Günlük: EU4 - Europa Universalis IV'ün Çağları
(13-12-2016, 22:39)Duman : Aslında Osmanlı'nın bir süre sonra düzenlediği seferlerde hiç ciddi bir kale direnişiyle karşılaşmadığı için kuşatma tekniklerinde geride kaldığı ve Viyana'nın alınamamasında bu geri kalmanın önemli bir yer taşıdığına dair yazı okumuştum. Aşırı güçlü ne kadar kılabilir bilemem ancak tarihsel olarak da pek doğru bir yaklaşım olmayabilir. Muhtemelen Osmanlı'nın İstanbul Surlarını aşmasıyla ilgili düşünülmüş.

Avrupa kaleleri trace italianne denilen yeni teknikle yıldız kalelere dönünce osmanlı bu kaleleri almakta zorlandı zigetvar seferinden viyana seferine kadar 1 yüzyıl bu tip kalelerle uğraştık ve alması da zor :) .Kale kuşatmasına uyum sağladığımız için meydan muharebesi ehliyetimizi kaybettik(aslında avrupanın savaş taktiği değişti :) ).Ve viyanada kuşatmadan ötürü değil muharebeden dolayı yenildik.Polonyalılar gelmese viyana düştü düşecekti zaten :).

Yazdan belli eu4 ü pek oynamıyordum gerçekten çok şey değişmiş.Tech sistemine kısmen ayak uydurdum ama estate state mantığını öğrenmek için üzerine düşmek lazım.Bi de bu eklenti gelirse dumanın söylediği gibi yeni oyuncular bayağı bi zorlanacak.
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: EU4 - Europa Universalis IV'ün Çağları - Yazar: cemal - 15-12-2016, 07:29

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.