Baldur's Gate EE Arayüz ve Oynanış Rehberi
(21-12-2020, 20:02)Attila the Hun : THAC0 mekaniğini biraz daha açabilir misin? Bir de Baldur's Gate oynamak için AD&D 2nd Edition'ı bilmek gerekiyor mu? Yoksa normal bir RPG oynar gibi sistemle ilgili herhangi bir ön bilgimiz olmadan oyuna girişebilir miyiz?
Önce ikinci sorudan başlayayım. Ben Baldur's Gate'e başlarken hiç bir D&D bilgim yoktu ve CRPG deneyimim de yoktu. Ben zorlanarak başladım ama sen alışıksın bu konsepte benim kadar zorluk çekmezsin senden bildiğim kadarıyla. Sıradan bir RPG kadar kolay değil ancak öğrenmesi çok zaman almaz diye umuyorum. Eğer bir konuda takılırsan sorabilirsin böylece daha hızlı öğrenirsin.

THAC0 mekaniğine gelirsek, THAC0 karakterinin kullandığı silah ve beceriler toplamında isabet oranıdır. Örneğin karşısının zırhı -5 ve senin THAC0 değerin 4. 4 - 12(THAC0 ile 12lik zar aracılığıyla vurma denemesi yapılır) = -8 böylece karakterinin en fazla -8 zırha vurabileceğini bulmuş olursun. Kısacası Armorun eksisi ve THAC0'nun eksisi karakter için pozitiftir ve THAC0 Armor karşısındaki isabet şansını belirler.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Baldur's Gate EE Arayüz ve Oynanış Rehberi - Yazar: Yasin Ahmet - 21-12-2020, 20:10

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.