Sohbet: Kitap Sohbetleri #5: Tercih Ettiğiniz Yayınevleri
Kaliteli yayınevleri belli ama ben burada bir iki -belki istisnai- özensiz işi belirteyim:

Epsilon'un Kan ve Ateş'te yaptığı rezillik mesela. İki çevirmen çevirmiş. Bir yerden sonra çeviri iki-üç sayfada bir habire tekliyor. Sanki çeviri tam değil de eskiz halini sunmuşlar.

İthaki'nin Hobbit'te yaptığı rezilliği de unutmamak lazım: Otuzuncu baskıda bile anlaşılır olmayan bir çevirisi var kitabın. Bende bir de şans eseri birinci baskısı vardı, kitabın redaktörlüğünü yapıyormuşum gibi hissettim. Cesur Yeni Dünya'nın ilk çeyreğindeki imla özensizliği de hoş değil. Ama mesela Ben Robot'u okurken sorun çektiğimi hatırlamıyorum.
[+] 1 üye prospect nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Kitap Sohbetleri #5: Tercih Ettiğiniz Yayınevleri - Yazar: prospect - 21-12-2020, 10:52

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.