Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor
(17-04-2019, 22:46)Tulpar_S1 : Usta, Osmanlı yapay zeka tarafından kontrol edilirken muhakkak Hümanizm ideasını alır, bu fikir seti tamamlandığı takdirde osmanlının ulusal idelarındaki tolerans pekişir hemde % 125 Religius unity oranı yakalanır, böyle bir durumda gayrimüslim eyaletlerin yeniçeri sistemi ile askeri katkısı ve dhimmi estate ile ekstra dukat geliri de göz önüne alınırsa misyonerik faaliyeti anlamsız tarihsel durumun oyna yansıması Osmanlı için böyle oluyor, muhtemelen kodlarda Osmanlı yapay zekasını misyonerlik faaliyetine itecek bir unsur yoktur 400 sene balkanları yönettik Arnavutluk ve Bosna hariç Müslüman olan coğrafya yok, DLC ye sahip olmamanın hiçbir etkisi yok bu durumda.

Cevabınız için teşekkür ederim,evet doğru humanist idea alıyor çoğu zaman Osmanlı,tarihsel olarakda balkanların dini durumu böyle.Dihimmi estatesini koyamamasının nedeni bende o dlc yok ve hiçbir simusluman devlette de zaten dhimmi estatesi yok bende koyamam diğer AI de koyamaz benim oyunumda,ve zaten koyamadığının fotoğrafını ilk sayfada gönderdim.Ama benim sormak istediğim ispanya portekiz fası cezayiri aldığı gibi veya başka bir kayıtımda avusturya osmanlının anadoluda ki topraklarını almıştı ve butun anadolu protestandı (onun fotoğrafını unuttum) bu tarihsellik Osmanlı için geçerlide niye diğer hristiyanlar için geçerli değil?Ben bunu söylemek istiyorum.

(17-04-2019, 22:51)Alduin : Çünkü yapay zeka olduğu için

Yapay zeka sadece sunnileri çalıştırmıyor ki hristiyanlarıda çalıştırıyor ama adamlar istisnasız olarak aldıkları her toprağı geçiriyorlar kendi dinlerine

(17-04-2019, 22:58)Revolver : Tüm tartışmalar bir yana, yapay zeka Osmanlı genelde Humanist ideası almaya yatkın. Onu da tamamlayınca genelde Religious Unity (Dinsel Birlik) %115 seviyelerinde oluyor ve y.zeka da parasını başka şeylere (savaşa!) harcamayı öncelik görüyor olabilir. Zaten sürekli genişleme odaklı büyük develetler manpowerları azalmaya başladığı an paralı asker spamledikleri için sürekli borç içinde oluyorlar.

Edit: Tulpar zaten aynı açıklamayı yapmış.

ilk sayfada gönderdiğim fotoğrafların birinden anlaşılacağı üzere osmanlı religious unitysi %100un altına düşmüş vaziyette toprağında isyan riski veriyor.
İkinci olarak burada tek bahsettiğimiz Osmanlı değil diğer sunni devletleride kastediyoruz,yorumlar çoğunlukla Osmanlı üzerinden gidiyor genel konuşalım ve diğer katoliklerle karşılaştıralım
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor - Yazar: hekimoglu8 - 18-04-2019, 06:35

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.