[Forum Oyunu] Amerikan İç Savaşı Roleplay
İlla asker kaçağı olacak yani. :)

Ya hocam biz doğma büyüme California'lı mıyız? Koskaca orduda yok mu yolu bilen bir aslan parçası? Saksıda mı bitti bunca babayiğit? Haritamız yok mu? Biz nasıl bir hale gelmişiz böyle?

Şikayetçi olan güruh yalın ayak devam edecek! Kardeşlerimiz ölüyor. Siz de öleceksiniz. Hepimiz öleceğiz ama arkamızda otoriteyi, barışı ve öfkemizi miras bırakarak!

Askeri kendine getirerek;

A) Yola devam et.
Ara
Robert E. Lee Olarak Yiğitçe Bir Şekilde, "A Suçlamaları üstlen ve de açıklamak için generallerin karşısına çık." Seçeneğini Seçiyorum. Suç En Başta Bende Sonuçta Elin Subayına Neden Güveniyorsun :)
WhaW8Am.gif
Ara
(18-06-2017, 21:28)onaz : İlla asker kaçağı olacak yani. :)

Ya hocam biz doğma büyüme California'lı mıyız? Koskaca orduda yok mu yolu bilen bir aslan parçası? Saksıda mı bitti bunca babayiğit? Haritamız yok mu? Biz nasıl bir hale gelmişiz böyle?

Şikayetçi olan güruh yalın ayak devam edecek! Kardeşlerimiz ölüyor. Siz de öleceksiniz. Hepimiz öleceğiz ama arkamızda otoriteyi, barışı ve öfkemizi miras bırakarak!

Askeri kendine getirerek;

A) Yola devam et.
Yani aslında ordunda ki askerler genel olarak milisler ve de herkes bireysel coğrafya bilgisi kadar ekstraları biliyor ancak sonuç olarak hepiniz gideceğiniz yönü biliyorsunuz ve emirlerin sonucunda bu yönde ilerliyorsunuz.
Ara
a sıkkı
Cogito, ergo sum
Ara
8dQvjA.gif

07.06.1862 Perşembe gecesi İngilizler kimseye farkettirmeden Konfederasyon’un hasarlı donanmasını alıp yenisiyle değiştirmişti. Tabi ki de fazlasıyla. İngilizler hasarlı gemilerle birlikte Britanya’ya dönüyorlardı. Gecenin bir körü denebilecek vakitte Corner adaları yakınlarında yol süren donanma ani bir saldırı altında kaldılar. Bu hasarlı donanma çok kısa bir sürede denizin kara sularına gömüldüler. Bu beklenmedik saldırıdan hayatta kalan bir kaç denizci Portekiz limanlarına vurmuştu. Burada ki bir kaç saatlik uğraştan sonra askerler bir şekilde İngiltere ile iletişim kurabilmişlerdi ve de askerlerin ağzından çıkan ortak tek şey; ‘’ Kahpe Fransızlar!’’ idi. Bu haber İngiltere’de büyük yankı uyandırmıştı. İngiltere hükümeti geçen gün Amerika’da batan denizaltının mürettebatının İngiliz olduğunu saklayabilmişti. Az çok... İngiltere halkı sokaklara çıkmıştı ve de devlet binalarının önünde, meclisin karşısında ‘’Savaş!!’’ çığlıkları atıyordu. Halkın baskısı altında ezilmeye başlayan Hükümet 09.06.1862 tarihinde artık dayanamamıştı ve de halkın beklediği açıklamayı yapmıştı. Meclis binasının hemen dışında sabırsızca bekleyen halka karşı bir meclis üyesi;

‘’ İngiltere Hükümeti olarak duyuruyoruz ki İngiliz çocuklarını öldüren Amerika Birliği ve de onlara olan desteğini bize karşı saldırısı ile gösteren Fransa’ya yaptıklarını ödeteceğiz. Sevgili İngiltere halkı evlatlarımız ve de kraliçemiz için savaşacağız! Tanrı güneşimizi hiç söndürmesin.’’

