EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Ligler oluşmadıysa protestan elektör yoktur.
bildigim kadarıyla katolikler dogrudan savaşı başlatamıyor. başlatması gerekenler protestan tarafı. eğer ligler oluşmaya başlarsa sen de protestanların lideri olursan başlatabilirsin istedigin zaman. ama katoliksen beklemen lazım. ama bazen protestan tarafı savaşı kazanamayacağını anlarsa belli bir süre sonra otomatikman savaşmadan katolik h.r.e'yi kabul ediyorlar.

yanlıs biliyorsam düzeltin tabi.
[+] 1 üye Carpathia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben Protestan olarak Ligleri başlatamıyor muyum?
Ara
Elektörlerden birini Protestanlığa geçirmeye çalışabilirsin.
1550 sonrası herhangi bir elektörün protestan olması liglerin kurulmasını tetikler. Protestan ligi lideri askeri güce göre seçilir ama savaş açmadığı taktirde zamanla değişecektir.
Ara
1 yıl aradan sonra oyuna geri döndüm.Uesugi klanıyla Japonyayı kurmaya çalışıyorum çok az kaldı yıl 1488 sizce hangi ideaları almam gerekiyor?
Ara
Oyundaki hedeflerine bagli bazi idealar her zaman iyi Defensive Economic gibi bazilari ise tamamen oyun stiline bakar ornegin Japonya olduktan sonra Endonezya ve Amerikada koloniler yapmayi degerlendirebilirsin bu da Exploration demek.
Ara
Z3ZEMV.jpg

Ahmet'te yasal varis yazıyor amma velakin ki Selim'de yazmıyor. Tahtın Selim'e geçmesi için ne yapabilirim?
Ara
Selim
bir nevi consort eğer heir in 15 yaşına gelmeden ruler in ölürse o tahta geçecek ayrıca heir in ölürse yine o geçecek tabii ruler in yokken geçirebilmen için şartlar bunlar
Je Maintiendrai
Ara
Hayır, düzelmiyor. Dosyaları doğruladım, bütün modları sildim, çözünürlüğü en düşüğe aldım , oyunu silip tekrar yükledim olmuyor. Harita değiştiriyorum haritanın istatistikleri değişiyor bilahare kendisi değişmiyor. ( Mesela Politik haritasındasın ''Loot'' haritasına geçiyorsun bir province'e geldiğin zaman lootunu gösteriyor ama ana harita hala politik olarak kalıyor) Bundan birkaç ay önce bilgisayara birazcık vurup hard diskini kırmıştım  :smile: :smile: başka bir harddisk takıldı fakat kalitesini , durumunu bilmiyorum hard diskin. Bu olaydan dolayı FPS çizemiyor olabilir mi? Lütfen yardım edin çok sıkılıyorum
Ara
Selim şuanda halihazırda tahtın başında olan Ayşe Sultan'ın eşi oluyor. Tahtı sadece regency durumunda yönetebilir o yüzden direkt tahta geçmesinin herhangi bir yolu yok.
Ara
@Radomir Fast Universalis gibi modları deneyebilirsin.Pc kaynaklı yetersizlikten kaynaklanıyorsa çözüm olabiliyor.Benzer işletim özellikleri isteyen oyunlarda performans sıkıntısı gibi bir durumun var mı
Ara
@iberkay Fast Universalis de var onu da yaptım ama olmuyor.Total Warda bir sorun olmuyor(Sadece bazen savaşa giriş ekranındaki dolum sürecinde atabiliyor oyundan) . Başka bir çözüm var mı ?
Ara
Harflerin uçması olayı eski modlardan kaynaklı bozulma olabilir.Modlar bazı kişilerde oyun sürümünü de bozuyordu mp lere katılamıyorlardı.Bazı kişilerde o sorun dosya doğrulatma ve modların temizlenmesinin ardından kalksa da bazılarında değişmiyordu.Garip bir çözüm olarak oyun C ye kurulu ise D ye veya tersi şekilde kurunca sorun ortadan kalkmıştı.Modlardan kaynaklı ise sende diğer diske eu4 ü kurmayı deneyebilirsin ama sorunu çözme şansı düşük gibi duruyor.Son çare olarak deneyebilirsin.
Ara
(18-07-2018, 00:34)iberkay : Harflerin uçması olayı eski modlardan kaynaklı bozulma olabilir.Modlar bazı kişilerde oyun sürümünü de bozuyordu mp lere katılamıyorlardı.Bazı kişilerde o sorun dosya doğrulatma ve modların temizlenmesinin ardından kalksa da bazılarında değişmiyordu.Garip bir çözüm olarak oyun C ye kurulu ise D ye veya tersi şekilde kurunca sorun ortadan kalkmıştı.Modlardan kaynaklı ise sende diğer diske eu4 ü kurmayı deneyebilirsin ama sorunu çözme şansı düşük gibi duruyor.Son çare olarak deneyebilirsin.
Deneyeyim bir
Ara
Hayır olmuyor. Hiçbir şey değişmedi
Ara
Aslında şunu farkettim, ben ne zaman savaşa girersem o zaman bozulmaya başlıyor haritalar
Ara
idea olarak ne alsam karar veremedim koloni ideası mı alsam yoksa influence idea alıp koalisyon yemeden rahat rahat mı genişlesem bilemedim
BzLqlj.jpg
Ara
Bence etrafında hala güçlü devletler olduğundan bloklasma olması mümkün bence koloni al Afrika'daki Altın madenlerine çök
Je Maintiendrai
Ara
Osmanlıyla oynuyordum etiyopyayı ele geçirdim. Malum bu bölgenin tamamı kıpti olduğundan ticaret ile islam propagandası yapmaya karar verdim. Ama ne yaptımsa %50 trade powerı geçemiyorum.Bölgedeki tüm topraklar benim, toprakların %90ında ticaret binaları yapılı hayvan gibi para harcadım ama yine de %50'yi geçemedim. Özetle sorum şu bir ticaret noktasındaki ticaret gücü nasıl arttırılabilir?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 20 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.