Sohbet: Kitap Sohbetleri #4: Kitap Türleri
Açıkçası her tür kitap okumuşumdur ve hiçbiri için bir daha bu türde bir kitap okumam demedim. En komik olanlar kişisel gelişim kitapları olsa da bazı noktalarının işe yarar şeyler olduğunu düşünüyorum. Aslında tür sayılmazlar ama mottosu "pozitif enerji ile her şeyi elde edebilirsin" olan kitaplar kesinlikle uzak duracağım bir tarz.
Okuduklarıma bakıyorum ve sanırım en çok tarihi kurgu ve tarihi roman kitaplarını sevmişim. Hem tarihten bir döneme dair bilgi ediniyorsun hem akıcı bir şekilde bitirebiliyorsun. Tabi bu tür kitaplara "her söylediği gerçek" gibi yaklaşmamak gerek, özellikle İskender Pala, Beyazıt Akman gibi yazarlarda gördüm ki aslında hiç olmamış bir olayı gerçekten olmuş gibi anlatabiliyorlar. Dikkatli olmak lazım diye düşünüyorum. Yine de keyifle okuyorum nihayetinde.
Polisiye, korku, felsefe ise en az okuduğum türler diyebilirim. Polisiye olarak Glenn Meade ilginç bir şekilde çok fazla ilgimi çekiyor anlatımı. Belki de tarihi olaylar üzerinden gitmesidir asıl sebebi.
Bunlar haricinde tasavvufi kitapları da zaman zaman severek okurum. Özellikle "Su Üzerine Yazı Yazmak" benim için bu türü okunabilir kıldı.
Klasikler benim favorilerim olmasa da, modern klasikler diye tabir edilen kitapları daha çok beğeniyorum. Özellikle her kitabını okuduktan sonra Jack London keşke daha çok yaşasaymış ve daha çok kitap yazabilseymiş diye düşünürüm.

Nihayetinde kendimi asla bir türün fanı olarak görmedim. Ama belirttiğim üzere tarihi romanlar benim üzümlü keklerim :)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Kitap Sohbetleri #4: Kitap Türleri - Yazar: elefsar - 18-08-2020, 15:13
Kitap Sohbetleri #4: Kitap Türleri - Yazar: MAB - 23-08-2020, 13:33
Kitap Sohbetleri #4: Kitap Türleri - Yazar: elefsar - 27-08-2020, 15:30

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.