Moğolları yenme taktiği
Hocam yanlış anlama ben de bu taktiği kullanırım. Ama askeri kazıkların hemen arkasına değil de biraz daha boşluk bırakarak diziyorum. Çünkü süvariler ilk cahrgda kazıklara takılıp dağılıyor. Ardından tekrar tekrar toparlanma cahrg etme vs işlemini tam da kazıkların olduğu yerde yapmaya çalışıyor. Eğer tam kazığın arkasına asker dizersen süvariler piyadeye temas ediyor ve bu işlemi yapmayıp yavaş hızda saldırı moduna geçiyor ve askerlerimizi kesiyor. Ayrıca atlı okçular mesafe etkisinden dolayı bazen kazığa gelmeden durup ok atmaya vs çalışıyor ve kazığa girmiyor. Eğer askeri biraz geri dizersen cahrge eden süvariler kazık etrafında dağılıp toplanma tekrar charge etme işlemini yağmaya çalışırken piyadene bile değmeden tamamen kazıklarda ölüyor. Atlı okçular ise askerine ok atma telaşı ile kazıklara tamamen giriyor. Ayrıca meydan boşluğu görünce o daire şeklinde ok atma modunu uygulamaya çalışıyor ve kazıklara daha çok saplanıp tamamen telef oluyorlar. Ayrıca düşman üzerime gelmeye başlayınca bütün okçuları piyadelere nişan aldırıyorum (süvarilen zaten kazıklarda ölüyor) böylece piyadeler daha benim ön safa ulaşmadan ağır kayıp veriyor ve genelde piyade gelene kadar general öldüğü için fazla dayanamıyorlar (alevli ok ve naffatun beyaz bayrak çekmelerini hızlandırabiliyor).

Ayrıca askeri benim dediğim şekilde dizdiğinde bir olumsuz durum var. Meydan boş olduğundan beyaz bayrak çeken çoğu birlik nehirden/köprüden dosdoğru geri kaçabiliyor. Bu durum alınan esir sayısına ve düşmanın tamamen imha edilip edilmediğine etki edebiliyor. Bu da bu taktiğin olumsuz tarafı yani.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Moğolları yenme taktiği - Yazar: Merco - 25-04-2017, 00:01
Moğolları nasıl yenerim ? - Yazar: uçan erişte - 25-04-2017, 00:04
Moğolları nasıl yenerim ? - Yazar: zencefil - 25-04-2017, 00:06
Moğolları nasıl yenerim ? - Yazar: Merco - 25-04-2017, 00:08
Moğolları nasıl yenerim ? - Yazar: Kher - 25-04-2017, 00:53
Moğolları nasıl yenerim ? - Yazar: Merco - 25-04-2017, 01:03
Moğolları nasıl yenerim ? - Yazar: jax61 - 25-04-2017, 09:02
Moğolları nasıl yenerim ? - Yazar: kebab oyuncu - 25-04-2017, 10:17
Moğolları nasıl yenerim ? - Yazar: Merco - 25-04-2017, 12:54
Moğolları nasıl yenerim ? - Yazar: turkish lokum - 25-04-2017, 14:33
Moğolları yenme taktiği - Yazar: Kierkegaard - 11-04-2018, 12:22
Moğolları yenme taktiği - Yazar: Revolver - 11-04-2018, 13:18
Moğolları yenme taktiği - Yazar: hazarowa - 16-12-2019, 03:24

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.