RYO: Genshin Impact

Genshin Impact

Genshin Impact, miHoYo şirketi tarafından geliştirilen 28 Eylül 2020 tarihinde PC, PS4, Nintendo Switch, Android ve Ios'a (Crossplay destekleyecek tüm platformlar arasında) çıkacak olan ücretsiz, açık dünya aksiyon rol yapma oyunudur. Oyunda hikayede bulunan çeşitli karakterleri elde edip onları element üstünlüğüne göre yöneteceğiz. Oyunda gatcha öğeleri mevcut olacak.

Oyun ikonik bir oyun olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild'a hem görsel hem de oynanış olarak bayağı bir benzemekte.

Oyunun tanıtım videosu:

Görseller:

Duvar kağıdı:
[+] 1 üye Katastrofa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ön kayıtlar açıldığında Android üzerinden yaptırmıştım ama bana mağaza sayfasında yanıltıcı görseller kullanıyorlar gibi geliyor.

-pVZQYBx9nSxIWQdiXJdf0X1Jy5Q1CGV4g0ZY8K3...20-h937-rw

Bunların PC/PS4 üzerinden çalıştırılıp çıkan görsele mobil hud gömüldüğünü düşünüyorum. Her ne kadar full baked olsa da Open World MMO'da çizim mesafesine ne sıcaklık ne batarya dayanır.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(21-09-2020, 21:04)Voidian : Ön kayıtlar açıldığında Android üzerinden yaptırmıştım ama bana mağaza sayfasında yanıltıcı görseller kullanıyorlar gibi geliyor.

-pVZQYBx9nSxIWQdiXJdf0X1Jy5Q1CGV4g0ZY8K3...20-h937-rw

Bunların PC/PS4 üzerinden çalıştırılıp çıkan görsele mobil hud gömüldüğünü düşünüyorum. Her ne kadar full baked olsa da Open World MMO'da çizim mesafesine ne sıcaklık ne batarya dayanır.

MiHoYo firması daha önce çıkardığı Honkai Impact 3rd oyunuyla büyük bir başarı yakalamıştı mobil platformlarda. Kullanıcıyı yanıltmaya çalışacağını pek sanmıyorum o yüzden. Yine de dediğin gibi çizim mesafesi bu görselde çok yüksek gözüküyor.
Ara
Open World MMO değilmiş. Tuhaf bi açık dünya sistemi var. Neredeyse singleplayer+co op oyun gibi.
Ara
ATK değeri sadece kılıç ve ok ile yapılan saldırıları mı arttırıyor yoksa Elemental saldırıları da etkiliyor mu?
hby6qc.gif
Ara
(29-09-2020, 00:08)Ayro : ATK değeri sadece kılıç ve ok ile yapılan saldırıları mı arttırıyor yoksa Elemental saldırıları da etkiliyor mu?

ATK ikisini de arttırıyor evet. Bir de phy attack gördüm bir itemde sanırım o sadece basic attack'ları arttırıyor.
Ara
GENSHIN0928E kodunu kullanarak ile şu hediyerler elde edilebilir.

unknown.png

https://genshin.mihoyo.com/en/gift
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(29-09-2020, 04:05)Ayro : GENSHIN0928E kodunu kullanarak ile şu hediyerler elde edilebilir.

unknown.png

https://genshin.mihoyo.com/en/gift

Aldım kodu teşekkürler :heart:
Ara
1.1 Güncellemesi için trailer yayınlandı. Güncelleme 11 Kasım'da geliyor. Güncelleme yeni bölge, hikaye görevleri, karakterler ve boss savaşı getirecek. Güncelleme ile birlikte yeni bir etkinlik de başlayacak.

