Eu4 Osmanlı İle Kolonicilik Yapılır mı?
Eu4 e yeni başladım ve Osmanlıyı Seçtim bir süre sonra koloniciliğin yaklaşmakta olduğunu farkedince idea kısmından keşifler kısmına gittim ve kaşif aldım.fakat kaşifim belirli bir yere kadar gidebildi. bunun sebebi kolonisel aralıkmış ideadan biraz arttırmış oldum fakat bırakın amerikayı sadece kastilyanın hemen aşağısındaki afrika adalarina gidebilmiş oldum. amerikaya çıkmak mantıklı mıdır ve osmanlı olarak kolonicilik yapmalımıyım? ya da alternatif olarak bana daha çok gelir sağlayacak başka yollar varmı mesela hindistana ya da endonezya kısımlarına mı odaklanmalıyım? orada koloni nasıl kurabilir ya da ordaki devletleri nasıl koloni haline getirebilirim?
[+] 1 üye Arda_Tasdemir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Eu4 Osmanlı İle Kolonicilik Yapılır mı? - Yazar: Arda_Tasdemir - 19-08-2022, 15:56

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.