Warhammer - Cüceler Oyunum & Yorumlarım

Vampir seferimiz Sınır Prensliklerinin ısrarlı bir şekilde askeri geçiş vermemesiyle sekteye uğradı. Niye geçiş vermiyorlar diye bakarken İmparatorluğun da bir türlü ticarete yanaşmadığını gördüm. Gelecekte diplomasiye daha açık olmaları umuduyla Vampirlere göndereceğim 4 orduyu Prensliklere yolladım. Bu esnada güvenilirliğimiz Sıddık'tan çıkıp Güvenilmez olmuş, tam olarak ne buna sebep oldu bilmiyorum ancak oyunda "bunu yaparsan güvenilirliğin zedelenir" şeklinde bir uyarı yok gibi gözüküyor.

Bu süre zarfında beni şaşırtan 2 olay oldu oyunda, birincisi Sınır Prensliklerinden alınan topraklara yerleşememiz. Vampirlerden alınan yozlaşmış toprağı işgal edememeyi anlarım, oralarda gayet tabii bizim cüceler sıkıntı yaşayabilirler fakat Yeşilderililerden ele geçirdiğimiz çöl kasabalarında yaşayabilen cüceler ne sebeple İmparatorluğun yeşil çayırlarında yaşayamıyor bunun bir açıklaması olduğunu sanmıyorum. İki ihtimal var ya gameplay odaklı denge unsuru gözetilerek verilmiş bir karar ya da lore kaynaklı keyfi bir durum.

Beni şaşırtan 2. olay, güneyi kontrol altına aldık olsa olsa belli aralıklarla Yeşilderili birlikleri belirir onları da hallederiz diye düşünürken, güney sahilinden Norsca (yani haritanın en kuzeyinde bulunan Viking stereotiplerinin) istilası oldu. Açıkçası bir nebze Medieval 2'de oyuncu İngiltere ile oynuyorsa Britanya adalarına çıkartma yapan Portekiz vibe'ı aldım denebilir. Şimdi Sınır Prensliklerinden dönen ordularla Norsca istilasını bastırmaya çalışacağız.

Bu Konudaki Yorumlar
Warhammer - Cüceler Oyunum & Yorumlarım - Yazar: Duman - 05-06-2021, 05:50

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.