[MP] EU4 - Multiplayer : Kasım 2015 [2]
cuma cumartesi gaziantepte olamam nedeniyle gelemeyeceğim
Ara
Bekleriz ama daha önce de belirttiğimiz gibi Japon prenseslerini de getirin. (Y)
G0kMNN.png
[+] 2 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kuruldu.
Flag-Pins-Great-Britain-Japan.jpg
Asyada takılan bir japonya için el ele.
Ara
Rehosted.
allahını seven id versin..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Saat 8'den 11'e 1.5 saat oynayıp 1.5 saat lobide beklediğimiz için, tatil vaktimi EU4 MP lobisinde harcayamayacağım için, MP oyuncularının sabit olmayıp kalıcı olmayanların dingonun ahırı gibi MP'ye girip çıkmasından dolayı, ülkelerin bu baltalayıcı kadro tarafından habire el değiştirmesinden dolayı, bu baltalayıcı kadronun lobide 1.5 saat geçirmemize sebep olmasından dolayı MP'den ayrılıyorum. İyi oyunlar.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tekrar rehost.
MP de tartışılan husus burada bahsedilen;

-Bir savaş ilan edildikten sonra savaşı ilan eden veya savunan taraf sonradan bir ülke ile müttefiklik bağı kurarak savaşa çağıramaz.

kuralıyla aynı olay değil, AI bir ülkeye müttefiklik atarak bu AI ülkenin oyuncuyla olan savaşına sonradan dahil olmak tamamen farklı bir eylem ve farklı başlık altında değerlendirilmeli. Oyuncuların görüşüne göre bu durumu ileriki multiplayerlarda yasaklayabiliriz. Bu durum bu konu altında tartışılabilir.
Katılıyorum şimdi, şuan.
Ara
Duman'ın bir iletisi vardı bi MP bittikten sonra yazmıştı sanırsam bunu

'Az ve öz oyuncularla oynayacağız, kaliteli olacak, fazla kalabalığa gerek yok, sorun çıkaran 20 kişi yerine güzel bir 5 kişilik MP'yi yeğlerim' TARZINDA ama iletiyi aradım bulamadım.

Şu anda MP bu iletinin aksine çok farklı bir halde ve bunaltıcı, rahatsız edici bir hal aldı, yol geçen hanına döndü ve ayrıldım.
G0kMNN.png
Ara
Aynı anda işleyen birden fazla aktif multiplayer gerek o tarz bir sistem için.
Benzer kafa yapısındaki oyuncular bir arada oynamalı.
Ben demedim onları sen demiştin Duman :)
G0kMNN.png
Ara
Biliyorum ancak dediğim gibi tek mp olunca tüm oyuncular oraya yığılmaya çalışıyor, birden fazla MP olursa oyuncu seçebiliriz.
Bu arada şunu belirtmekte fayda görüyorum. Bugünki mpde Fransa oyuncusunun Floransa oyuncusuyla savaşta olan Napoli AI ülkesine müttefik atarak savaşa dahil olma hareketinin ihlal ettiği iddia edilen kural bir önceki MPmizde de vardı.
Bu eylemin o kuralı ihlal ettiğini savunanlardan Alucard, bir önceki MP'de ülkesi İngiltere ile benim savaşta olduğum Hansa AI ülkesine sonradan müttefiklik atarak savaşa dahil olup İsveç'i işgal etmeye çalışmıştı. Hatta savaşa sürpriz bir şekilde dahil olup çıkartma yapıp maintanence değeri düşükken 30 gemilik donanmamın yokolmasına sebebiyet vermişti.

Bir önceki MP de aynı hareketi gerçekleştiren kişilerin bu MP de o hareketin kural ihlali olduğunu belirterek tartışma çıkartması ve nihayetinde topluca MP den ayrılması ayıptır.
Drama mi oldu MP'de :D ? Gelmek isterdim ama arkadaşım geldi İstanbul'a.
Ara
revcNk9.jpg
Ana karada huzur hakim
a1JW2FG.jpg

iFu6ovJ.jpg

BY9cveP.jpg
Koloniler tam bir sevgi yuvası

625px-Royal_Coat_of_Arms_of_England_%281...29.svg.png
Ara
fft22_mf1437789.Jpeg

Avusturya 1500- 1543

Avusturya İmparatorluğa seçildi ve tahttaki yüce hakimiyetine başladı.
İtalyadaki bazı devletleri bünyesine kattı. Macaristanı vassal aldı.
Batıda Burgonya devletini yendi. Kuzeyde Alman prensliklerine otoritesini gösterdi.
100.000 kişilik büyük bir ordu oluşturdu ve rakip askeri kuvvetlerini geride bıraktı.
Kışlalar, kiliseler, limanlar ülkenin her yerinde inşa edildi.
Kutsal Roma'daki hakimiyetini kanıtladı ve askerlerini tüfekli birimler olarak eğitmeye başladı.

