Sohbet: Satranç Sohbetleri #1: En Sevdiğiniz Açılış
Beyazlarla İtalyan oynamayı seviyorum. Kızarmış Ciğer gibi varyantlara çok girmiyorum çünkü belli bir seviyenin üstündeki oyunculara karşı etkili olmayabiliyor. Onun yerine Giuocco Piano'ya karşı c3 oynamak en çok tercih ettiğim varyant. İki At Savunmasına karşı da basitçe d4 sürerim. Son zamanlarda İskoç'u da denedim. Bir süre ara verdiğim için çalışmam yarıda kaldı ama bir iki aya yeniden başladığımda devam ederim.

Siyahlarda Fransız Savunması'na çalışmıştım. Şu anda e4'e karşı açık oyun tercih edip e5 sürüyorum. Sıkışık oyunlar beni boğuyor açık pozisyonlarda rahat ediyorum. Tabi kendimi geliştirdikçe buna da adapte olmam gerek, çünkü her zaman açık oyun oynanacağının garantisi yok. Vezir piyonu açılışları hakkında çok bilgim olmadığı için basitçe temel açılış konseptlerine göre hamle yapıyorum.
IbnE9P2.gif
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Satranç Sohbetleri #1: En Sevdiğiniz Açılış - Yazar: Attila the Hun - 23-06-2020, 14:35

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.