Günlük: EU4 - Fransa, Provence ve Hollanda Görev Ağaçları ve Yeni Reformlar
Provence görevleri ilginç gerçekten.

Cradle of Civilizations'dan beri pek zamanım olmadığı için EU4 oynayamıyorum ancak son birkaç haftadır neler olmuş neler değişmiş diye günlükleri inceledim. Provence örneği Paradox'un yeni görev politikasına güzide bir örnek teşkil etmekte bana kalırsa. Görev ağaçlarında sadece milletlerin tarihsel genişlemelerini değil aynı zamanda hedeflediği ancak başaramadığı ulusal amaçlarını da konu alıyor. Bazı arkadaşlar alternatif tarihe fazlaca karışma olarak görse de benim bakış açıma göre epey hoşuma giden bir durum zira zaten genel olarak devletlerin tarihsel hedefleri odaklı gitmeye yönelik bir oyun tarzım vardı. İskandinav ülkeleriyle oynuyorsam İngiltere ve Rusya'yı hüpletmeye çalışırdım, İngiltere ile oynuyorsam mutlaka Fransa'yı PU yapmaya çalışırdım falan...

Neyse soru şu ki acaba sıra Osmanlıya geldiğinde nasıl bir yenilik yapacaklar? Hayalperest bir kralın iddiaları üzerinden koca ulusa uçuk hedefler yüklerken bizim kendini Roma kayseri olarak gören padişahlardan yola çıkıp İtalya'yı fethet tarzı görevler de gelecek mi? Osmanlının Hint seferleri üzerinden gidip Hindistanı ele geçir tarzı bir olaya girişecekler mi? Zamanında Hazar denizinin oraya kanal yapıp Orta Asya'yı ele geçirme odaklı şeylere girişilecek mi? Avusturya'yı fethet görevi gelir mi? Polonyayı al tarzı bir şey olur mu? Bunlardan en azından birkaç tanesinin ekleneceği görüşündeyim.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU4 - Fransa, Provence ve Hollanda Görev Ağaçları ve Yeni Reformlar - Yazar: MelaRossa - 17-06-2019, 02:13

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.