Bu savaş bir sonraki tur ile başlayacaktır.
[+] 1 üye İlber Ortaylı nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu tur için sizi uzun süredir bekletiyorum. Birkaç günlük durum ve de bilgisayarımın yarattığı bir sorundan dolayı bu tur daha da gecikecek. Hepinizin affını dilerim.
Ara
6XnmAE.png

İç savaşın patlamasıyla birlikte sallanan dünya bir de savaşın Avrupa'ya sıçraması haberleri ile altüst oldu. İtalya ve de Alman halkları olası büyük bir savaşın korkusu ile birlikte ve de temelleri yavaştan atılmaya başlanması dolayısıyla da 1 hafta kadar kısa bir sürede tek bir devlet haline gelmeyi başardılar. Bunun da yanı sıra savaşa dahil olmuş İngiltere için tehlike çanları çalmaya başlamıştı. Kanadalılar savaşın başlamasından sonra bağımsızlıklarını istemeye başladılar. Ne olursa olsun dünya garip bir sürece girmişti. Herkesin bir tahmini bir beklentisi vardı elbette. Ancak kesinlikle yaşanacağından emin olunan tek şey değişim idi.

(Bir dünya haritamız olsun istedim. Hem Avrupa hem de Amerika da ki gelişmeleri görmek için güzel bir yöntem olacaktır. Daha önce kullandığım Amerika haritasını her muharebeden sonra yine kullanacağım.)
Ara
@momidik ve @meherbal12345 şıklarınızı yazar mısınız ardından yeni turun hazırlıklarını bitirip başlatacağım.
Ara
c sikkini seciyorum
Ara
Federasyon Komutanları
@Feldmarschal
Bölge halkıyla konuşmalarınızdan sonra büyük bir grup evlerin de yaralılara bakmayı kabul etmişlerdi. Bu kapsamda her eve 3 yaralı düşmüştü. En azından yaralılara bir yer bulabilmiştiniz. Siz bu işle uğraşırken subaylarınız siperlerin düzeltilmesi ile uğraşmışlardı. Göçüğün önünde siperler tekrar yapılmışlardı. Hiç yoktan iyi iş çıkarmışlardı. Ancak siperlerin önünde ki göçüğün bir şekilde halledilmesi gerekiliyordu. Bunlar halledilebilir işlerdi ancak bir sorun daha vardı ki en büyüğüyde buydu. Yaptığınız ilerleminin yüklerini hesaplayan subaylarınız sizi kötü haberlerle bilgilendirdiler. Aldığınız bölgeler kapsamında tuttuğunuz sınır genişlemişti ve de bunun sonucu olarak subaylarınız bu siperlerin sizin için sayı avantajsızlığı sağladığını bildirdiler. Yapılabilecek bir şeyiniz yoktu. Generallerden destek birim istemek dışında. Tüm bunların yanında savaşa katılan yeni devletlerin üzerine Kanada’da düşmana karşı kullanılabilecek bir bölge açıldı. Ancak İngilizler bu bölgenin asayişini sağlamakta zorlanmaktalar. Belki küçük bir yardım her şeyi düzeltebilir.
A Göçüğün kaldırılması ile ilgilen.
B Göçüğün yararınıza kullanımı ile ilgilen.
C Siperlerin orduya dağılımı ile ilgilen.
D Destek birimler isteyin.
E Kanada’da ki asayişi sağlamak için yola koyulun.
F Bir tür istekte bulunun. (Burada ki şıklar dışında yapmak istediğiniz HER ŞEYİ bu şıkla bildirebilirsiniz.)

