CK2 - Hanedanlarınız
Bu kafayla kurulamaz koalisyon.
Ara
Görsel

Anne ve baba dahi olmadan çocuğun dahi olmasının olasılığı %0.5'miş.
Vir sapit qui pauca loquitur
Ara
Gendry ile Shireenin oğlu sanırım?
@Duman
Evet

Karakterin soyu tamamen Florent ve Baratheon hanesine dayanıyor yalnız.
Ara
PMlOvO.png
ne düşünüyorsunuz ? bundan sonra nereye doğru genişlemeliyim ?
Ara
@Emirhan

Hangi versiyon oynuyorsun ve vassal haritasını atar mısın?

@Kamran

Habeşistan'ı birleştirip Abbasilerin dağılması için dua etmen gerekecek gibi duruyor.
Görsel

Tengri biz menen
@Duman
Son versiyonu kullanıyorum.

Direct Vassal

Vadide savaş olduğu için bölünme var. Demiradalar bana bağlı olmayan krallık-reşit olur olmaz saldırırım herhalde-. Sanırım tek sorun kral topraklarında. Lordluğun biri Shireen tahttayken ve reşit değilken, dönem regenti Axel Florent tarafından gasp edildi. Axel'in malum iş için biraz yaşlı olması ve varissiz ölmesinden toprakları diğer Florent lorduna kaldı.

Oynarken şunu farkettim. Eğer bir lordun de jure topraklarını başka bir lord yönetiyorsa öncelikli olarak o toprakları almaya çalışıyorlar. Şu tür sorunlar oldu. Ama bir iki yıla topraklar eski düzene dönüyor.
Ara
Oyunun başından itibaren (yaklaşık 40 sene) genişlemeyip etrafımda savaş açabildiğim herkese savaş açarak onlardan haraç topladım. Veraset esnasında bu haraç topladıklarımın bir kısmı artık ödemeyeceğiz dedi savaşa gittik tam büyük bir hezimete uğrayacakken yeni tahta geçen muharebede öldü de savaş iptal oldu kurtulduk. Oyunun ilk kısmında claim atmayı başarmıştım ancak 200 gold istemişti, o kadar pahalı olmasının modla bir ilgisi var sanırım.

Nihayetinde hanede tüm erkek soyu tükendi, düklük Iron Queen Wilmette'ye kaldı. Taht ona geçerken Wessex'in haraç vermiyorum diye isyan etmesini kabul ettim çünkü ondan toprak almayı planlıyordum. Ancak yine uzun bir süre claim alamadım.

Ardından scholarship focusuyla - muhtemelen modun bir eklentisi olarak eski dinlere inanan birini bulduğum söylendi. Saraya alırsam empathy for pagans traiti alacağım için adamın Norse olduğunu tahmin ettim ancak Kelt çıktı. Kelt çıkınca acaba evlensem Kelt olabilir miyim diye düşündüm ancak muhtemelen evlenmeme gerek yoktu, bir sonraki eventle birlikte Kelt oldum. Şimdi Conquest CB'siyle genişlemeye çalışacağım. Wilmette Kelt Kraliçe olarak tarihte yerini almış oldu. Umarım tutunabileceğim.

Görsel

Görsel

Görsel
Görsel

Kelt Kraliçe Hristiyan Anglosaksonları sayısız muharebede yenilgiye uğrattı, birçoğunda düşman kralı birebir dövüşte yenilgiye uğratıp zindana atarak teslim etti, ancak bir çocuk yapamadı.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Formidable fighter :O
Ara
Görsel

Kadının fertility'si -%930'muş, yani matematiksel olarak heir verme olasılığı yok.
Kızkardeşi Pictland'ın Kralıyla evli, erkek bir çocuğu olmadığı zamanlar kızkardeş varis olarak görünüyor. Kızkardeşin 2 erkek çocuğu hastalıktan öldü ama kadın 3.yü doğurdu, dolayısıyla oradan da bir şans yok gibi görünüyor.

Game over'a kadar oynayıp resim atarım buraya, umut yok gibi.
Hileyle kadını hamile bırakıp kız çocuktan devam ettim.

Görsel

Kelt Kraliçeleri de bir başka oluyor,  shield maiden+brawny+hunter.
Oyunumdan yeni görüntüler

Görsel

Görsel
Kelt Kraliçe niye Yunanlı gibi görünüyor?
Ara
Babası Yahudiydi.
Keltler çok çirkin oyunda.
Latinler ve Yunanlılar eskiden daha çirkindi şuan hepsi karizmatik. Umarım Ketler ile normal Avrupalılara da böyle bir düzeltme yaparlar.
Ara
Görsel

Brythonic Empire (%99 Threat)
Gerçek bir Kelt ancak Katolik olur.   (N)

Ara
Oyunda Katolik yok.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.