EU4 - İmparatorluklarınız
Burgond İnherit olmasa daha iyi olurmuş. Fransa kızar şimdi sana :(
Ara
VE7pWB.jpg

Yok aslında kendisi bana aşık ben onu istemiyorum :D HRE içerisinde kalmayı tercih ettim. İtalya ve Hollanda arasında dönüşümlü fetih yapıyorum. Fransa şimdilik bomba anca 1600 civarı oraya fetihe çıkarım. Alternatifte ingiltere var ama çıkartma yapmak büyük zahmet. Şimdilik bohemyayla aynı hanedandayız pu düşerse diye bekliyorum.
Ara
bu kadar orduyla nasıl ayakta kalıyon :) ben olsam hemen patlatırlar :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Aslinda bölgede bana tehtit olarak sadece Fransa var diyebilirim. Oda burgundy inheriti olduktan sonra kızgındi bana ama imparatorluk icinde olunca sadece seyretmekle kaldi. Onun disinda ingiltere haric cevredeki her buyuk devletle aram iyi diyebilirim. Hatta dostlarimi kullanarak erken zamanda Fransa fetihi bile mumkun ama arkamda bana karsi koalisyonda olacak bir Fransa istemiyorum. Malum Fransadan 3 sehir alinca direk 50 AE oluyor.
Ara
B417947869DA655EF09FD3450D29AC8F7757F069
Herkes dlc den önce son oyunlarını atıyor ben de atayım dedim. :)  Aslında Rusya'nın gerisi ve Britanya annexlenebilirdi ama aşırı sıktı.
Ara
Her 5 oyunun 4 ünde kebap patlıyor arkadaş. Ayrıca almanya kurup parisi fethetmemek pek olmaz. Bence devam edip Hollanda ve Kuzey Fransa'ya bi el at. Çok daha şık gözükür.
Ara
4 tech geri kalınca patlıyor maalesef kebap.Renk tercihini yanlış yaptığım için Britanya nın gibi gözükmüş Hollanda.Benim vassalımın oralar.Sınır düzenlemesi şart ama salı ya kadar oynayabilecek miyim bakalım :)
Ara
Lebensraum olmuş. :)
RQvP0j.jpg

Bavaria-Hesse-Pisa-Saxon vassal

Bohemia aynı hanedandan. PU düşmezsen oyun sonuna doğru zorla almayı denerim.

İngiltereye protestan ligi lideri olduğu için dokunamıyorum. Yoksa güney kısmını tamamen alırdım heralde.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
jBDgb9.jpg

An itibariyle bohemya'da pu altına düştü. :) Hiç bu kadar şanslı oyunum olmamıştı heralde. :)))
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
lEDX3p.jpg

Devamını yarın oynarım artık uykudan etti meret. ADM yetse AE dinlemeden dalıp alıcam hepsini ama yetmiyor işte. Koalisyona giremiyorlar zaten. Sardinia-Piedmont formlasammı diye arada gidip geliyorum. Sizce hangisinin rengi daha hoş ? :)

Saxony-Pomeria-Teu-Lüneburg-Friesland vassal. Birini annexleyincede Gotland'dan Danimarka salıp feedlicem. İspanyayıda vassal yapmak istiyorum ama toplam %100 ws gösteriyor. Ben savaş açınca kesin biryerden dev falan arttırır elimde patlar diye giresim gelmiyor.
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bence italya :)
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Sardinia-Piedmont kur. İtalya sakın kurma.
G0kMNN.png
Ara
QQ5JXG.jpg

40ADYJ.jpg

United Russia March - Crete ve North African Federation Vassal

Son 10 yıl regency ile geçmese Kuzey Afrikada vassalımı feedliyecektim. İskandinavya zaten tek lokmalık bekliyordu ama malesef sonsuz regency yedim :)

B8nERG.jpg

1817 yılında tahta çıkacaktı heir daha fazla zaman kaybetmemek için gelen cumhuriyet eventini kabul ettim ama kaldı böyle. Pirinç'e giderken eldeki bulgurdanda olduk. O sürede en azından iskandinavyayı toplardım ben. :'(

Edit: Oyun İronman
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
United Russia senin işgal ettiğin yerde sonradan kurduğun bir bağlı devlet sanırım ?
Ara
United Russia iyiymiş, Haftanın Ülkesi konusuna bekliyoruz seni.
Ülkenin renginin güzelliğine bak :up:
G0kMNN.png
Ara
United Russia client state. Annex imkansız olduğu için oralarda güzel bir bağlı devlet oluşturayım dedim. Asıl alttaki vassalıda feedleyebilseydik güzel olacaktı böyle tam düşündüğüm gibi olmadı. Tüm oyun boyunca sadece 1 defa koalisyon yedim oda savaşta olduğum içindi. Savaştan sonra dağıldı. Güzel hükümdarlar gelse sınırsız fetihe çıkabilecek güçteydim ama puan yetiştiremedik. Son 50 sene 0-3-3 hükümdarla geçti. Son 3 hükümdarımın adm yeteneği 3 ü geçemedi. Teknolojiyi sallamadım artık sonuna kadar corruption 30 lara geldi. :)
Ara
united yönetim biçimi mi?
[+] 1 üye Cayenne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hayır client state oluştururken ismine United demiş sadece.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.