@PashaZade
İngilizlerin yeniledikleri hatta fazlasıyla yeniledikleri donanman hayallerinin üstünde bir güce sahipti. Dünyanın en gelişmiş donanmasına sahip İngilizlerin küçük oyuncakları şimdi senin emrindeydi. Ancak senin onlara verdiğin gemiler ise denizin karanlık sularına kavuşmuştu. Bu durum iki büyük gücü sizin savaşınıza sürüklemişti. Amerika’da ki donanma gücü sizin tarafınız adına pek de iyi sayılmazdı ancak Avrupa sizin düdüğünüzün öteceği yerdi. Şimdi elinizde ki sağlam donanma ile düşmanla savaşmak ya da İngilizlerin kapısını tekrar çalmanın vaktiydi. Tabi ki savaşın başından beri defalarca İngilizlerin kapısını çalmıştınız ve şimdi de onlara yardım edebilirdiniz. Savaşla birlikte Kanadalılar bağımsızlıklarını istemeye başlamışlardı. Birisinin çıkıp bu işi halletmesi gerekiyordu.
A Birlik donanmasına karşı saldırıya kalk.
B Birlik siperlerini bombalamak için harekete geç.
C Donanmayla Avrupa’da İngilizlere katıl.
D Donanma ve bir grup askerle Kanadaya ilerle.
E Bir tür istekte bulun.(Burada ki şıklar dışında yapmak istediğiniz HER ŞEYİ bu şıkla bildirebilirsiniz.)

@PCOyun

Şu an da bir askeri mahkemedesin. Ancak her şey mahkemeler de ilerlediği gibi ilerlemiyor. Hakimin olması gerektiği yer de 4 general var ve hepsi de önlerinde kalın dosyalar tutuyorlar. Arkanda da yaşlarından ve de üniformalarıdan anladığın üzerinden onlarca yeni mezun asker oturuyor. Burada oynanacak oyunu anlamıştın. Generallerin soruları vardı ve de onları memnun etmen gerekmekteydi ancak asıl memnun etmen kesim arkandaydı. Çünkü onların da tepkileriyle generalleri etkilemek daha kolay olacaktı.
Soru 1
Kumandanların iddialarına cevabınız nedir ?
Soru 2
Topçuların başarısızlığının sebebi ne ?
Soru 3
Topçulara verilen görev neydi ?
Soru 4
Görevde topçuların başarılı olma ihtimali ne kadardı?
Soru 5
Başarısızlık konusunda neden sizi suçlamamalıyız ?
Soru 6
Eğer suçlu siz değilseniz o zaman kim ?
Sorgunun ilk safası başlamıştı. Buradan başarılı bir şekilde sıyrılırsan fazlasıyla uğraşman gerekmeyecekti. En azından senin...

(Sorulara kendi cümlelerinle cevap vermen gerekecek. İhtiyacın olan bir bilgi gerekirse bana sorabilirsin.Soruları başarılı bir şekilde cevaplayabilirsen bu işten sıyrılırsın.)

Subaylar
@Onur34
Kafanı kaldırdığında bir evde uyandın ve de omzunda büyük bir acı vardı. Omzuna dönüp baktın ve de sarılı olduğunu farkettin. Ne kimin evinde olduğunu ne de hangi tarafın toprakların da olduğunu bilmiyordun. Ancak bildiğin tek şey güvende olduğundu. Kalktın ve de evin içinde birazcık dolaştın. Evde kimse yoktu heralde günlük işlerini yapmaya gitmişlerdi. Evin dışarısına çıktın ve de bir tür köy meydanın da olduğunu farkettin. Meydan tamamen yaralı askerlerle doluydu. Tam olarak nerede olduğunu anlamak için bir tanesine yaklaştın ve de omzunda ki armasına baktın. Bir nebze rahatlamıştın çünkü asker Federasyon askeriydi. O an da neler yapman gerektiğini düşünmeye başladın. Ya sana verilmiş görevi yapmaya devam edecektin. Ya da komutanına dönüp ona yaşananları anlatacaktın. Ya da son seçenek olarak burada ki yaralılarla ilgilenecektin.
A Sana verilmiş görevi yapmaya çalış.
B Komutanına ulaşmaya çalış.
C Yaralıların bakımıyla ilgilen.
D Bir tür istekte bulun.(Burada ki şıklar dışında yapmak istediğiniz HER ŞEYİ bu şıkla bildirebilirsiniz.)

