EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
(02-08-2016, 19:54)hsniscan : provinces of interest ekranı açıldığında tıkladığın toprak kırmızı renk alıyor ve orda listeleniyor. Sadece almak istediğin toprakları listelemek amaçlı mı yoksa yapay zekanın hamlelerinde değişikliğe sebep oluyormu

Hımm. Biraz araştırdım yeni gelen bir özellik. Kullanmış bilgisi olan daha iyi açılayabilir.
Ara
Olur. Güç farkınız baya varsa küçük devletler oraları almak istemezler. Ama müttefikiniz ile aynı yerlere atarsanız muhtemelen ittifakı bozacaktır. Ben çok faydasını görmedim. Eğer istediğiniz bir toprağa karşı müttefikleriniz sizi o ülkeye savaşa çağırdıysa katılmadan önce zamanı durdurup işaretlerseniz oraları size savaş sonunda o toprağı verme ihtimalide artar.
Ara
teşekkürler anladım lehistan la müttefiktim onun topraklardan bir kaçını işaretledim ittifakı bozdu planlarım bozuldu acı bir şekilde ögrendim :)
Ara
Iskender bey gercekte 10k ile 30k yi yok etti fakat oyunda 5k ile 14 k yi alamamasi sacmalik degil mi bir de kendi topraklarinda?
Ara
(02-08-2016, 21:26)HulkSpider03 : Iskender bey gercekte 10k ile 30k yi yok etti fakat oyunda 5k ile 14 k yi alamamasi sacmalik degil mi bir de kendi topraklarinda?

Bu gün çok saçmalıklara denk gelmişsin.
Ara
(02-08-2016, 21:26)HulkSpider03 : Iskender bey gercekte 10k ile 30k yi yok etti fakat oyunda 5k ile 14 k yi alamamasi sacmalik degil mi bir de kendi topraklarinda?

Oyunun mekanikleri %100 olarak tarihi yansıtamıyor maalesef.
Ara
Bazı eventlerde askeri mühendiz kazancı falan veriyor bu ne işe yarıyor ben 2. seçenek olan savunma bonusunu alıyorum doğrumu yapıyorum
Ara
(02-08-2016, 21:59)hsniscan : Bazı eventlerde askeri mühendiz kazancı falan veriyor bu ne işe yarıyor ben 2. seçenek olan savunma bonusunu alıyorum doğrumu yapıyorum

Askeri mühendis dediğin Advisorlara ekleniyor. İstersen atıyabiliyosun. Ama bence 2. seçeneği seçmek daha mantıklı.
Ara
(02-08-2016, 21:31)Justicar :

Bu gün çok saçmalıklara denk gelmişsin.

Kardes bu ciddi bir sacmalik ama fransa polonya olayini demiyorum bile :D
Ara
Benim son osmanli oyunumda olan sacmaliklari gorsen bi ben donup kaldim. Macaristan moskavanin pu su oldu lig savasinda katolikleri destekleyen firansa nasil olduysa savasa dahil olmadi katolikleri destekleyen 6 dwvlet varken protestanlari 15 ten fazla devlet destekledi ustune fransa da girmeyince %100 ws ile cok rahat bir sekilde savaai kazandilar. Osmanliya gelen eventlere anlam bile veremedim. %10moral %10piyade saldirisi %5 disiplin eventi geldi 1821 e kadar suruyor ve 2 defa geldi 2 defada isledi hic zorlanmadan savas kazaniyorum defans ideasida var10k ordu 30k orduyu kesiyor
Ara
bir ülkeye nasıl core ekleyebilir yada silebilirim hangi oyun dosyasından yapıyoruz.
Ara
Bunu mod kısmına sorman gerekir idi fakat cevaplayayım. history/province istediğin şehri bul tıkla aç

kodların en üst kısmına "add_core = ...." yaz tamamdır(ülkenin kodunu yaz yanı TUR gibi velan).
Ara
(03-08-2016, 13:40)hsniscan : Benim son osmanli oyunumda olan sacmaliklari gorsen bi ben donup kaldim. Macaristan moskavanin pu su oldu lig savasinda katolikleri destekleyen firansa nasil olduysa savasa dahil olmadi katolikleri destekleyen 6 dwvlet varken protestanlari 15 ten fazla devlet destekledi ustune fransa da girmeyince %100 ws ile cok rahat bir sekilde savaai kazandilar. Osmanliya gelen eventlere anlam bile veremedim. %10moral %10piyade saldirisi %5 disiplin eventi geldi 1821 e kadar suruyor ve 2 defa geldi 2 defada isledi hic zorlanmadan savas kazaniyorum defans ideasida var10k ordu 30k orduyu kesiyor

Din savaşlarında şöyle bir özellik var, örnek vererek açıklarsak:

Fransa Katolik Ligi'ne girdi ama herhangi bir savaşa girdi, eğer o savaş esnasında Din Savaşı çıkarsa Fransa Din Savaşı'na Ligde olmasına rağmen katılmaz. Diğer ülkeler için de sanırım bu durum geçerli. Benim de başıma gelmişti oradan biliyorum Steammocking
Ara
(02-08-2016, 19:54)hsniscan : provinces of interest ekranı açıldığında tıkladığın toprak kırmızı renk alıyor ve orda listeleniyor. Sadece almak istediğin toprakları listelemek amaçlı mı yoksa yapay zekanın hamlelerinde değişikliğe sebep oluyormu

(03-08-2016, 13:40)hsniscan : Benim son osmanli oyunumda olan sacmaliklari gorsen bi ben donup kaldim. Macaristan moskavanin pu su oldu lig savasinda katolikleri destekleyen firansa nasil olduysa savasa dahil olmadi katolikleri destekleyen 6 dwvlet varken protestanlari 15 ten fazla devlet destekledi ustune fransa da girmeyince %100 ws ile cok rahat bir sekilde savaai kazandilar. Osmanliya gelen eventlere anlam bile veremedim. %10moral %10piyade saldirisi %5 disiplin eventi geldi 1821 e kadar suruyor ve 2 defa geldi 2 defada isledi hic zorlanmadan savas kazaniyorum defans ideasida var10k ordu 30k orduyu kesiyor

Hocam o askeri event osmanlıya özel saçmalık değil yani. Eventin adı "The Janissaries" yani yeniçeriler.  Sen zaten eventi kabul ettiğinde diğer ülkelere bildirim gider Osmanlı yeniçerileri çıkarttı diye. Zaten osmanlının doruk nokta yaptığı anlar eventin devam ettiği süreçte oluyor. Event 100 sene devam ettikten sonra herhangi bir özelliği 5 olmayan hükümdarın varsa "Janissary Decedance" isminde karşıt bir disaster devreye girer. Disaster yeniçerileri kaldırmazsan ülkene %25 pahalı teknoloji ve idea ve %25 daha az manpower getirir.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu claim yapınca core ucuzlaması olayı kalktı mı?
200w.webp?cid=790b76115d1e7ead69352f4d67...=200w.webp
Ara
Var hala galiba.
Ara
Permanent claimler ucuzlatıyor sadece sanırım.
Yani ülke formlamayla vs. elde edilenler.
Claim sadece %10 azaltıyor. Ae azaltması kalktı.
Ara
3 saatlik bir multiplayerda host değilken yaklaşık olarak ne kadar internet harcanır?
Heavens-Star-219-Wallpaper-Ultrawide-Mon...papers.jpg
Ara
Çok az.

Konuyu Okuyanlar: 30 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.