl...-hive-mind
Arkadaşlar bu diplomaside federasyon kuran devletlerdeki association status ne oluyor?
Ara
Federasyon üyeleriyle trust seviyesi artıyor, ilişki 10 yükseliyor. Federasyona dahil etmeden önceki adım denebilir.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bir gezegenimde benim ırkımdan olmayan farklı canlılar var ve ben bu canlılara ne inşa edebiliyorum nede yerini değiştirebiliyorum bu durumu nasıl çözücem?
saepius exertus
Ara
O canlıları 'uplift' etmen lazım, teknoloji ile açılıyor.
Bir başka çözüm yolu gezegeni kokonilestirmeden once terraformer leme böylece yaratıklar kaybolur
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
bir soru da biz soralım..

DPr873.jpg

flesh of wait di sanırım ..o perks alındı. special projesi bitti.. sentinel de bitti.. lideri robotlaştırn araştırma da bitti.. ama halen adamlar dönüşmedi.. neden ? why? neden sentineller esir gibi görünüyor? bu arada lider cyborglaştı ..+40 ömür biçtiler.. ama görünümü halen seçtiğim ırk..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
The Flesh is Weak ve Synthetic Evolution lazım. İkincisi için de Sentient AI, Synthetics ve Synthetic Personality Matrix lazım. O perk seçildiğinde de iş bitmiyor, bir de ilk perk'teki gibi bir süreçten daha geçirilmesi lazım. İkinci dediğim perk alınmamış sanırım.
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara
sentetik evolution da perks mi.. tüh yaw.. neyse fazla uzakta değil galiba.. uzaktaysa da gitti yani.. yazık oldu..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Peki o canlıları 'uplift' etmenin yararı ne?
saepius exertus
Ara
(23-04-2017, 01:35)jax61 : bir soru da biz soralım..

RESİM ;D

flesh of wait di sanırım ..o perks alındı. special projesi bitti.. sentinel de bitti.. lideri robotlaştırn araştırma da bitti.. ama halen adamlar dönüşmedi.. neden ? why?  neden sentineller esir gibi görünüyor? bu arada lider cyborglaştı ..+40 ömür biçtiler.. ama görünümü halen seçtiğim ırk..

Bir cevap da biz verelimn :DDD

Yükseliş Getirilerinin (Ascension Perks), sentetiklerin köle olarak kalması ile bir alakası YOK. Flesh is Weak ve Synthetic Evolution, organik canlıların, mekanik/robotlaşması ile alakalı

Resimde Sythetic'lerin (kırmızı gözlü robotlar) köle olarak gözükmesinin sebebi, politikalar altındaki yapay zeka haklarının (Policies&Ediicts > AI rights) hala hizmetkar (Servitude) olarak ayarlı olmasından dolayı. Yapay Zeka hakkını Vatandaş Hakları (Citizen Rights) olarak değiştirirsen köle işareti kalkıyor.

Yukarıdaki olayın mantığı; teknolojik gelişme sonunda robotlar, evrimlerinin 3. aşaması olan sentetikler (synthetics (kırmızı gözlü robot)) haline geldiklerinde artık organik canlılardan farkları kalmıyor gibi birşey. Kendi kendilerine düşünüp karar verebildikleri için eğer halen hizmetkar olmaya zorlanıyorlarsa; bunun anlamı oyuncu devletinin, sentetikleri bir nevi köle olarak görmesinden dolayı diye kurgulamış BENCE paradox.

Sentetikler ayrı bir ırk değilde sonradan İMAL edildikleri için de, hakları species (türler) penceresinden değil Policies&Ethics altından ayarlanıyor.
Ara
Savaş sebebi olarak cleanse seçemediğimden dolayı 2 gezegen ilhak ettim. Bu 2 gezegeni düşmanlarım kolonileştirmeden önce ben terraform yapmak istiyordum ama şansımı kaçırdım. Şimdi gezegeni boşaltmak istiyorum terraform yapmak için böyle bir seçeneğim varmı. Ülkem Fanatic Militaris+Spritualist.
Ara
Event geldi bütün ırk tatlı tatlı tilkilerden eşşeğe dönüştü. :'(
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.