EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Portekiz oynarken tüm afrika kıyılarını kapatıp Amerikayı sadece keşfetmiştim ve enstitüyü almıştım yakın zamanda değişeb birşey olmadıysa yeni dünyayı görüyor olman yeterli
[+] 1 üye Legnica nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(28-09-2021, 19:35)Legnica : Portekiz oynarken tüm afrika kıyılarını kapatıp Amerikayı sadece keşfetmiştim ve enstitüyü almıştım yakın zamanda değişeb birşey olmadıysa yeni dünyayı görüyor olman yeterli

Yeni dünyayı göremiyorum. Koloni menzilim yetişmiyor oraya sadece filipinler  ve borneo çevrsini koloni yapıtım
Ara
Diplomatik teknoloji 7 ve exploration fikirlerinde menzil arttıran fikri aldıktan sonra görebiliyor olman lazım. Görebiliyor olmak enstitünün çıkması için yeterli.
WhaW8Am.gif
Ara
Şu an Kotte ile oynuyorum @PCOyun dediklerinle mümkünse güzel
Ara
dutch revoltu engellemek için başkentimi lowlandse taşımam gerekiyor elimde 3 seçenek var elbette 3'ü de trade center ve farmlands, bu topraklar bruges anvers ve hollande, anvers ve brugers de cloth var anvers şehrinde ise eventle gems çıkmıştı ayrıca oyun sonuna kadar goods produced +0.50 ve 15 trade value var sizce hangisini seçmeliyim
Ara
koloni atma mesafesi başketinden mi başlıyor koloniye en yakın toprağından mı?
Ara
Koloniye en yakın toprağından.
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyunu uzun zamandır oynamıyorum ve tekrar oynamak istiyorum. Oyun hakkında bilgim var.

Bu sefer mümkün olduğunca az savaş yapıp çok zengin olmak istiyorum. Yani ülkeye çok para gelsin de, nasıl gelirse gelsin. Ticaret imparatorluğu kurmak olabilir, kolonicilik ile zengin olmak olabilir. Aklıma Portekiz ile kolonicilil yapmak geldi ama portekiz ile çok oynadım. Ülkenin dört bir yanına ibadethane, pazaryeri, üniversite kurarak olabildiği kadar refah getirmek istiyorum

Bu arada bilindik ülkelerle oynamak istiyorum. Asya’da veya Afrika’da küçük devletçikler ile oynamak istemiyorum.

Buna ek olarak oyuna hiç mod kurmadım, oynanış zevkini arttıracak mod önerebilirseniz güzel olur.

Teşekkürler!
Ara
İngiltere, Norveç, Hollanda ile zevkli koloni oyunları oynanabilir. Mod olarak ise Missions Expanded, Governments Expanded ve diğer Expanded mod ailesindeki modları önerebilirim. Oyuna ufak zevkli içerikler katan eğlenceli modlar.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar ben ve bir arkadaş beraber eu4 oynayacağızda oda kurma olayını falan pek bilmiyoruz bide benim dlclerim tam arkadaşın eksik benim kurmam gerekiyor demi bir bilgilendirirseniz sevinirim nasıl kuracağımızı bilmiyoruz çünkü
Ara
Senin kurman yeterli. Multiplayer sekmesinden Host'a basacaksın, oradan şifre vs. ayarlayıp odayı kurabilirsin. Arkadaşın direkt arkadaş listesinden ya da ID üzerinden katılabilir.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
arkadaşlar dün bütün dlcleri aldım ve bugün custom nationı 800 puan yapıp italyayı birleştireyim dedim ama custom nation 200e inmiş ve seçenek yok sadece 200 önceden 200 400 800 diye seçenek vardı herhangi bir dlc ile gelen bir özellikmi acaba sebebini bilen varsa yardımcı olursa çok memnun olurum
Ara
Ayarlardan 800'e çıkarabilirsin.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Multiplayer oynayamıyorum. Herhangi bir sunucuya girdiğimde sunucu bulunamadı veya error yazıyor. Ne yaptıysam olmadı. Bir anda bozuldu anlamıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
Ara
(16-10-2021, 03:58)Alte Fritz : Multiplayer oynayamıyorum. Herhangi bir sunucuya girdiğimde sunucu bulunamadı veya error yazıyor. Ne yaptıysam olmadı. Bir anda bozuldu anlamıyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
Crack mi?Cracklerde bu sorun normal.Crack değilse dosyaların bütünlüğünü doğrulamayı dene. Olmazsa Eu4'ün tüm dosyalarını silip tekrar yükle
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
[+] 1 üye korkusalan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Arkadaşlar eu4de single oynuyorum oynadığım oyunda brandenburg baya bir güçlendi bende ona destek olmak istiyorum müttefik falan oldum ama aklıma birşey takıldı şimdi hreye baktımda branden kendine oy veriyor geri kalan herkes avustura oy veriyor acaba başka ülkelerin kime oy vereceğini etkileyen bir mekanik falan varmı oyunda yani ben saxonyin branden için oy kullanmasını sağlayabilirmiyim

(16-10-2021, 18:09)Justinian : Arkadaşlar eu4de single oynuyorum oynadığım oyunda brandenburg baya bir güçlendi bende ona destek olmak istiyorum müttefik falan oldum ama aklıma birşey takıldı şimdi hreye baktımda branden kendine oy veriyor geri kalan herkes avustura oy veriyor acaba başka ülkelerin kime oy vereceğini etkileyen bir mekanik falan varmı oyunda yani ben saxonyin branden için oy kullanmasını sağlayabilirmiyim
ben hre içinde değilim bu arada
Ara
Sen muhtemelen etkileyemezsin fakat oy veren ülkelerin yanında gözüken sayıya fareni getirirsen oy verdiği ülkeye neden verdiğini sayısal değerleri ile görebilirsin.
WhaW8Am.gif
Ara
O ülkelerin sana vermesini sağla ve hre'ye gir. Sonra hepsini brandenburga toplat ve hreyi dağıt. Almanya kurulursa vasalla
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
1470 li yıllarda Bizansı vasallamak mantık lı mı acaba ?

Osman Bizansı tamamen annex atmadıda
Ara
Coreları durduğu sürece Bizans Vasal alınabilir. Özellikle gelişmişlik seviyesi yüksek topraklarda AE'yi minimal tutarak genişleme fırsatı sağlayacaktır.
WhaW8Am.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 28 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.