Paradox'un Şah İsmail hakkındaki görüşü
Türklere karşı olduklarını düşünmüyorum Paradox'un. Hatta baya şaşkınım bazı yorumlar neredeyse nefretle yazılmış. Bazı noktalar var. Örneğin Osmanlı sandığınız aksine Türklerden çok Araplara benzeyen bir hanedanlıktı. Türki kavramların çoğu sadece askeriye alanında kullanılırdı. Yani tarihi derinlemesine bilmeyen biri kalkıp Osmanlı'ya Arap dese çok da yanlışsın diyemeyiz. Burada demek istediğim Paradox'un bir Türk düşmanlığı beslediğini düşünmüyorum.

Konuya gelicek olursak. Tarihi bir oyun yaparken Vikipedi'yi kaynak olarak almak ne kadar doğru? Doğru yanlıştan öte kalitesizlik var ortada, yakışmamazlık. Hani daha iyisini beklerdim açıkçası. Daha sağlam kanıtlar. Ama bu karşımızdakilerin kalitesizliğini gösterir. Kişisel duygular ile Türk'lere karşı olduklarını düşünmüyorum.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Paradox'un Şah İsmail hakkındaki görüşü - Yazar: Justicar - 05-01-2017, 01:09

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.