Etkinlik: EU4 - Haftanın Ülkesi #19: Ceylon
Güncel sürümde ceylon 2 farklı parçaya ayrıldığı için guncellemek istiyorum ben kotte için soruları cevaplayacam.

Oyunun başlangıcında sabırlı bir bir şekilde beklenilmeli ve viyajangar için müttefik bulunulmali ve vasalinizla ilişki geliştirin ilk idea olarak expension oneriyorum. Yakın yerlere koloni atılabiliyor hemen ayrıca koloni poliçesi olarak yerlilerin sakin kalmasını sağlayan poliçe seçilmeli ayrıca en kısa sürede maldivlerin güçlü bir muttefik elde etmezse veya girdiği/gireceği ticaret şirketi viyajangar ile savaşırsa ilk firsatta maldivlere saldırın ayrıca hem maldivleri hemde kolonize ettiğiniz yerleri tc nize ekleyin

hindistan için izlenilmesi gereken yol viyajangarin ve bahmanisin zayiflasmasi ilk etapta buralar zayıflarsa kısa sürede büyüyebilirsiniz jaunpur ve diğerleri daha kolay olacaktır hindistanda güçlenince ayrıca zmani geldiğinde great projectlerinizi tamamlamanizi oneriyorum

idea olarak ben ilk idea olarak expension öneriyorum ikinci olarak defensive 3 din(kolonicilige detaylı sarsılacaksanız buraya din yerine exploration alın) 4 trade 5 admin 6 naval idea 7 offensive 8 quality diye öneriyorum

Not: offensivi defensive yerinede alabilirsiniz boylelikle expansion ve offensive poliçesini daha erken elde edebilirsiniz ama savunma oynamak isterseniz özellikle din ideası ve hatta kendi ideasinda olan ebemy of attrationu arttıran policeleride alabilirsiniz
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU4 - Haftanın Ülkesi #19: Ceylon - Yazar: Redtay - 10-09-2016, 19:37
EU4 - Haftanın Ülkesi : Ceylon - Yazar: jax61 - 11-09-2016, 10:25
EU4 - Haftanın Ülkesi : Ceylon - Yazar: BigEye6 - 11-09-2016, 12:52
EU4 - Haftanın Ülkesi : Ceylon - Yazar: jax61 - 12-09-2016, 01:13
EU4 - Haftanın Ülkesi #19: Ceylon - Yazar: baywatch06 - 26-09-2021, 12:54
EU4 - Haftanın Ülkesi #19: Ceylon - Yazar: baywatch06 - 28-09-2021, 05:36

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.