Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor
(20-04-2019, 05:10)madly : Sana 3 sayfa mantıklı nedenler sıralanmış. Uzun uzun anlatılmış. Tarih ve Oyun mekanikleri olarak anlatılmış. Oyunu buradaki kimse yapmadı. Bu yüzden daha da aynı şeylerin tekrar tekrar konuşulması lüzumsuz.

Dünyada oyunun başladığı tarih olan 1444 sonrasında büyük bir topluluğun ya da devletin müslümanlığa geçmesi durumu yok. Devletlerin fethettiği yerlerde Balkanlarda ufak bir kısım hariç, Müslaman olan yer yok. 

Şimdi sana bir tek bir soru soracağım. 1683 yılında Viyana'yı alsak 2019'da sence Müslüman mı olurdu ? 93 Harbinde İstanbulu versek sence Müslüman mı kalırdı ?

Bu 3 sayfanın ilk yarısında oyunun etkenlerinden dolayı çevrilmediğini söyledi arkadaşkar bende oyun etkenlerinden dolayı döndürülmesi gerektiğini savundum sonra ki yarısında tarihsellikden ötürü böyle olduğu söylendi bende tarihsellik kavramına yavaş yavaş katıldığımı söyledim,sizinde dediğiniz gibi oyunu yapan bizler değiliz sorduğunuz sorunun cevabıda bu meseleyi açıklıyor,tarihsellik kavramı yansıtılmaya çalışılmış en mantıklı olan açıklama bu.

(20-04-2019, 13:57)birisi : Feylesof gibi 1 gün düşünüp mesaj yazma brom dün ben mesaj attıktan sonra mesaj yazdın sildin değiştirdin gece tekrar attın. Agresifleşmeye ne gerek var buradaki birçok insanın içinden geçen ama diyemediği bir şeyi dedim ben sana ne var bunda ? İkna olmuyorsun evirip çevirip başa döndürüyorsun konuyu. Bir örneği 10 farklı mesajda başından sonundan evirip çevirerek anlatman biraz komik oluyor. Okurken sıkıldım vallahi bahmanis ama bahmanis vela bahmanis
Zaten

1.si ben size hakaret etmiyorum,filosof gibi 1 gün düşündüğüm yok.Biraz geç yazmamın sebebi telefonum eski model bir telefon.telefondan yazıyorum her seferinde de yazamıyorum telefonumdan dolayı oturup musait bir vakit kollamam gerekiyor
2.si sana yazdığım cevabı silmedim 1-2 kelime veya harf hatası oldu onu düzelttim kesinlikşe silmedim düzgün bakarsan belki anlarsın
3.sizin için basit bir konuysa başka konularla ilgilenin buraya neden bakıyorsunuz ki bir dünya konu var forumda.
Bi de diyosunki benimle aynı düşünen adamların düşündüğünü söylüyorum da şöyleyde böyle
En sonuna eklediğin " vallahi ama vela " kelimeleri ne anlama geliyor arapçı yaftası mı yapıştırmaya çalışıyorsun yani anlaşılmıyor tam dediğin.

Seni alakadar etmiyorsa bakma kardeş konuyu niye tıkayıp gerginliğe sebebiyet veriyorsun burda zaten konu bitti TARİHSELLİK ötürü olduğunu bende bu konuda düşüncesi olanlarda fark etmiş oldu.

Sen hele şunu bi söylesene bir sürü arkadaş önemli görüp cevap verdiği halde sana niye basit geliyor bu konu?Onu söylersen daha sağlıklı olarak yorumları ilerletmiş oluruz.(Yada hiç yazma ya seni ilgilendirmiyorsa başka konulara bakabilirsin.)
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Europa Universalis'de Sünni Devletler Neden Toprak Dinini Değiştirmiyor - Yazar: hekimoglu8 - 20-04-2019, 15:05

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.