Birlik Komutanları
@Windfall42

Ordunu büyük bir meydana topladın ve de birlikleri birbirlerini tamamlayacak şekiller de birleştirmeye başladın. Tüm bunları yaparken farketmiştin ki ordun 100.000 e yakın asker kaybetmişti. Sonrasında subaylarınla birlikte konuşmaya başladınız. Konuşmanız da bir çok konu vardı kaybedilen birimler şu an da yeterli gözükmeyen malzemeler kapıda bekleyen düşman dün depo da yaşanan patlama... Bu konuşmalar sırasında bir subayınız ‘’Şu anda orduyu bir zincir olarak kabul edeceksek çoktan kırılmış halkaları olduğunu söyleyebilirim. Bunların sarılması gerektiğini ikimizde biliyoruz ve buraya gönderilme sebebim de tam olarak bu efendim.’’ dedi. Kısa süreli şaşkınlığınızın ardından neyin yaşandığını farkettiniz. Bu size haberi gelen müfettişti. Diğer subayları yanınızdan göndererek kendinizi daha rahat duruma soktunuz. Müfettiş herkes uzaklaştıktan sonra sözlerine devam etti.’’Bakın size sorun yaratmak için buraya gelmedim. Sizin de olduğu gibi benim de kendi sorunlarım var ancak benim sorunlarım kapsamına sizin sorunlarınız da giriyor. O yüzden birbirimizi zor duruma düşürmektense size birlikte çalışmayı teklif ediyorum.Şimdi benim adıma yapılacak bir istek kısa sürede üstlerimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Siz bana neye ihtiyacınız oldığunu söyleyin. Ben de o ihtiyacınızı gidereyim.’’ Kendinizi şanslı hissetmek için güzel bir sebebiniz var gibi gelmişti. Hiç yoktan bu da iyiydi. Ancak karanlık günler çok uzak değil gibiydi. Tabi ki önüne geçilmedikçe. İngiltere ve de Fransa’nın savaşa katılmasının ardından Savaşın şekli değişmişti tam kendinizi Kanada’dan sıkıştırılacak olarak düşünürken Kanadalılar bağımsızlıkları için ayaklanacak noktaya gelmişlerdi. Onlara yardım edilmezse büyük bir tren kaçabilirdi.
A Kaybettiğiniz birimlerin telafisini isteyin.
B Malzeme ikmali isteyin
C Kanadalılara yardım için asker yolla.
D Kanadılara yardım etmek için bir grup askerle yola çık.
E Ona söylemeden depo da ki patlamayı araştırın.
F Bir tür istekte bulunun. (Burada ki şıklar dışında yapmak istediğiniz HER ŞEYİ bu şıkla bildirebilirsiniz.)

@Onaz

Ordun ve de yaninizda ki parayla bu sefer de Idaho eyaletine girmiştiniz. Yaz aylarında olmanıza rağmen soğuğun suratınıza çarpmasını hissedebiliyordunuz ilerlenmeyecek kadar kötü değildi ancak yine de rahatsız ediyordu. Dün cezalandırdığınız askerler ise çoktan hastalanmışlardı. Onlar ve de tüm ordu hakkında yapacaklarınızı kararlandırmanız gerekiyordu.
A Hasta askerleri yolla ve de kalan birimlerinle yola devam et
B Hasta askerlerle bir kaç refaketçi yolla ve kalan birimlerle yola devam et.
C Tüm ordu ile ilerleme kararı al.
D Tüm ordu ile geri dönme kararı al.
E Bir tür istekte bulunun. (Burada ki şıklar dışında yapmak istediğiniz HER ŞEYİ bu şıkla bildirebilirsiniz.)

