Sohbet: Panzer Campaigns - Genel Sohbet: Ordu Karargâhı
(08-12-2021, 11:54)unonimus : Ayrıca anket de açmışlar:

https://www.surveymonkey.com/r/D986KSH

Bu hafta bu anketten bahsetmişler: Tık!

Özet geçeyim:

Ankete 801 kişi katılmış. Bütün soruların opsiyonel olduğunu, dolayısıyla hiçbirine herkesin cevap vermediğini unutmayın.

615'i ülkesini belirtmiş, bunların 5'i Türkiye'den.

WDS'i nereden duydunuz sorusuna 522 cevap gelmiş; 140'ı internet araması sonucu, 353'ü internet sitelerinden, 73'ü Facebook'tan, sıfırı(evet) basılı reklamlardan, 36'sı da arkadaştan diye cevap vermiş. Reklama (hem basılı hem online) ve topluluk işlerine biraz daha önem vereceklerini söylüyorlar.

Nasıl oynuyorsunuz sorusuna 799 cevap gelmiş. Birden fazlası işaretlenebildiği için toplam oy sayısı bundan fazla ama 699'u bilgisayara karşı tek başıma oynuyorum cevabını seçmiş. 120'si hotseat usulü oynuyorum ( @Henri ) demiş, 285'i PBEM atıyorum, 39'u da online olarak oynuyorum demiş. Çoğunluğun bilgisayara karşı tek başıma oynuyorum demesi sürpriz olmamış çünkü oyunun bilgisayarda olmasının avantajlarından biri bu. YZ'ye bir şeyler yapacaklar.

JTS'den WDS'e geçiş nasıl oldu sorusuna 781 cevap gelmiş, %90'ı olumlu cevap vermiş.

Siteyi sordukları soruya 756 cevap gelmiş. Yarısı sevmiş, kalan yarısı da öğrenmeye çalıştığını söylemiş. Sevmeyenlerin oranı %1 civarı.

Menü programı ile ilgili soruya 733 cevap gelmiş, %60'ı menü programının varlığından bile habersiz :xd: .

Şunu unutmayın, bu programın oluşturulma sebebi Windows 10. Başlat menüsünde John Tiller Software/Wargame Design Studio klasörlerinin altına bir daha klasör açılamadığı için oyunlarınızın her nevi program kısayolları bir araya katıştırılıyor.

Demoları denediniz mi sorusuna 789 cevap gelmiş, %54'ü evet demiş. Şu an dört seride demoları var, diğer sekiz seriye de demo düşünülüyor.

Demoları deneyenlere sonrasında bu serilere dönüp bu serilerden oyun aldınız mı diye sorulmuş, 657 cevabın 350'si evet, 307'si hayır.

Geliştirmede sizin için hangisi önemlidir, bunları önem sırasına göre sıralayın diyen soruyu 780 kişi cevaplamış. %60'ı YZ'yi birinci sıraya koymuş. UI, grafiksel değişiklikler ve düzenlenen/yeniden ayarlanan senaryolar da üst sıralarda kendisine yer buluyor. Diğer kısımlara resimden bakabilirsiniz:

762 kişi gelecekte nasıl içerikler görmek istiyorsunuz sorusuna cevap vermiş. Birden fazla cevap verilebildiği için oy sayısı bu sayıdan fazla ama yarıdan fazlası 2. Dünya Savaşı ve 20. yüzyıl öncesi ateşli silahların olduğu dönemleri seçmiş.

2. Dünya Savaşı ve sonrası oyunlarındaki 3D görünümle ilgili soruya 745 cevap gelmiş, üçte ikisi kaldırılsa benim için sorun olmaz demiş. Dolayısıyla bu dönemler için 3D görünümü geliştirseler bile çok da bir şey yapmayı düşünmüyorlar. Eski dönemlerin oyunlarının bazılarında ayrıca elle çizilmiş 3D görünüm var, bazılarında bu 10 GB'tan fazla olabiliyor. Tabiî ki 2D>3D.

795 kişi bağlı muharebelerin olduğu seferberlik oyunlarıyla ilgili soruyu cevaplamış. Bu, büyük oranda 20. yüzyıl önesi oyunlarında bulunan bir özellik. %80 civarı bunu denemiş.

13. soru ise ekstradan yorumlarınız içindi. 470 yorum atılmış. This survey was not well constructed yazan arkadaş buradaysa el kaldırabilir mi?

Görelim haftaya ne yazacaklar?
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
[+] 3 üye unonimus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Panzer Campaigns - Genel Sohbet: Ordu Karargâhı - Yazar: unonimus - 15-01-2022, 13:01

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.