Company of Heroes 3 - Nasıl Olmasını İsterdiniz?
Japonya kesinlikle eklenmeli, bununla beraber ada tipi haritalar ve bu sebepten dolayı deniz birlikleri gelmeli, örneğin hafif Gambotlar ile denizden karaya gerek silah gerek topçu desteği yapılabilmesi gerçekten iyi olur. 1. oyunu oynamadığım için 2. oyundan örnek verirsem coh2de generallerin çağırdığı askerleri nasıl çağırıyorsak o tarzda amfibik çıkarma araçlarını çağırıp piyade çıkartmaları vs. gerekli, eğer gerçekten iyi bir bütçe ayırılırsa hafif gambotların ve teknelerin yerini gerçek krüvazörler ve savaş gemileri alırsa ve bunları atış desteği çağırma şeklinde değil de direkt tank kullanıyormuş gibi limanlarda üretip veya çağırıp direk tank kullanıyormuş gibi örneğin sağ tıklayıp nereye gideceğini ve neye saldıracağını seçerek kullanabilirsek çok güzel ve yenilikçi olur, bu aynı anda mayın döşeme teknelerini ve ister bina olsun ister birim olsun gemisavar toplarını da eklemeyi gerektiriyor. Yani eğer yeterince bütçe ayırılırsa hem oyunun mekanikleri bakımından hem de seride çok eksik kalan Pasifik Cephesi ile yenilikçi ve strateji severler için iştah kabartan bir özellik olur. Halihazırda Men Of War Assault Squad 2 bugları olmasa Company Of Heroes'tan kilometrelerce ileride bir oyun, eğer bu denilenler eklenirse Company Of Heroes 3 Digitalmindsoft yeni bir oyun çıkartana kadar Men Of War'ın rekabetini yok edecek düzeye gelir.

Eğer özellik olarak soracak olursanız kamuflajların daha etkili olmasını bekliyorum, yani sadece belli başlı birliklere değil her birliğin belli bir kamuflaj seviyesi olmalı. Yani gerçekte nasıl bir tank hiç piyade desteği olmadan düşman piyade bölüklerinin içine bodoslama girmiyorsa oyunda da bundan caydırıcı bir özellik olmalı.

Yazıyı yazdıktan sonra Oner adlı arkadaşımızın da benim dediğime üç aşağı beş yukarı benzer bir şey söylediğini fark ettim. Bu gerçekten güzel olur ama benim bahsettiğim nehir ve göl şeklinde değil direkt olarak Japonya'daki adalardaki savaş türü. Call of Duty World At War herkes oynamıştır eminim. Ondaki 2. bölümü hatırlarsanız eğer neyden bahsettiğimi anlarsınız :)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Company of Heroes 3 - Nasıl Olmasını İsterdiniz? - Yazar: frknecn3 - 28-05-2021, 07:10

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.