@meherbal12345
Yanında ki askerleri kibarca reddederek gemiden indin. İndiğin gibi halktan bir grup etrafını çevirmişti bile. Yavaş yavaş ilerlemeye çalışıyordunuz ancak sürekli birisi önünüze çıkıyor ve de size minnettarlığını bildiriyordu. Baktınız ki hiçbir şey bu şekilde ilerlemeyecek yüksek bir tonda ‘’Bırakın şimdi teşekkür etmeyi. Birlikte kutlayacağımız bir zafer var.’’ dediniz. Ardından da etrafınızda ki insanlarla birlikte şehrin iç kısımlarına doğru ilerlediniz. Şehir merkezinde çoktan bir şenlik ortamı kurulmaya başlanmıştı. Hazırlıklara bir yandan da siz katıldınız.İnsanlarla birlikte eğlenceli bir kaç saat geçirdikten sonra sonunda hazırlıklar sonuçlanmıştı. Hazırlıkların bitmesinden birkaç saat sonra akşam olmuştu ve de halk sokaklara inmişti. Sizi masanın baş köşesine oturtular. Bundan sonraki birkaç saat boyunca yemek yediniz ve bunlar sırasında insanlarla muhabbet ettiniz. Eğlenceli bir gece oluyordu. Bu konuşmalardan sonraki birkaç saat boyunca da dans ederek çılgınlar gibi eğlediniz. Yine dans ediyorken siz askerlerinizden bir tanesi yanınıza geldi ve kulağınıza birkaç şey fısıldadı. O an herkesten özür dileyerek gitmek zorunda olduğunuzu söylediniz. Askerinle birlikte karargahınıza ilerlerken konuşmalarınız devam etti ve de öğrendikleriniz hiç sevindirici şeyler değildi. İngilizler ve de Fransızlar savaşa dahil olmuştu ve de bu nokta da Kanada tarafından saldırıya uğramamanız içten bile değildi. Hemen neler yapabileceğinizi hesaplamaya başladınız ki iyi haber gelmişti. Kanadalılar bağımsızlıklarını istiyorlardı ve bir yardımla birlikte bunu alamamaları da içten bile değildi. Ancak bir şeylerin ters gitmesi ihtimali üstüne hazırlanılmamış bir sınır herşeyin sonu anlamına gelirdi. Risk almak ya da almamak işte karar vakti.
A Kanada sınırında mevzi çalışmaları yap.
B Kanadaya yardım etmesi için bir birlik gönder.
C Kanadaya yardım etmek için bir birliğin başında oraya git.
D Kanadalıların bağımsızlık mücadelesinde sizin desteğini olduğunu belirtin.
E Donanmayla alakalı bir şey yap. (Ne yapmak istediğini sana bırakıyorum.)

@momidik
Ön hata yardım gerekmesi ihtimaline karşı eğitime soktuğun birimin gün geçtikçe kalifiyeli bir hal almaya başladı. Çok bir aksiyon olmadan yapmakta olduğun gündelik işlerinin zevkini sürüyordun ki haberler gelmeye başladı. Fransa ve de İngiltere’nin savaşa katılması bir şok etkisi yaratmıştı sizlerde. Ordunun Kanada’dan sıkıştırılacağını düşündün hemen ve de toplarının bir kısmını buna göre yer değiştirdin. Ancak Kanada’dan belki de iyi haber gelmişti. Kanadalılar bağımsızlıklarını istiyordu ve bunun içinde kesinlike savaşırlardı. Ancak dönemin Güneş Batmayan Ülkesine karşı savaşmak için bir desteğe ihtiyaç duyacakları kesindi. Belki de bu yardımı kendi ellerinle sunmalıydın onlara. Ya da hiç yoktan iyidir diyerek asker yollayarak. Ama belki de bu savaş sizin savaşınız değildir...
A Kanada’ya yardım sunmaya kendin ve bir birlik ile git.
B Kanada’ya yardım sunmak için bir birlik gönder.
C Kanada’ya yardım etmek sizin işiniz değil. Şimdi kendi savaşınız için zaferi garantileme vakti.
D Diğer komutanlara bir saldırı düzenleme tavsiyesi ver.
E Diğer komutanlarla Kanada sınırın da hazırlanma planları yap.

