Günlük: EU4 - Fransa, Provence ve Hollanda Görev Ağaçları ve Yeni Reformlar
mp oyunda portekiz alan görmedim gibi bir şey. Sp oyunlarda Zaten kolonicilik yapıyorsun oyun başı expan - explo idea gidiyorsun sırf kaptanlardan yönetici seçmek için kimse naval idea almaz. Portekizin yönetim reformu uyduruk olmuş bence. İngilterenin kendine has english monarşisi vardı zaten. Cumhuriyete geçmenin mantığı abso + %5 moral için mi. zaten ingilterenin oyun başı dezavatanji noble estatetinin olmamasıydı. bu yönetim şeklindede parlamento var bundada noble estate olmayacak, bence bir avantaj sağlamaz, ha diyeceksinizki plutocratik idea gurubuna erişebileceğiz artık ona lafım yok. Üstelik Hristiyan devletlerin en tutarlı yanları pu olayıydı. Pu yapma şansı dururken kimse bu yönetim şeklini değiştirmez. Prusyanın yönetim şekli güçlü gibi duruyor fakat şöyle bir sıkıntı var. toprak sayısı arttıkça militarizyonun düşüş hızıda artıyor verdikleri bu değer genişlemeyle birlikle iş yapacak mı orası düşündürücü duruyor. Avrupa yaması geliyor Osmanlı güncelleme almıyor bu baya düşündürücü. En azından bir tımarlı sipahiler bir akıncılar bir yönetim şekli butonları bekliyor insan. en azından magrepteki korsanları himaye edip gelir elde etme gibi mekaniksel şeyler gelmeli. Osmanlı daha çok yönetimsel derinlik hakkediyor bu hali vasat. Fransa aşırı güçlendirilmiş artık kimse paradox forumda Osmanlı nerf diye ağlamaz diye umuyorum. avrupanın süper gücü artık fransa gibi duruyor. Oyun sonuna kadar +%10 recovery ve +%10 naval moral daha ne olsun suyundan da koy diyesi geliyor insanın.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
EU4 - Fransa, Provence ve Hollanda Görev Ağaçları ve Yeni Reformlar - Yazar: Türk Şad - 11-06-2019, 21:24

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.