[Forum Oyunu] Königsberg 1945 [Savaş Başlıyor]
D şıkkını seçiyorum.
Ara
Ç şıkkını seçiyorum.
Ara
A)Tahkimatları ezip geçebilecek sovyet tanklarına karşı hazırlık yapalım
Ara
G)Alabildiğimiz en fazla cephaneyle sovyetlere yaylım ateşi açalım.
Ara
(Çaktırmayın 5 kişi mesaj atınca hayla eksik var zannediyorum berk ölü bende menars yerine seçtiğimde 7 'yiz zaten)
Sovyet Birlikleri savunma hazırlıklarını farkeder farketmez kısa bir süreliğine direk bir saldırıyı kesip yeniden planlamalar yapmaya başlamıştır.Çoğu general içerde nerdeyse Alman birliği kalmadığını sayıyla ezip geçebileceklerini belirtsede 44 yılının başından beri Almanların Sovyetlere karşı aldığı nadirde olsa mucizevi başarılar onları biraz dikkatli davranma konusunda ikna eder.

Alman birlikleri ise kazandıkları bu kısa süreyi savunmayı tamamlamakla geçirirler.Menars generalin savaşamayacak durumda olması ile yerine verilen diğer komutanda yaralı birlikler için çadır kurmayı seçer.Doğudan ve batıdan kurtulan yaralı birlikler hemen içeri alınır en azından ağrı kesiciler günlerdir dayandıkları açlıktan gelen baş ağrıları ve yorucu savaşın etkisi azaltılmaya çalışır.Bu kısa sürenin sonlarına doğru gelince PashaZade doktorların bir kayık ile gemilere çekilmesini istesede doktorlar "Sonuna dek Alman askeriyle kalacağız" diyerek redderler.

Bu tur yaklaşık 1 saat gibi bir süreydi savaş yok tahkimatları yapabilmeniz için zaman gerekliydi zaten...

Bütün Generallere Ortak Şık (Savaş Kötüye Giderse Şıklar Ortak ama her şık kendi tümeninizi etkileyecek sadece geçen tur gibi değil.)

A)Sonuna dek pozisyonunu tut
B)Limana çekil
C)Askerlere moral vermek için sende ön saflara git
D)Askerlere moral vermek için konuşma yap 
E)Diğerlerinin geri çekilebilmesi için 2'bin e yakın askerini merkezde tut (diğerleri limana gidecek)
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne konigsberg mis dusmedi gttii
Ara

(10-06-2017, 16:13)napolyon94 : Ne konigsberg mis dusmedi gttii

Komutanlar iyi :D:D
[+] 1 üye Feldmarschal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ara
C)Askerlere moral vermek için sende ön saflara git

Bugun olme gunu degilse sovyet asla konigsberge giremez.
Ara
A) sonuna dek pozisyonunu tut.
Ara
(10-06-2017, 19:53)Sübaşı : A) sonuna dek pozisyonunu tut.
Bir anlığına hepiniz askerlerin yanına gidip efsanevi, birbirlerini destekleyen konuşmalar yaparak orduya savaş çığlığı attıracaksınız sanmıştım. Üzdün dostum :P
[+] 1 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
UPlayalım @TR Ace

"Bugün burada olmamızın sebebi ailenizin rahat bir yerde yaşaması içindir. Burada alacağınız zaferden sonra adınız o korkak denizden kaçmaya çalışanlardan( @PashaZade ) daha çok anılacaktır. Almanya sizinle gurur duyuyor aslanlarım. Sovyetlerden korkmayın!!!"
Ara
Yarın girecektim turu zaten cevap verenlerl bugün arkadaşlara gittik iftara...Seçmeyen varsa seçmeye baksın.
Ara
Sanırsam cevap vermeyen yok @TR Ace
Ara
Sovyetler yeniden harekete başladığında Alman ordusunun kalanlarında şimdiden bir korku başlamıştı.Asker ateşe karşılık versede savaşma iradesini kaybetmişti.Bunu gören komutanlar sovyet saldırısı tam olarak başlamadan ki zamanda konuşma yapmayı seçtiler Hulkspider "Bugün burada olmamızın sebebi ailenizin rahat bir yerde yaşaması içindir. Burada alacağınız zaferden sonra adınız o korkak denizden kaçmaya çalışanlardan( @PashaZade ) daha çok anılacaktır. Almanya sizinle gurur duyuyor aslanlarım. Sovyetlerden korkmayın!!!" derken diğer generaller şöyle bir konuşma yapar "Bugün bizim için burada zafer olmayabilir.Düşman Königsberg'i ele ele geçirip Berlin'e bile ilerleyebilir.Almanya daha çok tehlikeye girebilir.Bizler ülkemizi korumak için asker olduk.Asker olduk ki ailemizi ülkemizi yok etmek isteyenlere hakettiklerini verdik.Bugün belkide son kez düşmana gereken cezayı vereceğiz.Bizim için sıcak bir yuvaya geri dönüş yoksa bizden bunu çalmaya çalışan düşmanı affetmeyin  kalkın ve son kez bizimle beraber Almanya için savaşın"

