[MP] Civ6 - Multiplayer (PBC+Hanedan) Mayıs 2020
Viking haritasında üç berserk ve bir longship ile ingiliz kanalında oyuna başladım fırsat bu fırsat deyip frenklerin sahillerini yağmalamak için çıkarma yaptım ama düşman kalabalıkmış bizi taktiksel geri çekilmeye zorladı.

2020.05.20-01.02.png

Hanedan oyununa @Yusein gelmediği için ben devam ettim. Zalim İnka kabilesi acımasızca saldırılarla bizi yıldırmaya çalışıyordu. Güneydeki dostlarımızdan Armagh'ı savaşa katılmaya bu zalimlere bir dur demeye ikna ettik. Gelen atlı akınlarını yavaşlatması bile başkenti elimizde tutmamıza yetti. 

2020.05.21-00.51.png

Daha hızlı okçu üretebilmek için devlet politikamızı değiştirdik. O kadar çok asker öldü ki nehirlerimiz bir süre kızıla büründü. Düşman saldırılarını Armagh üzerine yoğunlaştırmıştı artık destek olma sırası bizdeydi okçularımızı yardıma gönderdik. Savaş sürerken yeni bir çağa girdik. Bu çağda inançlı halkımdan işçi ve koloni desteği istedim. Halkım çağrılarıma cevap verdi ve doğuda bir şehir daha kurduk. Kurulan şehir daha hızlı gelişsin diye toprak satın aldım bu kararım yüzünden asker kiralamak için paramız kalmadı.

2020.05.21-01.16.png

Magnus adında yetenekli bir genci başkentimize vali tayin ettim şehirlerimizin ticaretle daha hızlı büyümesine ve yeni koloniler kurmamıza yardımcı olacağını düşündüm. Meydan muharebelerini kazanan askerlerimiz Wanuku önlerine kadar ilerledi. Düşman işçilerini esir ettik şehri kuşattık fakat zayıf düşmanımıza bitirici darbeyi vurmaya ömrüm yetmedi.

2020.05.21-01.32.png

Vasiyetim: Oğlum X. Jayavarman sakın düşmanımıza acıma halkımızın akan kanlarını yerde bırakma uzun süren savaş bizi yavaşlattı artık düşman şehirlerini ele geçirmekten başka çaremiz kalmadı. Gerekirse diğer uluslarla ticaret yap para kazan ve asker kirala. Geri kalan şehirlerimizden başkentimize ticaret rotası oluştur. Işıldayan geleceğimizi gözlerinde görüyorum oğlum bu ülke senin omuzlarında muasır medeniyetler seviyesine yükselecek.
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Civ6 - Multiplayer (PBC+Hanedan) Mayıs 2020 - Yazar: Rzenma - 21-05-2020, 02:39

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.