Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor
Osmanlı gibi sünni ülkelerde tarih boyunca daha toleranslı ,buülkeler inaç konusunda hürriyet tanıyıp gayrimüslimlerden ekstra vergi almıslar fakat katolik devletler katı dini tahakkümler ile hareket eder örneğin İspanyol Engizisyonu en katı katolik devlet düzenidir, Hrıstiyan olmayı reddeden amerikalı pagan dini mensuplarını nasıl katlettiği National Geographic belgesellerinde anlatıldı, Osmanlı gibi sünni ülkelerde bu tahakküm yok ısrarla söylüyorum Katolik bir ülkenin Fas'ta bölge alıp anında convert yapması gibi bir usül sünniler için geçerli değil karşılaştırman anlamsız kısacası ancak görsellere baktım ve 1725 de humanizm fikir seti tamamlanmış ise religius unity sorunu yaşanmamalıydı sana bir parca hak verdim fakat sana daha ciddi sorunlardan bahsedeyim, 80 binlik bir ordu hazırlayıp avrupadaki anavatan toprağından çıkıp Çinde fetih yapıyosun 10 bin km ötedeki ordu asker kaybettiğinde anında ikmal alıyor, 100 lerce sene aynı diplomatla ordularla oynuyosun, 8 bin insan gücü değerinde asker cıkartabilen bir ülkeyi ihak ettiğnde 30 bin askerlik isyancı birliği yırtık dondan çıkar gibi belirebiliyor horde devleterle yalnızca atlı birimlerden oluşan ordular kuramıyosun 1 birim topcu 1000 insan gücünden meydana geliyor ülkende bir taht kavgası yada idari isyan çıksa ayırdığın ordu gurupları bu isyancılara gitmiyor rastgele yeni birimler ortaya çıkıyor yerel ayaklamalarda bu durum doğrudur fakat idari bir darbe teşebbüsünden ordun bölünmeli ikmal ve insan gücü açısından ck2 deki sistemler askeri açıdanda hoi4 deki sistemler gelmeli şimdi kendine sor bu saçma eksikliklerde dolu bir oyundan senin ince düşüncene bir karşılık beklemek akıllıca bir şey mi ?
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor - Yazar: 1Manascı - 19-04-2019, 01:17

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.