Victoria 3 Türkçe Dil Desteği Sağlanması
(27-05-2021, 23:40)Defterdar :
(27-05-2021, 09:48)alpth : TC ortalamasının üstünde zekaya ve birikime sahipler
Emin misin gerçekten?
(27-05-2021, 07:28)alpth : Batılılaşırken biraz yanlış Batılılaştık, adamları gözünde ilah belliyor en nefret edeni bile. 
Kime hayranlık duyacaktık? İran'a mi? Çin'e mi? Zimbabve'ye mi?
(27-05-2021, 07:28)alpth : Batı'da hala ciddi bir kesim Türklerden nefret ediyor ve bu artık kültürel bir unsur gibi bir şey. 
Bunu demek için elimizde bir delalet yok varsa da sen sunmamışsın?
Bu arada yanlış anlamayın,belki nefretleri vardır. Ama bunu demek için bir nedene,sağlam bir nedene dayanmak gerek. 2,3 olaya dayanarak bizden nefret ettiklerini düşünümeyiz? Ya azınlıkların sesi çok çıkıyorsa? Bu konuda en doğru bilgiyi bu konu hakkında yazılan makaleler ve araştırmalar verecektir zannımca.
(27-05-2021, 07:28)alpth : Paradox özelinde konuşursak hakkındaki fikirlerimi daha önce de bu forumda belirtmiştim; hiçbir dlc fragmanı için uğraşmadıkları kadar Cosscaks için uğraşmışlardı ve koca fragmanın ana teması Grand Turk'ün aşağılanmasıydı. Belki masumane yaptılar belki kasti onu bilemem ama dikkat çekici bir unsur olarak yer etti.
Tarihte olduğu söylenen bir olay. Abartmayın.
Paradox Türk düşmanı olsaydı Eu4'te Osmanlı'yı çok basit bir şekilde barbar diye gösterebilirdi. Ama yapmadılar.
Batılılaşmak için Batılılara hayranlık duyman gerekmiyor. Ben İran'a Çin'e Zimbabve'ye hayranlık duyalım da demedim. Şöyle kalıp sabit yargılarla hükme varmayı bırakın artık. Daha nefret ettiğim bir ülke yok bu dünyada.
Delalet olmaz zaten "delil" olur, ayrıca bunun nesini sunayım? Averaj bir Fransız'la falan konuşunca anlarsınız zaten. İlla açık açık küfür etmeleri gerekmiyor senin ben bilmem ne diye. Hissediyorsun zaten, hissetmiyorsan o da ya hissizliğindir ya da karşındaki adam öyle bir adam değildir. Türk nefreti Avrupa'nın kültürel bir unsurudur zira Avrupa'nın kendini tanımlamasına yarayan Öteki'si yüzyıllardır ne Araptır ne başka bir şeydir ama Türktür. Uzun uzun yazmaya gerek yok. Hakkında bir ton akademik eser yazıldı.
Tarihte olduğu söylenen bir şey değildir, tamamen zırvalıktır. 19. Yüzyılda ilk defa bir rus magazininde yayınlanmış ve yayılmış bir zırvadır. Böyle bir uydurmayı koca bir ürünün pazarlama unsuru yapıyorsan düşüneceğim şey bellidir.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Victoria 3 Türkçe Dil Desteği Sağlanması - Yazar: hadjibaba - 28-05-2021, 01:26

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.