Subaylar
@Onur34
Kafanı kaldırdığında bir evde uyandın ve de omzunda büyük bir acı vardı. Omzuna dönüp baktın ve de sarılı olduğunu farkettin. Ne kimin evinde olduğunu ne de hangi tarafın toprakların da olduğunu bilmiyordun. Ancak bildiğin tek şey güvende olduğundu. Kalktın ve de evin içinde birazcık dolaştın. Evde kimse yoktu heralde günlük işlerini yapmaya gitmişlerdi. Evin dışarısına çıktın ve de bir tür köy meydanın da olduğunu farkettin. Meydan tamamen yaralı askerlerle doluydu. Tam olarak nerede olduğunu anlamak için bir tanesine yaklaştın ve de omzunda ki armasına baktın. Bir nebze rahatlamıştın çünkü asker Federasyon askeriydi. O an da neler yapman gerektiğini düşünmeye başladın. Ya sana verilmiş görevi yapmaya devam edecektin. Ya da komutanına dönüp ona yaşananları anlatacaktın. Ya da son seçenek olarak burada ki yaralılarla ilgilenecektin.
A Sana verilmiş görevi yapmaya çalış.
B Komutanına ulaşmaya çalış.
C Yaralıların bakımıyla ilgilen.
D Bir tür istekte bulun.(Burada ki şıklar dışında yapmak istediğiniz HER ŞEYİ bu şıkla bildirebilirsiniz.)
@chatlaks14
Londra sokakların da dolaşıyordun. Her yer de bir hareketlilik vardı. Ve herkesin konuştuğu aynı şey Savaş! . Gezintin sırasında bir kaç insanla muhabbet etme şansı bulmuştun ve de öğrendiklerin altın değerindeydi. Savaşla birlikte bir çok ihtiyaç doğmuştu ve bu ihtiyaçların yanında bunları yapacak insanlar da. Oturdun ve de o an da neler yapabileceğini bulmuştun. Bir gazetecinin önünde oturmuş göbekli ve de şık giyimli bir adamla yaptığınız uzun süreli bir konuşmadan sonra yapılabilecek işleri öğrenmiştiniz. Ordu için kap kacak hazırlayabilirdin ya da silahlar ya da kıyafet bunların hepsi olası şeylerdi. Ancak her işte olduğu gibi bu işte de tanıdıklara ve paraya ihtiyacın vardı. Paran vardı tabi ki de ancak Londra’da ve de orduda tanıdıklara sahip değildin. Tabi ki göbekli dostun senin bu konu da ki dertlenişinden sonra sana bir fikir vermişti. Bu akşam İngiliz ordusunun önde gelenleri bir yemek düzenliyorlardı. Hem biraz sohbet hem de yapılacaklar için. Buraya girmek çok da zor olmayacaktı. Asıl iş girdikten sonra başlıyordu. Ha bir de göbekli dostun sana yemeğe birlikte gidebiliceğinizi söylemişti tabi ki bir gün karşılığını alacağını belirterek.
1
A Kap kacak firması kurmaya çalış.
B Silah fabrikası kurmaya çalış.
C Kıyafet fabrikası kurmaya çalış.
2
A Yapılacak yemeğe tek git.
B Yapılacak yemeğe göbekli dostunla git.

(Momidik kendi turunu yazmadığından dolayı bu tur onun yerine kendim oynadım. Bu tur da oynamazsa yerine katılmak isteyecek farklı bir oyuncu ile değiştireceğim.)
(Bu tur oyun süresiyle 1 ay kadar uzun bir süre tutacağından herkese seçtiği seçenek dışında bir çoğunuzun son seçeneği olan  ''Bir istekte bulunun.'' şıkkını da seçilmiş sayıyorum. Hepiniz normal şık yazar gibi neler yapmak isteyeceğinizi seçebilirsiniz. Bu arada PcOyun sen de bu seçenek olmasa da varmış gibi davranabilirsin. Kumandanlar dışında bu seçeneğe sahip değilseniz seçemezsiniz.)
Ara
B komutana ulaşmaya çalış.
Ara
(29-06-2017, 13:23)Onur34 : B komutana ulaşmaya çalış.