Merkezdeki savaşma ise ksıacık bir sürede kanlı bir hal almıştır.Dar sokaklara sığdırabildiği kadar askeri yığdırmaya çalışan sovyetler tahkimatlara karşı onlar orada yokmuş gibi ilerliyordur adeta.Alman birlikleri yaylım ateşleri açsada merkezdeki bu kaosta er yada geç eldeki asker tükenecek ve düşmana karşılık verecek insan kalmayacaktır.Alman Tanklarına binen yük ise çok büyüktür antitanklar ağır tankları yok etmekte başarısız kaldıkça tankların her bir tanka karşılık vermesi gerekiyordur.Durmaksızın hareket halindeki tanklara düşman artık pusular kurarak yok etmeye başlamıştır.Hava'dan ve şehir dışından gelen bombardımanlarda ise düşman dost veya müttefik ayırmadan bir duman yada işaret gördüğü her yeri vuruyordur adeta.Askerler kısa süre içinde geri çekilmek için baskı yapsada sübaşı öne çıkarak "Buradan hiçbir yere adım atmıyoruz ya hep beraber burada ölürüz yada düşmanı yok ederiz başka seçenek yok" diyerek askerleri geri göndermiş ve yapabileceği şeyleri düşünmeye başlamıştır.Sovyetler ise merkezdeki birlikleri iterek yavaş yavaş karargah'a kadar ulaşmayı başarır.Karargaha atılan rastgele bir mermi Hulkspider'ı elinden vurur.Mermi derin değildir ama o eliyle silah tutabilecek durumdada değildir artık.Geçen saatlerde kurulan küçük çadıra gider eli için bandaj yapılır ve arkadaşlarının yanına döner.Şimdi herkesin vermesi gereken bir karar vardır.

Merkezdeki Herkes
A)Merkezi savunmaya devam edeceğim
B)Limana çekilelim.

PashaZade

A)Merkezden çekilen birliklere yardım et
B)Donanmanın sahile yaklaştırdığı gemiye yaralıları yükleyerek gemiyi gönder
C)Gemiye kendini ve sığdırabileceğin kadar başarılı durumdaki askerini yükle Berlin'e ulaşmaya çalış

Feldmarschall 3.Panzer Ordusu 9 Bin Piyade 275 Tank 
HulkSpider03 2.Volksturm Division 19000 Volksturm 45 Flak88(Herkes seçebilir Flak şıkkını Hulkta gözüksede)
Menars 17.Piyade Tümeni 11000 Piyade 240 Pak 40 
Berkin Tümenin Kalanları Diğer Oyunculara Dağıtıldı 
PashaZade 4.Ordular Birliği 45 800 Piyade 700 Pak38+40 50 Ostwind 
Sübaşı 3.Volksturm Division 16700 Volksturm
Cpt Macmillian 7.Volksturm Division 12000 Volksturm
Ara
A)Merkezden çekilen birliklere yardım et

Bize korkak diyenlere günlerini gösterme vakti.

Feldmarschal olarak herkeze emrediyorum. Herkes limana geri çekilecek. Ben ölene kadar limandan kimse merkeze inmeyecek. @HulkSpider03 buna sen de dahilsin. Ölmek istiyorsan sen de benimle gel ama askerlerini feda etme onlar Berlin için lazım.

Vaterland für UNS !
Ara
Feldmarschall olarak bende geri çekiliyorum limana
Ara
B)Limana çekilelim.

Devam edelim unutulmasın
Ara
@Sübaşı, @'Cpt.MacMillan' siz de çekilin Limana.
Ara
çekildi varsayalım cpt amcmilan çok bakamıcam demiştizaten yanlış hatırlamıyosam
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.