EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Bir ülkenin kendi PU'ları varsa asla direkt PU olmaz. Savaş yoluyla yapmanız gerekir. Bir ülkede sizin soyunuzdan birisi yoksa sizin soyunuzdan biri geçer. Bir ülkede sizin soyunuzdan biri varsa ve varissiz ölürse aynı soyda olan, evliliği olan ve en yüksek prestije sahip olan ülkeye PU olur.
WhaW8Am.gif
Ara
Bir yeri state/eyalet yapmanin artisi eksisi nedir?

Bi eyalete ait tek sehrim var misal, diger sehirler baska ulkelerin elinde state yapayim mi?
Ara
(08-06-2020, 13:39)cennaro : Bir yeri state/eyalet yapmanin artisi eksisi nedir?

Bi eyalete ait tek sehrim var misal, diger sehirler baska ulkelerin elinde state yapayim mi?

Yarın gelecek olan 1.30 yaması ile bu değişeceği için bu sorunu bir,iki gün sonra sorman daha mantıklı olur gibi :)
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
şimdiye kadar çıkmış tüm eu 4 dlcleri neden hep salı günü çıktı merak ettimde
Ara
Salı günü EU4 Dev diary günü. Tahminimce bu yüzden güncellemeler ve DLC'ler de salı günü geliyor.
WhaW8Am.gif
Ara
2 vilayeti olan smolensk kendisinden onlarca kat büyüklükteki Moskova knezligini march yaptı (yıl 1670) .
250 saatlik oyun tecrübemde gördüğüm en absürt olay bu.
Ara
1.30 da harhangi bir hristiyan devlet antakyayı aldığında rodosu march yapıyor yoksa sadece katoliklermi aldığında oluyor
Ara
Ne zaman çıkacak bu emperor beklemekten sıkıldım.

Arkadaşlar wealth of nations mı mandate of heaven mı sizce?
Belki de bu çelimsiz çocuk gelecekte bir imparator olacak, ona iyi bakın.
Ara
Wealth of nations daha temel mekanikler eklese de Mandate of Heaven genel olarak daha çok özellik eklediği için tercih edilebilir. Ayrıca güncelleme ve eklenti 20 dakika önce çıktı.
WhaW8Am.gif
Ara
Evet 5 dlc aldım ama şu marines infantryleri ne anlamadım galiba deniz piyadeleri
Ara
O dediğin birlikler gemideyken hasar almıyor adalar ve kıyılarda daha fazla vuruyor ayrıca diğer birliklere göre daha hızlı cıkartma yapıyor.

Birde yalnış hatırlamıyorsam kıyı ve ada olmayan yerlerde daha çok hasar alıyor yada daha az hasar veriyordu emin degilim.
Ara
Hmm sağol peki bir şey soracağım. Raid Coast mekaniğini nasıl kullanacağım genelde bana yapılıyorlar (Castille'ım ben). Sadece kuzey afrika devletleri mi yapabiliyor yoksa.

Hmm evet sadece onlar yapabiliyormuş.
Ara
@'Le fonte Fraun'
Sana daha detaylı bilgi vereyim,
Fikirlerinde 'Raid Coast' olan ülkeler kendi dininden olmayan herkesi yağmalayabilir.
Mesela Rodos Şövalyeleri: https://eu4.paradoxwikis.com/The_Knights
Fikirlerine bakarsan ''May raid coasts'' yazdığını görebilirsin.
Korsan Cumhuriyetleri ise herkesi yağmalayabilir.
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok sağ ol dostum <3
Ara
unknown.png

Şu arayüzü nasıl düzeltebilirim. Çözünürlüğü max yaptım. UI scale düşürdüm ama şurada sadece 2 tane ülke gözükebiliyor max. Altta koca yer boş olmasına ragmen
omnia fui et nihil expedit
Ara
marine infantryi sadece belli devletler mi çıkartabiliyor
Ara
Kıyı olduğu sürece yapılabiliyor olması lazım.
Sic Parvis Magna
Ara
Ben rodosla başladım deniiz idealarını açtığım halde yapamaıyoum
Ara
Mabella :unknown.png

Şu arayüzü nasıl düzeltebilirim. Çözünürlüğü max yaptım. UI scale düşürdüm ama şurada sadece 2 tane ülke gözükebiliyor max. Altta koca yer boş olmasına ragmen

Diplomasi paneli de ufak görünüyor mu. Aşağı çekmeyince hepsi görünmüyor değil mi. ?
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara
(09-06-2020, 16:20)kralılgaz : Ben rodosla başladım deniiz idealarını açtığım halde yapamaıyoum
Zannedersem teknoloji ilerledikçe açılıyordu.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 28 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.