Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor
Oyunda Müslüman devletlerin misyoner gücü aşırı derecede vasat. Nedenlerine gelince.

* Dinden -%2 misyoner gücü
* Kabul edilmemiş kültürden -%2
* State olmamış topraklardan -%2

Kafadan -%6 misyoner gücü alıyorsun. Bu halde din değiştirmek mümkün mü. Oyun biryerden sonra sürekli legalizme kayıyor eventlerle birlikte. Piety barı o kadar oynak ki yerinde durmuyor. CoC Dlc ile Müslümanların misyoner gücü iyice traşlandı. Religion idea yetmiyor bazen. Hristiyanlar admin teknolojisinde seviye atladıkça misyoner gücü kazanırken Müslümanlarda bu durum yok. Müslümanlarda yöneticinin statlarına göre misyoner gücü veren kararlar var bunlarda süreklilik arz etmiyor hükümdar ölüncede sil baştan. Dua edeceksin heirin statlarının yüksek gelmesi için. Ben söylüyorum Müslüman devletlerle oynamak istiyorsan ya religion idea yada hümanist idea açmaya seni mecbur bırakıyor oyun. Bu durumdan hoşlanmıyorum açık ve net. Neden kısıtlı olan idea limitimi gereksiz 1 idea gurubu ile doldurayım diye soruyorum kendi kendime. Ben oyunu militarist oynamayı seven biriyim. Bazı kısıtlanmalar beni harbi harbi çıldırttığı zamanlar oluyor.
Medeni Hayattan Bahseden Züppelere,
Barıştan Bahseden Kansızlara,
Maziyi İnkar Eden Namussuzlara İnanma..!
Millet, Kan Demektir.
Damarındaki Asil Kanda Türklük Varsa,
Zaten Savaşçılığı Duyacak Ve İsteyeceksin....
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor - Yazar: Türk Şad - 16-04-2019, 16:38

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.