Ayrıca GenshinZHB30 kodu ile 160 primogems alabilirsiniz.
hby6qc.gif
Ara
Oyun baya mobil oyun gibi duruyor(Bilgisayar versiyonu olması üzücü). Kod ile ödül almalar falan. Oyunu öneriyor musunuz? Öneriyorsanız hangi tarafları iyi ve kötü? Tahminen bilgisayarım kaldırmaz ama mobilde var diye duydum.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun zaten mobil tabanlı olması lazım. PC versiyonu da var. Oyun zaten gacha sistemi üzerinden gittiğinden tamamen şansa dayalı. Herhangi bir pvp ögesi bulundurmuyor bazı kısımları co-op oynanabiliyor. Sanırım ileri aşamalarda yenilikler de getirilecektir.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(31-10-2020, 02:00)Yasin Ahmet : Oyun baya mobil oyun gibi duruyor(Bilgisayar versiyonu olması üzücü). Kod ile ödül almalar falan. Oyunu öneriyor musunuz? Öneriyorsanız hangi tarafları iyi ve kötü? Tahminen bilgisayarım kaldırmaz ama mobilde var diye duydum.

Oyun gayet eğlenceli özellikle haritayı keşfetme kısımları, şansına gelen karakterler ile bir takım oluşturma gibi kısımları özellikle eğlenceli. Fakat oyunda belirli bir seviyeden sonra yapacak birşey kalmıyor (tahmini 30-40 saat oynadıktan sonra). Ama yeni güncelleme ile yeni bir bölge eklenecekmiş ve oyun süresi uzayacakmış öyle deniyor. Oyun genel olarak başarılı genelde pc için çıkmış ama mobile de uyarlanmış havası veriyor mobil oyundan ziyade. Ağır gatcha öğeleri barındırıyor istediğin karakterleri almak çok çok zor. Zaten elinde olan karakterlerle bişeyler yapmak oyuna ayrı bir eğlence katıyor. Oyun tamamen bedava ve hikaye elindeki karakterlerle her türlü bitiyor. Bedava olduğu için indirip oynamanı tavsiye ederim.
Ara
Geçen hafta gelen 1.1 yaması ile Liyue hikayesinin sonuna ulaşmıştık. Ben de dün hikayeyi tamamladım ve son görevde oyuna hayran kaldım. Özellikle son cutscene beklediğimden çok daha kaliteliydi.

Keqing ve Ganyu <3
hby6qc.gif
Ara
1.2 Yaması Aralık sonunda çıkıyor.

Banner garantisine sahip olduğum için Albedo bannerından hiç çekmeyip wishlerimi tamamen Ganyu'ya biriktireceğim.

Aşağıdaki 3 kodu kullanarak toplam 300 primogems kazanabilirsiniz:
G3tQq6TOqmE
5KVeIbSxDUU
eATDgIXLD56
hby6qc.gif
Ara
Japonca/İngilizce
hby6qc.gif
Ara
Oyun baya iyi belli .. :)
Pc de oldugunu bilmiyordum.
Denemek de fayda var. :)
[+] 1 üye merty nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Önceden event wish aracılığıyla elde edilebilen karakterleri şu an elde etmenin herhangi bir yolu var mı?
WhaW8Am.gif
Ara
Zamanla event bannerları geri geliyor.
hby6qc.gif
Ara
Oyunda yapacak bir şey kalmadığından(daha iyi ekipman için sürekli aynı grindi yapmaktan başka) ve bannerdan Ganyu çıkaramayınca ocak ayı gibi bırakmıştım. Yeni gelen bölge ile tekrar başladım ve etrafı keşfetme, sandık bulma puzzle çözme hala aşırı keyif veriyor. Oyun beni yine bağımlısı yaptı üstüne de erkenden Ayaka çıkarında daha da keyiflendim.

Ayaka'nın tasarımı ve animasyonları aşırı güzel bu arada. DPS ihtiyacım olmamasına rağmen(Diluc ve C2 Razor) Ayaka kasmaya başladım çıkar çıkmaz. 0 level artifactlı supportlarımın gözleri yaşlı.

Cutsceneler her zaman olduğu gibi harika tabi. Hala Inazuma ana görevini yapıyorum.

Bunun içeriği spoiler
hby6qc.gif
Ara
Inazumadaki eventi yapıp beleş Beidou almak için world questlerin genelini atlayıp ana hikaye rushladım. 3-4 saat içinde eventin tüm görevlerini bitirip event shopdaki her şeyi aldım. Sanırım eventin aşamaları her hafta 1 tanesi olacak şekilde açılmış normalde ama ben zaten eventin sonunda başladığım için hepsi açıktı.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.