Sohbet: Panzer Campaigns - Genel Sohbet: Ordu Karargâhı
(12-02-2024, 20:23)unonimus : Japan '46'ya uzaylı istilası modu yapmaya çalışıyorum. Yapımına başlayalı birkaç gün oldu. Şimdiden daha önce yapıldığını görmediğim şeylerle uğraşmak zorunda kaldım. Tasarım notları yazmazsam kimsenin anlamayacağından korkuyorum :xd: .

Şunu anlatayım. Burada anlatmamın sebebi diğer oyunlara da uzaylı istilası eklemeyi düşünüyor olmam.

Dikkat ederseniz halı bombardıman uçağının atış değeri negatif. Uzaylılara geri kazanım/değiştirme vermeyi düşünmüyorum (belki biraz değiştirme verebilirim ama şimdilik böyle dursun). Yani uzaylı birliklerinden asker giderse hiçbir zaman geri gelmeyecek. Sonra bunun uzaylı oyuncusu için fazla ağır olacağını düşündüğümden takviye için böyle bir yol buldum.

- Sadece gece gelecek.
- Uçakları kendi birliklerinizin olduğu altıgende kullanamadığınız için halı bombardıman uçağı olmak zorunda yoksa kendi birlikleriniz üzerinde kullananamazsınız.
- Halı bombardıman uçağı olduğu için atacağı yer garanti değil, boşa atmanız ya da Dünyalıların üstüne atıp onların birliklerini takviye etmeniz mümkün (Dünyalıların üstüne atınca niye takviye olduklarını tasarım notlarında hikâye ile açıklamayı düşünüyorum.).

Dolayısıyla bunların kullanımı ve işe yararlığı sınırlı.

Vızıldayan insansız uçak (Droning drone) diye geçen şey büyük yarıçaplı şok silahı. Onun geldiği tur Dünyalıların bütün birlikleri Broken olacak. Benzeri bir şeyi Volcano Man France '14'te yapmıştı ama o harita kenarında ve başka amaç için (Fransız birliklerinin kaçışını simüle edebilmek için) yapmıştı. Dünyalılar korkmasın, yorgunlukla oynamadığı için çoğu birlik bu durumdan kolayca kurtulabiliyor. Haftada bir getirtmeyi düşünüyorum.

Burada henüz olmayan ama koyacağım şeyleri de yazayım.

Yörünge topu olacak. O da halı bombardıman uçağı şeklinde (ve dolayısıyla mekaniklerinde) olacak ama bu gece değil gündüz gelecek. Ayrıca atış ve savunma değerleri 100000 (ya da 1000000, hangisi olacağından şimdilik emin değilim) olacak, yani tutturamama ihtimali olsa da imha edemeyeceği birlik olmayacak. Ona rağmen olursa birkaç sıfır daha eklerim.

- Sadece bir tane olacak.
- Uçak müsaitlik ihtimali uzaylılarda %5 olacağı için günde bir kereden fazla gelmesini pek beklemeyin. Bunu daha da düşürebilirim ama bu sefer takviye uçak birliklerinin sayısıyla da oynamam gerekir.
- Uzaylılarda bunlardan başka hava birliği olmadığı için Dünyalılara uçaksavar ve hava önleme vermedim.

Uzaylılarda hem karada hem suda gidebilen hovercraft birlikleri olacak. Skici piyadeleri düzenledim. Ōshima'yı işgal etmek için bunları kullanacaksınız.

Anakarada kullanımlarını sınırlamak için önlemler aldım. Mesela:

- Kıyıda boş bırakılan yerler geçilmez yapıldı.
- Bu birlikler takviye olarak gelecek ve bir süre sonra gidecekler. 3 veya 4 gün düşünüyorum. Bu sürede Ōshima'daki Dünyalı kuvvetleri imha edemeyebileceğinizi düşündüğüm için tek sefer değil birkaç sefer gidip gelecekler.
- Su harici hareket bedelleri 9999, yani karada bir turda sadece 1 altıgen gidebileceksiniz. Çoğu altıgen kenarı da geçilmez olacak.

Başka tuhaf şeyler olsa da (150 sert saldırılı tanklar, 10 hızında piyadeler, bütün topların kuşatma topu olması gibi) hiçbiri Türklerin 113K askerle gelmesi kadar tuhaf değil sanırım :xd: .

Ek: Haritayı atmayı unutmuşum. Şimdilik böyle:

image.png?ex=65ddf37d&is=65cb7e7d&hm=50f...aa653def5&
Bizim zamanımızda elektrik yoktu. IPhone'umuzu şarj edemiyorduk.
PzC/MC/FWWC Opsiyonel Kuralları ve Parametre Verisi
Diğer PzC/MC/FWWC Konuları ile PzB Konuları
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Panzer Campaigns - Genel Sohbet: Ordu Karargâhı - Yazar: unonimus - 13-02-2024, 15:49

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.