EU4 - İmparatorluklarınız
GB yi biçmelisin.
Beware the Light.

C0Ql7U2WQAAOHwx.jpg
Ara
Hindistanıda o kadar alabilildiysen güzel oyun. Keşke ironman olsaymış.
Ara
20170115181106_1.jpg

Takılıyoruz
[+] 2 üye Hammurabi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
r6vpjz.jpg

Çevreyi biraz fazla kızdırdık bakalım devamı nasıl olacak. :)
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
OVOj90.png

İyi denk gelmiş bende Bahmanis le başlamıştım teknoloji işine nasıl çözüm buldunuz ?
Ara
En iyisi developmentla yapmak.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Çok mu fazla oldu bu ya  :sweatsmile: :think:

c1418ac75ab14df69401725b54b92c42.png
[+] 9 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kral ve Heir isimlerini beğendim.Explore,Expansion mı açtın direk ?
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
(16-01-2017, 01:41)menars : Kral ve Heir isimlerini beğendim.Explore,Expansion mı açtın direk ?

Öncelikle teşekkür ederim  :smile:

Idea kısmından bahsedecek olursak Expansion açmadım. Exploration açtım 1 tane de Nahuatl reformlarından gelen var o yüzden 3 kolonist. Ayrıca koloni hızı yılda +130 civarı olunca Expansion açmama gerek kalmadı.  Native devletlerin ideaları aşırı sağlam, öyle böyle değil  :smiling:
Ara
Native idealarının sağlam olduğu su götürmez bir gerçek ama fantezi yapabilirdin. :smiling: 
QvG96A.jpg
Bende Etiyopyamı atıyım.Osmanlı ile savaştan çıktım Antakya´yı aldım kafam rahat 5 tane Blessing açık. :grinn:
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Empire of Tırreks güzel olmuş Steammocking
G0kMNN.png
Ara
@GaulTurk

Eyvallah  Steammocking

[+] 4 üye Blackwhist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sons of Carthage başarımını açmak için başladığım Tunus oyunum

njonVa.jpg

Mo47Y7.jpg
[+] 5 üye BeRDuSH nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Sons of Carthage ayağına World Conquest yapacakmışsın neredeyse mübarek Steammocking
G0kMNN.png
Ara
bir başarım için yola çıkıp 6 başarım kapmak ta güzel
p8RNv0.png
9glybr.jpg
İspanya PU düştü. İngiltere claim savaşı açtı. İspanya ben sana yar olmam diyip kendi savaşını kendi verdi. Bana da izlemek düştü.

QvGqyG.jpg

Daha sonra Brandenburg ve Macaristanı Pu almış Avusturya Fransa ve Rusya ile Commonwealth savaşımıza intervene oldular. Birinci Dünya Savaşını biz kazandık.

Ama üzülerek oyunu sildiğimi söylemek istiyorum. İron man oynuyordum ve 1770lerde oyun çöktü. Save açılmıyor falan falan. Bi seferinde aynı oyunda 3 kere çökmüştü. Her seferinde 50şer yıl geriden load etti. Çökmesi bi yana save dosyaları da bozuk olduğu için oyundan iyice soğudum. İki sorundan birisi çözülene kadar da tekrar yüklemem sanırım.  :down:
Sic Parvis Magna
Ara
(16-01-2017, 00:15)ragnarl7 : OVOj90.png

İyi denk gelmiş bende Bahmanis le başlamıştım teknoloji işine nasıl çözüm buldunuz ?

Bulamadım teknolojide baya geriyim şuan. Şansımdan Sultanlar kolsuz bacaksız çıktı.

Ama ekonomi 3tane 2 level advisorı rahat kaldırıyor şuan onlarla arayı kapatmaya çalışıyorum azıcık
Ara
LZX1pJ.jpg

r6aZQB.jpg

Milletin attığı fotolara bak benimkine bak.
Avrupada oynamak zordu son yamalardan sonra iyice zorlaşmış sanırım.1 toprak alıyorsun çevre ülkeler direk -50 AE yiyor :P .
Bi Almanya kuralım dedik koalisyonlardan kafamızı kaldıramadık.530 saat EU4 oynamışım daha bu kadar yapabildim :D
Bir sonraki ülkem kolonici bir devlet olacak.Sizce Kastilya mı Portekiz mi ? (İngiltere ile 1600 yılına geldim save çöktü şu an hiç oynayasım yok.Fransa 1 toprakta hayvani AE yiyor daha yeni koalisyonlarla boğuşmadan çıktım onuda istemiyorum :P )

Bu arada @Blackwhist dün bana attığında kral ve heir isimlerine dikkat etmemiştim yeni gördüm :D
Ara
Ya bu save çökme olayının bi çözümü bişeyi yok mu? Oyundan soğudum ya.
Sic Parvis Magna
Ara
1 taşla 2 kuş. bu kadarını da beklemiyordum açıkçası..

DBr3k6.jpg

fransayı kendim aldım , kastilya kendiliğinden düştü. lan kastilya benim soyumun kendisine hayrı yok mübarek..:))
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.