Johan Olsaydın Osmanlı'yı Nasıl yapardın?
@Blackwhist Yazdım onu da plaza da zaten, bendeki exploration + expansion almıştı :P Hatta 5 observe'den en az 2'sinde exp. ideası aldı Osmanlı. Bu batılılaşma ile alakalı, batılılaşır batılılaşmaz ilk exploration alıyor anladığım kadarı ile. Buna bir trigger eklenebilir mesela; AI sadece okyanusa kıyısı varsa exploration alır diye, o zaman da sorun çözülür bence. (Hint Okyanusu değil tabi, Büyük Okyanus)

Avusturya dediniz de kanayan yaralardan biri daha ortaya çıktı. Hemen her oyun olmasa da Avusturya genelde Macaristan'a PU atıyor malum mission'u var ona ve Bohemya'ya karşı. Portekiz'in Goa'sını biliyoruz (ki ben karşı değilim Portekiz'i teşvik ediyor doğuda koloni yapması için mantıklı yani) ama iş Osmanlı'ya gelince tarihte diplo vassal attığı Kırım ile ilgili ne bir event ne bir misson yok. Bari sonraki DLC'de Cezayir vassallığı için mission yada event eklesinler ama sanmıyorum. Osmanlı diplo-vassal attığı devletler ile oyunda dost oluyor. 'THE Immortal HAFSID-OTTOMAN Alliance'  malumunuz. Hadi bunu geçtim sonraki DLC Mare Nostrum'da da Barbaros Kardeşler ile ilgili hiçbir şey yapmazlarsa yuh diyeceğim.
AgEJOQ.jpg
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Johan Olsaydın Osmanlı'yı Nasıl yapardın? - Yazar: House - 09-02-2016, 14:51

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.