Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor
İyi akşamlar,
Foruma yeni katıldım.Eu4 rehberlerini vesair bilgileri takip ettiğim düzenli ve faydalı bir forum olduğunu fark ettiğim için bu foruma katılma gereği duydum.

Oyunda can sıkıcı bir problemle karşılaştım ve sizlerlele de bunu paylaşmak,eksik biliyorsam veya fark edemediğim bir yer varsa sizden bilgi almak amacıyla sizlere soruyorum.

Sizlerinde bildiği üzere Osmanlı'nın balkanlardaki toprakları ortodox dinine mensup topraklar.Aynı şekilde hindistanda ki topraklarda hindu dinine mensup.Balkanlarda ki topraklar oynadığım her oyunumda çoğunlukla 200-300 yıl kadar Sünni Osmanlı'nın elinde Hindistan'da hindu topraklarda sıklıkla 100-200 yıl kadar şii Bahmanis devletine ait oluyor.
Bu kadar uzun yıllar bu topraklar bu devletlerde bulunduğu halde hiçbir din değiştirme işlemi ve misyoner gönderme işleminde bulunmuyorlar.

İspanya ve Portekiz Fas dan toprak aldıkları gibi sunni toprakları katolik yapıyorlarda neden AI nın yonettiği sunni devletler hiçbir şekilde ve uzunca yıllar topraklar kendilerinde bulunduğu halde o toprakları Sünniye çevirmiyorlar.Oyunda böyle veya buna benzer farklı durumlarla karşılaşmak biraz insanın hevesini kaçırıyor.Sizde böyle bir şey fark ettiğiniz mi acaba?Fark etmediyseniz küçük bir vakit ayırarak oyundan inceleyerek bildiklerinizi bana anlatır mısınız?

Tekrar iyi akşamlar şimdiden teşekkürler.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor - Yazar: hekimoglu8 - 15-04-2019, 00:04

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.