[MOD][WIP] Sacrillegos Türkçe Çeviri Projesi [Steam Workshop]
Çevirinin Alpha sürümü çıktı! Modda çeviri hataları, yanlış terim vesaire gibi şeylerle karşılaştığınızda ister atölye sayfasına, ister bu konunun altına ister de bana özel mesaj yoluyla iletebilirsiniz. Çeviri düzenli güncellemeler alacaktır. Hepimize hayırlı olsun şimdiden!  :joy:
Font Modu ile birleştirildi!

?imw=268&imh=268&ima=fit&impolicy=Letter...erbox=true

wOpfRpG.png

Maddi destekleriniz beni oldukça teşvik edecektir. Eğer yamanın ilerlemesini, bitmesini ve bazı modların da Türkçe'ye çevrilmesini isterseniz ve maddi durumunuz bunu sağlayacak kadar yeterliyse çekinmeden destek olabilirsiniz.

Destek Ol

PROJE İLERLEMESİ

Not: Çeviri ilerlemesi atölye sayfasındaki tartışmalar kısmından gösterilecektir.
Son Güncellenme Tarihi: 15.12.2021 18:47

Güncelleme: Çeviri artık Utopia ve Federations genişleme paketlerini de içermektedir. 3 Ekim doğum günümdü, bana hediye ek paket almak isteyen olursa Steam'dan ekleyebilir  :closedtongue:

Farklı font önerileriniz olursa bu konunun altına ya da mod sayfasındaki yorumlara yazabilirsiniz. Birlikte gelişip birlikte güzelleştireceğiz.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, gerek burada gerek başka platformlarda olsun Stellaris için Türkçe yamayı uzun süredir arıyordum. En sonunda burada bir arkadaşın açtığı konuyla birlikte fontların değişebileceğini ve oyuna Türkçe karakter desteğinin getirebileceğini öğrendim ve bir kaç araştırma sonrasında oyunun temel fontlarını değiştirerek Türkçe karakter desteği eklemeyi başardım. Bunun öncesinde ne yazık ki "Ğ ğ İ ı Ş ş" gibi harfler desteklenmediği için işin çeviri kısmı benim için tam bir eziyetti. Düzgün bir şekilde çevirdikten sonra istemsizce Ş harfine basıp, oyunda bunu görmek gerçekten üzücü ve aynı zamanda yorucu oluyordu.  :joy: Özellikle her seferinde Notepad++ ile CTRL + H yapıp Ş'leri S olarak değiştirmek.. Tam bir eziyetti.  :joy: Uzun lafın kısası, Türkçe karakter desteğini eklemiş durumdayım. Aynı zamanda oynayarak çevirdiğim için gerekenden uzun sürebilir. Aşağıya bir kaç görsel bırakacağım ve çeviri durumu içime sindiği zaman mutlaka bir Alpha'nın Alpha'sı versiyonunu çıkartıp sizlerden geri dönüşler alarak çeviriyi geliştirmeye devam edeceğim. 

Biliyorum, bu başlığı takip eden herkes "Stellaris Türkçe Yama" isimli başlıklara artık bir önyargı ile yaklaşıyor, "Yine yayınlanmadan bitecek bir proje, yine yalan" gibi düşüncelere kapılmanızı istemem. Ancak olur da projeyi bırakmayı düşünürsem o zamana kadar çevirdiğim tüm alanlar ve font dosyalarını burada paylaşacağım. Güncellemeleri takip etmenizi tavsiye ederim, çevirirken keyif alıyorum. 

Not: Fontları geçici bir süreyle bu şekilde ayarladım, daha iyi ve güzel fontlar bulduğumda bunları Türkçe karakter destekleri ile oyuna entegre edeceğim.

Not 2: Çeviri henüz yapım aşamasındadır. Ana sürümdeki çeviriler fotoğraftakilerden farklı olabilir.

5xiaybo.png
[+] 7 üye Sacrillegos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Sacrillegos Türkçe Çeviri Projesi [Steam Workshop] - Yazar: Sacrillegos - 28-09-2021, 15:28
Stellaris Türkçe Çeviri Projesi - Yazar: Sacrillegos - 29-09-2021, 21:11

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.