Dostum şıkların en altında düştüğüm iki not var. Onları da bir okuyup şıklarını istersen güncelle. :)
Ara
Her zaman ki gibi çadırımda subaylarımın fikirlerini dinliyordum. Önünüzde harita sürekli plan üstüne planlar kuruyorduk. Bir süre sonra çadırıma yaverim geldi ve cezalandırdığım askerlerin hastalandığını söyledi. Ayağa kalktım;

Görüyor musunuz efendiler? Her kim vatan için elini taşın altına koymaz ise ne o el vatana layıktır ne o ayak. Hızlıca çadırımdan çıktım ve o askerlerin yanına gittim.

"Aslanlarım! Yüce tanrımızın adıyla yola çıkan, İsa Mesih efendimizin elinden şarap içecek yiğitlerim! Siz bu vatanın evlatlarısınız, davamızın kutsallığı idrak edin. Gelecek bizim ellerimizdedir." dedim ve çadırıma geri döndüm. Yaverime tıbbiyelilerin hasta olan askerlerle özel olarak ilgilenmesini emrettim. Durmak yok! Yoldan dönmek yok!

C Tüm ordu ile ilerleme kararı al.
Ara
Komutanı aramaya karar verdim bulunduğumuz köyün en rütbeli askerine danışıp komutanın nerede olduğuna bakacağım.Eğer komutan benim bulunduğum yerden uzaksa ve yahut nerde olduğunu öğrenemezsem bu işin peşine düşmeyeceğim ve yaralılara bakacağım bir kimse buraya gelene kadar.
Ara
@Windfall42 , @meherbal12345 @onaz , @momidik , @Feldmarschal , @PCOyun , @PashaZade , @Onur34 bu tur oyun süresiyle uzun süreceğinden dolayı seçtiğiniz şıklar dışında ''Bir tür istekte bulun.(Burada ki şıklar dışında yapmak istediğiniz HER ŞEYİ bu şıkla bildirebilirsiniz.)'' şıkkını da seçmiş sayılacaksınız. Bu şıkla her istediğinizi yapmayı deneyebilirsiniz. İstedikleriniz de ki eksikleri de birlikte tamamlarız. Yine oyun süresiyle bir tur uzun sürecek dediğim de bu şekilde ilerleyeceğiz.
Ara
B Göçüğün yararınıza kullanımı ile ilgilen. savunma herşeyden önce gelir
Ara
@momidik adlı oyuncu oyunda aktiflik göstermemesi ve de aramızda geçen bir konuşma da katılım da göstermek istemediği için yerine bir oyuncu bekleriz.
Ara
D Donanma ve bir grup askerle Kanadaya ilerle.

Letz go.
Ara
Soru 1

Kumandanların iddialarına cevabınız nedir?
Kumandanların bütün iddialarını reddediyorum. Saldırıdaki başarısızlık bana ve topçu birliklerime atılamaz.
Soru 2
Topçuların başarısızlığının sebebi ne?
Topçuların başarısızlığının asıl sebebi, yeterince eğitim almamış olmalarıdır. Onların eğitiminde görevli olan kişi ise Terry Allen'dı.
Soru 3
Topçulara verilen görev neydi?
Düşman yardımını engellemek için batı kanadını bombalamak.
Soru 4
Görevde topçuların başarılı olma ihtimali ne kadardı?
Ya başarılı olacaklardı ya da olmayacaklardı. İhtimal %50'ydi.
Soru 5
Başarısızlık konusunda neden sizi suçlamamalıyız?
Topçuların eğitiminde ben görev almadım. Topçuların eğitimi tamamen Terry Allen'daydı.
Soru 6
Eğer suçlu siz değilseniz o zaman kim?
Suçlu önceki sorunuzda da belirttiğim gibi Terry Allen'dır.

Ekstra Şık Olarak: Diğer komutanlardan topçulara düzgün eğitim verebilecek nitelikli subaylar talep ediyorum.
WhaW8Am.gif
Ara
Karşı taraf şimdiden karişmis xd.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.