[MP] EU4 - Multiplayer: Ağustos 2017
Konunun ilk mesajında her türlü bilgi mevcut.
Selamünaleyküm yeni bir üyeyim ben eylül ayında mpye katılmak istiyorum
Je Maintiendrai
Ara
ZE83k3.png
SONGHAİ iMPARATORLUĞU 1470 yıllarında Mali'ye karşı yapılan mücadeleden galip olarak ayrıldı ve Batı Afrika'da tek güç olduğunu kanıtlamış oldu.
Bundan sonra zayıf ama bir o kadarda zengin Mali'yi kuşatırken gereğinden fazla altın ve üretim yoksunluğu sebebiyle altın madenleri İmparatorluğun ana gelir kaynağı oldu. Enflasyon sebebiyle bir kaç yıl yönetime önem veremeyen Songhai teknoloide çok geri kaldı. Bu sebep ile Kongo İmparatorluğu ile bir anlaşmaya varıldı. Buna göre Songhai, Kongo İmparatorluğu'na maddi yardımlarda bulunacak ve Kongo teknolojik gelişmelerini Songhai ile paylaşacaktı (Haritada sarı ile gösterilen yer Kongo Kolonisidir).

İlerki dönemlerde Fas ile bir  antlaşmaya da varıldı. Fas, Mali ile müttefikliğini bozacak -artık Mali'den ne kalmışsa- ve iki devlet birbirlerini Avrupa'lı kafirlere karşı koruyacaktı. Bu işin sonunda da kârlı çıkan Songhai İmparatorluğu'nun artık güvenebileceği 2 devlet olmuştu; Kongo ve Fas.

Buradan Avrupa'lı Krallara sesleniyorum; Afrika kıyılarına kolayca konabileceğinizi zannetmeyin Songhai İmparatorluğu'nun hazinesi ve orduları ülkelerini korumak için hazırdır ve teknolojik anlamda Avrupalılara yaklaşmaktadır ve hatta geçmektedir. Siz orada sahte dininiz ve saçma mezheplerinizle uğraşırken Afrika Devletleri her yıl biraz daha zenginleşmekte ve gelişmektedir.

UNGHA BUNGHA
Ara
495px-England.png

Fransa, Avrupalı ülkeleri mezhep ve ırk adına ayrıştırmayı bırakmalı, yaklaşan Afrika Birliği tehlikesine karşı Avrupa devletlerinin yanında olmalıdır.Kendisiyle iyi ilişkiler kurmak isteyen Avrupa'nın devleti İngiltere'nin aldığı toprakları saymak yerine, Fas'ın Amerika'da edindiği kolonilere göz atmalıdır.
İngiltere Krallığı olarak mezhep olarak ayrılsakta Portekiz bizim din kardeşimizdir ve Kolombiya'ya yeniden dönüşünde bütün İngiltere Kraliyet Filosu Portekiz'in arkasındadır.Afrika Birliği karşısında Avrupa'da birlik olmalı ve bu belayı başından def etmelidir.Biz İngiltere olarak Portekiz'e açık destek verebiliyorken, Avrupa Birliğinin adını sürekli sayıklayan Fransa Kralı destek verecek mi merakla beklemekteyiz.

Son olarak İngiltere ülkesi için gerekeni yapmaktan asla çekinmez.Keşif yapan gemilerimizi üst perdeden tehdit eden Kongo, bu tehditlerle işinin yürümeyeceğini bilmelidir.İngiltere eğer Kongo sahillerini isterse gelir ve alır.Tehditleriniz ancak bizim burayı daha çok istememize sebep olacaktır.
[+] 3 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İngiltere Avrupa'da agresif ve yayılmacı politikasını sürdürdüğü müddetçe İngiltere ile herhangi bir işbirliği sözkonusu olamaz.
Pazar gününe kadar Ankara'da olacağım. Discord'a gelirim ama masaüstüm olduğu için etkinliğe gelemeyeceğim. BANA İYİ BAKIN.- VENEDİKLİ SJW

https://files.catbox.moe/0gzcua.jpg
Ara
Merhaba bende etkinliğe katilmak isterim oyunu oynama surem 51 saat steam profilim
:http://steamcommunity.com/id/ErenOffical
Oynamak istedigim ulkeler
-Oirat
-Pasai
-Kore
Not;birde gunleri ve oynama saatlerini yazarsaniz memnun olurum
Ara
La yeni fark ettim bütün her şeyimi almışlar. Vay anasını neyse benden bu kadat daha fazla devam etmiyorum.
Ara
@erenekm Her türlü bilgi ilk mesajda yazıyor, konuyu inceleyin daha okunması gereken kurallar vs. mevcut.
Daha dünkü müttefikimiz Ingilterenin boyle barbarca ve vahsice konusmasi ne kadar utanc verici.

Ingiltere ile bir daha dost olmaktansa, Fransa nin vasali oluruz daha iyi.
Ara
Pasai
18 saat

http://steamcommunity.com/profiles/76561198295915544/
Ara
(31-08-2017, 23:50)Duman : @erenekm Her türlü bilgi ilk mesajda yazıyor, konuyu inceleyin daha okunması gereken kurallar vs. mevcut.

Bana  ulke verilip verilmedigini veya hangisinin verildigni nereden anlayacagim
Ara
Brandenburga geçmek isteyen varsa salabilirim. Oyun eskisi kadar sarmıyor artık beni nedense. Eğer meşgul olmazsam biri gelene kadar multilere katılıp orayı boş bırakmamaya çalışacağım.
Ara
(01-09-2017, 13:38)Ayro : Brandenburga geçmek isteyen varsa salabilirim. Oyun eskisi kadar sarmıyor artık beni nedense. Eğer meşgul olmazsam biri gelene kadar multilere katılıp orayı boş bırakmamaya çalışacağım.

Herkese uygunsa yarından itibaren devralabilirim.
Ara
Bugün oyun var mı ? Malum bayram gelemeyen olabilir
Ara
Gelemeyecegini belirten yok sanirim.
Save dosyası: https://drive.google.com/open?id=0B5y07P...lhaY3owYjA

Oyun kuruluyor. Herkes save'i indirip öyle girsin odaya.
Merhaba ben yeni oirat.
Ara
15 geçe başlıyoruz.
Rehost.

Save Dosyası: https://drive.google.com/open?id=0B5y07P...nRPbHFENDg

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.