EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
cossacks dlc'si ile gelen ilgilendiğin toprakları seçtiğinde vassal'ların oralara claim atıyor mu? yoksa kafasına göre mi atıyo
Ara
@taylanhavertz

O bölgelere öncelik verirler.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Aeschyli DLC - Crusader Kings II: Europa Universalis IV Converter tam olarak nasıl kullanılıyor söyleyebilir misin acaba
Ara
Arkadaşlar şimdi eu4de vasalı askeri vasal yaptım ama merak ettiğim birşey var ben mesela vasala kale yaptığım zaman kalenin bakım parası bendenmi gidiyor vasaldanmı?

(07-08-2021, 10:34)baywatch06 : @Aeschyli  DLC - Crusader Kings II: Europa Universalis IV Converter tam olarak nasıl kullanılıyor söyleyebilir misin acaba
kanka ben eu4de vasala kale yaptığım zaman gideri bendenmi karşılanıyor vasal kendisimi karşılıyor
Ara
@Justinian bunu tam olarak bilmiyorum ama marchını savunmak için gerekli yerlere kale kurmak güzel bir strateji olabilir multiplayerde özellikel
Ara
Her türlü subject türü için geçerli, kaleyi kim yaparsa yapsın bakımını subject ödüyor.

@Justinian
Ara
(07-08-2021, 13:16)Voidian : Her türlü subject türü için geçerli, kaleyi kim yaparsa yapsın bakımını subject ödüyor.

@Justinian

sağol
Ara
brunswickle  lubeck kültürü aynı olmasına ragmen Lubeckle neden hannower kurulmuyor govermenti  kingdomada çevirdim.
Ara
Gereksinim olarak: HRE, Papalık, Almanya, Prusya, Lübeck ya da Saksonya olunmaması gerekiyor. Lübeck olduğun için kuramıyorsun.
WhaW8Am.gif
Ara
(06-08-2021, 19:51)baywatch06 : estate ayrıcalıkları nasıl kaldıerılır

Estate'in sadakati nüfuzundan yüksek olmalı. O zaman kaldırabilirsin.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
protestan olduğumda hrisytiyan büyük projelrindne faydalanabilirmiyim
Ara
Anıttan anıta değişir. "Hristyan Din Grubu" diyorsa yararlanırsın.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
teşekkür ediyorum
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
HRE'de nasıl hızlı otorite kasılır? Toprak eklemek otorite vermiyor sanırsam.
Ara
(11-08-2021, 17:00)Averroes : HRE'de nasıl hızlı otorite kasılır? Toprak eklemek otorite vermiyor sanırsam.

İmparatorluk içinde savaş olmadığı anlar +0.10 
Free citylerin eksilip eksilmediğini kontrol etmek gerek. 12 free city 0.06 otorite veriyor.
Bunun dışında imparatorluğa ait topraklar imparatorluk içerisinde olmayan devletlerde ise otorite kaybın oluyor.
Aynı şekilde Protestant ve Reformed religion devletler otorite kaybettiriyor.
Her hükümdar ölümünde +10 otorite alıyorsun.
HRE içerisine her devlet katıldığında +5 otorite alıyorsun.
Elektör sayısında eksilme olursa otorite kaybediyorsun.
Proclaim Erbkaisertum geçirdikten sonra ancak hızlı otorite kasabilirsin çünkü bu bonuslar %25 artıyor o zaman.
[+] 1 üye argoargoo nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Teşekkürler. Peki HRE içine nasıl devlet ekleyebilirim? İlişki kasınca her zaman girmiyorlar sanırsam.
Ara
(12-08-2021, 10:00)Averroes : Teşekkürler. Peki HRE içine nasıl devlet ekleyebilirim? İlişki kasınca her zaman girmiyorlar sanırsam.
İlişkinin iyi olmasının yanı sıra, kendini tehdit altında görmesi gerekiyor. Mesela sınırında fransa varsa ve imparatorla ilişkisi iyiyse çok büyük ihtimal HRE'ye dahil olacaktır.
[+] 1 üye argoargoo nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Dostlar hiçbir eklenti paketim yok. Bütün topraklar bana ait olsun istiyorum. Yani keşfettiğim sömürge topraklar belli bir toprak parçasından sonra benden kopup, bana bağlı bir devlet oluyor. Ben böyle olmasını istemiyorum. Sadece bana ait olsun istiyorum. Bunun için ne yapmam lazım?
Ara
Koloni devleti kurulmasını engelleyen modlar vardır muhtemelen. Modsuz yapmanın yolu da başkenti Amerika Kıtasına taşımak.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
3 dlc aldım. Conquest paradise - Res Publica ve El dorada +unit pack. Yanlız oyun görmüyor. Dlc ler de tıklı olarak görünüyorlar ama oyuna girdiğimde aktif değiller. Bu nasıl düzelir?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 36 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.