YAŞASIN KAYZER!
Ara
YWWoM2.jpg
Palawan Olayı
パラワンインシデント

Endonezyada yerliler zulüm altındaydı. Brunei, Makassar gibi kadim krallıklar bu esnada yıkılmış, geriye kalan Pasai ve Majapahit krallıkları ise batıdan gelen istilacıların bir sonraki hedefi olduklarının bilincindeydi. Batılılarca ele geçirilen topraklarda halk çaresiz, günboyu çalıştırılıyordu. Birçoğu büyük demir kelepçelerle kelepçelenip gemilerle Lisboa'ya, işgalcilerin başkentine götürülüyor, orada bu şeytansı medeniyetin kölesi haline getirilip, başkalarının cebini doldurmak üzere bir mal gibi satılıyordu.

1538 senesi Kasım ayı yine Endonezya adalarında karanlık bir gün, Palawan adası Lisboa'dan gelen baskıncılar tarafından yeni ele geçirilmiş, halk boyun eğse ve hatta bu işgalcilerin dinini kabul etse dahi köleleştiriliyor. Palawan adasının doğuya bakan sahilinde küçük bir kız çocuğu umutsuzluk içerisinde okyanusu izlerken tarihin akışını değiştiren olay gerçekleşiyor. 

Kırmızı yelkenin üstünde altın sarısı güneş sembolü olan gemiler, hayatında bu kadar gemiyi birarada görmeyen kız çocuğunun panik yapmasına sebep olmuştu. Ancak panik yapılacak bir şey yoktu, gemilerden inen güçlü savaşçılar ada halkını köleleştiren batılı haydutları adadan kovmayı başardı. Bu olay tarihte ilk kez Doğulu bir medeniyetin Batılı işgalcilere karşı zaferi olarak görüldü ve bu olayla birlikte Japonya, doğu medeniyetlerinin koruyucusu olarak bu medeniyetler tarafından gemilerinde görülen bayrak sonrası " Güneş İmparatorluğu " lakabını aldı.

jp_emper.gif
Görsel

EUIV : MULTIPLAYER - KASIM 2 [1548]
  1. 24px-Ming.png (1428) Ming - elbruznart*
  2. 24px-Osmanl%C4%B1.png (1042) Osmanlı - Poyraz*
  3. 24px-Polonya-Litvanya.png (970) Commonwealth - La Valette
  4. 24px-Fransa.png (720) Fransa - GaulTurk*
  5. 24px-Vijayanagar.png (523) Vijayanagar - GriLeader
  6. 24px-Avusturya.png (492) Avusturya - Birvetek
  7. 24px-Japonya.png (487) Japonya - Duman
  8. 24px-Moskova.png (434) Moskova - Redtay
  9. 24px-Etiyopya.png (426) Etiyopya - MarcusAurelius
  10. 24px-Kastilya.png (415) Kastilya - Ottman5858*
  11. 24px-%C4%B0ran.png (396) İran - sisisi
  12. 24px-%C4%B0nka.png (394) İnka - jax61
  13. 24px-%C4%B0ngiltere.png (357) İngiltere - Avicenna
  14. 24px-%C4%B0sve%C3%A7.png (346) İsveç - Alucard*
  15. 24px-Portekiz.png (252) Portekiz - Anaksimander
  16. 24px-Tunus.png (226) Tunus - HazretiKöfte
  17. 24px-Fas.png (217) Fas - Reoberg
  18. 24px-Hansa.png (192) Hansa - Anani
  19. 24px-Floransa.png (159) Floransa - WesternFront*
  20. 24px-Bavyera.png (131) Bavyera - Aristaeus
  21. 24px-Brandenburg.png (123) Brandenburg - Turkhani
  22. 24px-Savoy.png (83) Savoy - Cruellsoul
  23. 24px-Hicaz.png (58) Hicaz - Mormegil
  24. 24px-%C3%96zbek.png (0) Özbek - Temir
Oyuncu nickinin yanında * sembolü bulunan ülkelere oyuncu alımı vardır.
Kuruldu.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.