Imperator - 1.3 Livy İlk Görüşleriniz
7 saatlik ilk izlenim sonrası fikirlerimi belirteyim ben de.
--Şu barış anlaşmaları halen çok boş, sadece toprak alma ya da vassal yapma üzerinden dönüyor hep. Özellikle savaş tazminatı kalktıktan sonra bir boşluk hissetmeye başladım.
--Invention olayı çok bozmuş. Parayla teknoloji mi gelişir diye sormak istiyorum? Evet etkisi var elbette ama direkt paraya bağlamak olmamış. Parayı veren düdüğü çalar olmuş.
--Görev bölümünü ilk başta sevmiştim ama cidden gelişmesi lazım. Oyuncunun tercihleri değil de binde bir ihtimallere bağlı "check" ler koymuşlar, olmamış. Hele bir görevde (Egypt) liman olmayan eyalete import yapmamı istiyor. Liman olmayan yere trade açılamıyor diye biliyorum.
--Askeri birimlerin ücretlerini değiştirip duruyorlar, her seferinde yeniden değerlendirme yapmak zorunda kalıyoruz, bi optimize edemediler.
--Hangi birim kaç kuruş yakıyor göremiyoruz, sadece üste gelir giderlerde army maintanence var..

++Yerleşim yerlerini şehir ve kasaba şeklinde ayırabiliyoruz, değiştirebiliyoruz, güzel bir gelişme. Ayrıca Kasabalar için 5-6, şehirler için 14 ayrı bina gelmiş. Her birinin artıları farklı güzel olmuş.
++Erzak mekaniği gerçekten işe yarar bir geliştirme olmuş, sevdim.
++Yeni gemi çeşitleri çok iyi. Birbirlerine bir üstünlükleri olmasa da gelişmiş bir yapım sunuyor.
++Artık diğer ranklardaki devletlerle de müttefik olabiliyoruz. Bu mekaniği daha da iyileştireceklerine inanıyorum. Güzel işlediği durumlar oluyor.
++Eventlerin kalitesi artmış bence. Anlık olaylar gelişmesi, süreçleri, hikayesi vs güzel hazırlanmış.

Genel olarak bakarsak artı ve eksileri bunlar. Ben oyunda gelecek görüyorum açıkçası. Ancak oyun halen tam bitmemiş olduğu belli. Yüksek fiyatlar isteyen DLC ler ile tamamlamaya kalkmazlarsa alanları pişman etmezler. Ama EU4 gibi cıvkını çıkartırlarsa vay halimize.. :)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Imperator - 1.3 Livy İlk Görüşleriniz - Yazar: elefsar - 07-12-2019, 01:38

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.