EU4 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Valla hepsini biliyorum ama olmuyor ben beceremedim o kadar da amatör değilim ama.Özelliklere göre kurban ediyorum onu da biliyorum ama kısa süre içinde doom doluyor ne yaptıysam olmadı malesef aşırı genişlemek sanki başta iyi değil gerçi paradox sağolsun zaten minnak minnak bir yığın kavim uydurmuş bölgede eskiden olsaydı 15 20 yılda toplanırdı ama bu süürümde işler çok daha zor.
Ara
(08-01-2020, 00:28)Magistratus : Valla hepsini biliyorum ama olmuyor ben beceremedim o kadar da amatör değilim ama.Özelliklere göre kurban ediyorum onu da biliyorum ama kısa süre içinde doom doluyor ne yaptıysam olmadı malesef aşırı genişlemek sanki başta iyi değil gerçi paradox sağolsun zaten minnak minnak bir yığın kavim uydurmuş bölgede eskiden olsaydı 15 20 yılda toplanırdı ama bu süürümde işler çok daha zor.
Yukarıda ordu wipelamak vb. söylenenlere ek olarak şunu söyleyebilirim bence truce break yapmaktan korkmamak gerekiyor. Aksi takdirde truce sürelerinde doom kontrol dışına çıkabiliyor bazen gerçekten.
Ara
Merhaba,
Ben Eu4 oyunumda F10 tuşuna basıp dünya haritasının resmini almak istiyorum ama olmuyor. Dünya harıtası rengarenk geliyor.
Doğru map mode'da screenshot almaya çalıştığımdan eminim.
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
f12 al steam ekran görüntüsü olarak kaydediyor daha güvenli
[+] 2 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@kralılgaz
Sağol reis lakin bu sorumun tam cevabı değil.
Ara
Yapay zeka neden surrender seçeneğini ve gemi satma seçeneğini hiç kullanmıyor
[+] 1 üye baywatch06 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(13-01-2020, 12:23)kralılgaz : Yapay zeka neden surrender seçeneğini ve gemi satma seçeneğini hiç kullanmıyor

Surrender'a gerek kalmadan atıyorum 75 skor öndeysen zaten 100 ws'lik anlaşmayı kabul ediyor. Gemi satma seçenegi manipüle edilebilir diye kullanılmıyor sanırım
Ara
(13-01-2020, 12:23)kralılgaz : Yapay zeka  neden surrender seçeneğini ve gemi satma seçeneğini hiç kullanmıyor

Surrender seçeneğini bir ülkeyi yüzde yüz kuşatıp müttefiklerini kuşatmadığınızda ve beş yıl boyunca bu halde kaldıktan sonra kullanıyor.

Gemi satma konusunda ise bir fikrim yok fakat büyük ihtimalle @Mabella'nın dediği doğrudur.
WhaW8Am.gif
Ara
State yaparken neyi dikkate almak gerekli ?
kültüre mi yoksa paraya mı ?

Birde ben oynarken çoğu zaman belli bölgeleri ele geçirmemişsem -özellikle ticaret bölgelerini ve zengin kıyıları- state yapmıyorum bekletiyorum.
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
(15-01-2020, 18:38)KARTAL : State yaparken neyi dikkate almak gerekli ?
kültüre mi yoksa paraya mı ?

Birde ben oynarken çoğu zaman belli bölgeleri ele geçirmemişsem -özellikle ticaret bölgelerini ve zengin kıyıları- state yapmıyorum bekletiyorum.
Kültür ve din önemsiz onları zaten çevirebiliyorsun üstüne bastığın gibi zengin ve ticaret merkezi  olan yerleri state yapmak çok daha karlı.Ticaret merkezlerini de burgerlere verdin mi iyi para kazanırsın.
Ara
Beyler ben bir adam gördüm:
Adamın orduları her saldırı altında olduğunda adama bildirim geliyor. Ama bana gelmiyor. Bildirimleri nereden açabilirim?
Ara
Esc mesaj ayarlarından olması lazım.
Sic Parvis Magna
Ara
Sağol reis. Bakacağım.
Ara
danelaw için danimarka oynuyorum lakin başarım için danimarkalı bir hükümdar olması gerekiyor bu almanları nasıl göndereceğiz tahttan.
WXJ3rQ.jpg
Ara
(18-01-2020, 16:36)4S0S : danelaw için danimarka oynuyorum lakin başarım için danimarkalı bir hükümdar olması gerekiyor bu almanları nasıl göndereceğiz tahttan.
WXJ3rQ.jpg

Royal marriage'leri boz ve kralını varis gelmeden öldür. Zannımca kendi kültüründen bir soylu başa geçecek
omnia fui et nihil expedit
Ara
Wittelsbach hanedanı farklı alman ülkerinin de başında olduğu için kral olunca gene o aileden biri geçecek diyor :/
kMVdXW.jpg
Ara
(18-01-2020, 16:36)4S0S : danelaw için danimarka oynuyorum lakin başarım için danimarkalı bir hükümdar olması gerekiyor bu almanları nasıl göndereceğiz tahttan.
WXJ3rQ.jpg

oyun başında gotland kalesinde danimarka kültüründen birini tahta geçirmek için başlamış bir isyan mevcut, bir süre sonra isyancılar isveç sınırındaki kıyı bölgesine çıkartma yapıyorlar kuzey eyaletindeki kaleyi kapat gemileri güneyde bir limana çek başkente kolayca vardıklarında garnizonu çıkar ve isyancıların başarılı olmalarını sağla.

düzenleme: eğer oluyorsa direkt isyancılarla anlaş.
Ara
Bazen varisin olmadığında event falan geliyor onlar sayesinde ana kültüründe varis edinebilirsin. Ama yinede bu başarım için süre kısıtlaması olmadığı için 2-3 nesil sonra illa ki kendi kültüründen bir varis gelecektir. Tabi bu sana düşük legitimacy'e mal olacaktır
omnia fui et nihil expedit
Ara
Vizesiydi, finaliydi bitti ama yeni DLC hâlâ gelmedi. Ne vakt gelür ey mâlumatlular?
İhtiras, keder, heyecan, marjinallik, monşerlik, kaygı ve aşırı miktarda Türklük barındırır.
Sen eğme, eğilsin alnı karalar / Dalkavuklar, p...lar ve maskaralar
[+] 1 üye HakaniyeLehçesi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
WXJ3rQ.jpg
Danelaw için bildiğim kadarıyla ve wikide yazana göre hükümdarın değil fethetmen gereken bölgelerin kültürünü Danimarkalıya çevirmen gerekiyor.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 25 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.