Bence: Europa Universalis IV [Mart 2018]
Paradox EU 4'den desteğini kesip yeni oyunlara odaklanmalı mı(EU5, CK3 veya Vic3 gibi)?
Eu4'ün hala çok eksiği var ama ben umudumu kestim. Belki bunları yeni bir oyunda tamamlanmış olarak görebiliriz.

Paradox'un EU4 DLC politikası hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Hepsini bu dlc'ye koymayak, öteki dlc'ye de satcak bişeyler bırakalım kafasına bürünmeye başladılar. İlk dlc'ler ile son dlc'leri kıyaslayınca zaten bahsettiğim durum apaçık görülüyor.

Europa Universalis 4'ün son DLC'lerinden memnun musunuz?
Bi çok eksik yan varken saçma saçma yerlere bomboş dlcler çıkartmasalar belki beğenebilirdim.

Oyunun beğendiğiniz veya beğenmediğiniz yanları nelerdir?
Beğendiğim yanları; güzel ego tatmini yapılıyor, boş zamanlarda takılmak için birebir.
Beğenmediğim yanları; denizlerin kovadaki su kadar kıymeti yok, kuş puanı, kağıt puanı gibi şeylerle ülkeyi bi anda düzeltmek çok saçma. Monark power çok saçma bi kere.

Oyunda olsaydı daha güzel dediğiniz özellikler nelerdir?
Oyunun başından beri ticaret ellenmemiş sanırım. Adam gibi Naval mekanikleri, Privateer, Piracy, Dinamik trade olsaydı güzel olurdu. Kısacası donanma ve ticaret şart.

Oyunu satın alma veya almama nedeniniz nedir?
Ucuzdu aldım. Pahalı olsa almazdım. Bu kadar valla.

Europa Universalis 5 çıksa alır mısınız?
Ucuz olursa alırım, Civ5 ucuzdu aldık, Civ6 pahalıydı indirim bekledik. 180 liraya çıkacak bi EU5'e ne pre order yaparım ne başka türlü alırım. El altından tedarik eder, keyfime bakarım.

@KARTAL burası da senin için.
Sic Parvis Magna
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Bence: Europa Universalis IV [Mart 2018] - Yazar: altnkurt - 11-03-2018, 10:42

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.