Günlük: Vic3 - 1.6 Yamasına İlk Bakış
2022'de Victoria 3'ünki kadar berbat bir arayüze sahip bir oyun çıkarmanın hiçbir meşru bahanesi yok. İnsanlar oyun çıktığından beri diplomatik hamleler ve savaş mekaniği gibi unsurlara yüklendiler fakat ben Vic3'ün en büyük probleminin arayüz olduğunu düşünüyorum. "Madem orijinal bir şey yapmaya uğraşmıyorlar, Vic2'nin arayüzünü birkaç değişiklikle kopyalasalar da iş görürdü." diye düşünüyordum ki bu günlükte gösterilen "Pop Browser" da buna yönelik bir hamle olmuş.

EU4 ve HoI4'te nasıl "Evet, bunlar harita boyama oyunları." diye kabul edip geliştirme sürecini bu doğrultuda götürüyorlarsa Vic3'te de "Evet, bu makyajlı bir spreadsheet oyunu." düsturuna göre hareket edip bu spreadsheetlerin miktarına ve makyajına özen göstermeleri gerekiyor. Bu günlükte de görüldüğü üzere bunu yapmıyor değiller fakat öncelik sıralamalarında endişe verici seviyede aşağılarda olduğu da aşikâr.
IbnE9P2.gif
[+] 6 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Vic3 - 1.6 Yamasına İlk Bakış - Yazar: PCOyun - 18-01-2024, 18:21
Vic3 - 1.6 Yamasına İlk Bakış - Yazar: Attila the Hun - 18-01-2024, 20:01
Vic3 - 1.6 Yamasına İlk Bakış - Yazar: Craetus - 18-01-2024, 22:59
Vic3 - 1.6 Yamasına İlk Bakış - Yazar: Onur34 - 19-01-2024, 00:12
Vic3 - 1.6 Yamasına İlk Bakış - Yazar: KARTAL - 19-01-2024, 10:12

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.